Photoshop to niezwykle rozbudowane narzędzie do edycji fotografii. Jedną z ciekawych funkcji tego programu są tzw. akcje, czyli krótko mówiąc gotowe efekty, które można wykorzystywać w swojej pracy. Dzięki akcjom, nie musimy za każdym razem powtarzać szeregu czynności w celu osiągnięcia danego efektu – wystarczy raz wykonać odpowiednie czynności, a następnie zapisać je jako akcję. Photoshop pozwala nie tylko na zapisywanie własnych akcji, ale także na importowanie gotowych. Dzięki temu praca z programem staje się dużo przyjemniejsza, a sam program nieustannie zyskuje na funkcjonalności.

Specjalnie dla Was zebraliśmy 10 najciekawszych darmowych akcji, które naszym zdaniem, pomogą Wam podczas obróbki zdjęć i z pewnością nadadzą im ciekawy wygląd.

1. HipstaRev – Action Pack 1

HipstaRev

Rewelacyjny zestaw akcji, które pozwolą Wam na uzyskanie efektu hipstematic znanego z iPhona. Aplikacja Hipstematic oferuje efekt przypominający ten znany z Instagramu. Przez długi czas Hipstematic dostępny był tylko na system iOS i wyłącznie po wniesieniu opłaty. Teraz możecie zaimplementować ten ciekawy efekt do swojego Photoshopa zupełnie za darmo!

Zobacz nasz najnowszy kurs: Fotomontaż w Photoshopie Obejrzyj

2. Portrait Action

PortraitAction

Z tą akcją do swoich zdjęć portretowych w łatwy sposób dodacie niesamowity efekt vintage. Ten efekt z pewnością sprawi, że zdjęcia będą ciekawsze, a sfotografowane postacie zyskają nieprzeciętny wygląd.

3. High Key

HighKey

To kolejna bardzo ciekawa akcja, która oferuje niezwykle popularny wśród fotografów efekt high key. Efekt ten idealnie sprawdzi się, kiedy chcemy podkreślić delikatność fotografowanej osoby lub przedmiotu. Dzięki tej akcji z łatwością wprowadzicie efekt high key do swoich zdjęć i nadacie im niepowtarzalny wygląd.

4. 3D Box Generator

Akcja, dzięki której zaledwie paroma kliknięciami sprawicie, że Wasze ilustracje zmienią się w trójwymiarowe pudełka. Efekt przydatny szczególnie dla osób zajmujących się sprzedażą online.

5. Teeth Whitening

TeethWhite

Akcja oferuje bardzo dobrze przygotowany efekt wybielania zębów, niezwykle przydatny przy obróbce zdjęć, na których fotografowane osoby są głównym obiektem kadru. Taki efekt to niejednokrotnie podstawowy etap obróbki zdjęć wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów. Celem jest oczywiście ukazanie fotografowanej postaci z jak najlepszej strony.

Zobacz również: Kurs Photoshop CC - od podstaw Obejrzyj kurs

6. Soften Skin Effect

SoftenSkin

Podobnie jak efekt wybielania zębów ta akcja to także podstawowy oręż profesjonalistów, którym zależy na uzyskaniu naturalnego wyglądu fotografowanych osób. Aby korzystać z tej akcji należy pamiętać o użyciu podstawowych narzędzi warstw i masek, tak aby wybrać konkretne elementy zdjęcia, które następnie poddamy obróbce. Stosowanie akcji dla całej fotografii może prowadzić do pogorszenia wyglądu detali.

7. Wedding Enhancers Kit

Wedding

To zestaw 11 akcji, dzięki którym szybko wprowadzicie wiele ciekawych zmian do swoich fotografii. Z pewnością akcje te docenią osoby zajmujące się fotografią ślubną, którzy często poddają obróbce duże ilości zdjęć. Zestaw zawiera akcję do poprawiania koloru skóry, cztery akcje do konwersji czarno-białej, akcję kontrastu oraz pięć akcji wprowadzających różne wersji filtru soft.

8. Flyers and Posters

FlyersPosters

Bardzo ciekawa akcja dedykowana do tworzenia ulotek i plakatów w rozmiarach A4 i A5. Aby pobrać akcję trzeba dokonać bezpłatnej rejestracji.

9. HDR

HDR

Korzystając z techniki fotografowania HDR, niejednokrotnie okazuje się, że nasze zdjęcia nie są wystarczająco ostre, bądź brak im naturalnej czerni. Akcja HDR powstała właśnie z myślą o przywróceniu zdjęciu tych właściwości i uzyskaniu idealnego efektu końcowego. Do wyboru mamy cztery funkcje pozwalające na odpowiednie stopniowanie efektu w zależności od potrzeb: HDR Fix light, normal, heavy oraz Clicker.

10. Old Photo Action

OldPhoto

Jeżeli chcemy, aby nasze zdjęcie sprawiało wrażenie starej fotografii z lat 80., to ta akcja jest do tego zadania idealna. Dzięki zmianie koloru i kontrastu szybko sprawicie, że fotografia będzie wyglądać jak z innej epoki.