Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 darmowych i użytecznych akcji do Photoshopa

10 darmowych i użytecznych akcji do Photoshopa

Photoshop to niezwykle rozbudowane narzędzie do edycji fotografii. Jedną z ciekawych funkcji tego programu są tzw. akcje, czyli krótko mówiąc gotowe efekty, które można wykorzystywać w swojej pracy. Dzięki akcjom, nie musimy za każdym razem powtarzać szeregu czynności w celu osiągnięcia danego efektu – wystarczy raz wykonać odpowiednie czynności, a następnie zapisać je jako akcję. Photoshop pozwala nie tylko na zapisywanie własnych akcji, ale także na importowanie gotowych. Dzięki temu praca z programem staje się dużo przyjemniejsza, a sam program nieustannie zyskuje na funkcjonalności.


Fotomontaż w Photoshopie
5.0
star star star star star
(43 ocen)

Poznaj receptę na świetny fotomontaż i stwórz go od podstaw w Photoshopie Dowiedz się więcej


Specjalnie dla Was zebraliśmy 10 najciekawszych darmowych akcji, które naszym zdaniem, pomogą Wam podczas obróbki zdjęć i z pewnością nadadzą im ciekawy wygląd.


1. HipstaRev – Action Pack 1


HipstaRev

Pobierz

Rewelacyjny zestaw akcji, które pozwolą Wam na uzyskanie efektu hipstematic znanego z iPhona. Aplikacja Hipstematic oferuje efekt przypominający ten znany z Instagramu. Przez długi czas Hipstematic dostępny był tylko na system iOS i wyłącznie po wniesieniu opłaty. Teraz możecie zaimplementować ten ciekawy efekt do swojego Photoshopa zupełnie za darmo!

2. Portrait Action


PortraitAction

Pobierz

Z tą akcją do swoich zdjęć portretowych w łatwy sposób dodacie niesamowity efekt vintage. Ten efekt z pewnością sprawi, że zdjęcia będą ciekawsze, a sfotografowane postacie zyskają nieprzeciętny wygląd.


3. High Key


HighKey


Pobierz

To kolejna bardzo ciekawa akcja, która oferuje niezwykle popularny wśród fotografów efekt high key. Efekt ten idealnie sprawdzi się, kiedy chcemy podkreślić delikatność fotografowanej osoby lub przedmiotu. Dzięki tej akcji z łatwością wprowadzicie efekt high key do swoich zdjęć i nadacie im niepowtarzalny wygląd.


4. 3D Box Generator


3dbox

Pobierz

Akcja, dzięki której zaledwie paroma kliknięciami sprawicie, że Wasze ilustracje zmienią się w trójwymiarowe pudełka. Efekt przydatny szczególnie dla osób zajmujących się sprzedażą online.


5. Teeth Whitening


TeethWhite

Pobierz

Akcja oferuje bardzo dobrze przygotowany efekt wybielania zębów, niezwykle przydatny przy obróbce zdjęć, na których fotografowane osoby są głównym obiektem kadru. Taki efekt to niejednokrotnie podstawowy etap obróbki zdjęć wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów. Celem jest oczywiście ukazanie fotografowanej postaci z jak najlepszej strony.

Kurs Photoshop kreatywne techniki pracy

Kurs Photoshop kreatywne techniki pracy

Zobacz kurs Arrow
Kurs Adobe Photoshop CC - zaawansowany

Kurs Adobe Photoshop CC - zaawansowany

Zobacz kurs Arrow
Fotomontaż w Photoshopie

Fotomontaż w Photoshopie

Zobacz kurs Arrow

6. Soften Skin Effect


SoftenSkin

Pobierz

Podobnie jak efekt wybielania zębów ta akcja to także podstawowy oręż profesjonalistów, którym zależy na uzyskaniu naturalnego wyglądu fotografowanych osób. Aby korzystać z tej akcji należy pamiętać o użyciu podstawowych narzędzi warstw i masek, tak aby wybrać konkretne elementy zdjęcia, które następnie poddamy obróbce. Stosowanie akcji dla całej fotografii może prowadzić do pogorszenia wyglądu detali.


7. Wedding Enhancers Kit


Wedding

Pobierz

To zestaw 11 akcji, dzięki którym szybko wprowadzicie wiele ciekawych zmian do swoich fotografii. Z pewnością akcje te docenią osoby zajmujące się fotografią ślubną, którzy często poddają obróbce duże ilości zdjęć. Zestaw zawiera akcję do poprawiania koloru skóry, cztery akcje do konwersji czarno-białej, akcję kontrastu oraz pięć akcji wprowadzających różne wersji filtru soft.


8. Flyers and Posters


FlyersPosters

Pobierz

Bardzo ciekawa akcja dedykowana do tworzenia ulotek i plakatów w rozmiarach A4 i A5. Aby pobrać akcję trzeba dokonać bezpłatnej rejestracji.


9. HDR


HDR

Pobierz

Korzystając z techniki fotografowania HDR, niejednokrotnie okazuje się, że nasze zdjęcia nie są wystarczająco ostre, bądź brak im naturalnej czerni. Akcja HDR powstała właśnie z myślą o przywróceniu zdjęciu tych właściwości i uzyskaniu idealnego efektu końcowego. Do wyboru mamy cztery funkcje pozwalające na odpowiednie stopniowanie efektu w zależności od potrzeb: HDR Fix light, normal, heavy oraz Clicker.


Kurs Photoshop CC dla początkujących

Poznaj solidne podstawy Adobe Photoshop CC 2018 i zacznij swoją przygodę z edycją grafiki już dziś! Dowiedz się więcej


10. Old Photo Action


OldPhoto

Pobierz

Jeżeli chcemy, aby nasze zdjęcie sprawiało wrażenie starej fotografii z lat 80., to ta akcja jest do tego zadania idealna. Dzięki zmianie koloru i kontrastu szybko sprawicie, że fotografia będzie wyglądać jak z innej epoki.Opublikowane 22 sierpnia 2013 r. w kategorii: Fotografia i wideo


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!