Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 darmowych i użytecznych pluginów jQuery

10 darmowych i użytecznych pluginów jQuery

jQuery szybko zawojował środowisko programistyczne. Dziś wielu specjalistów nie wyobraża sobie tworzenia nowoczesnych stron bez wykorzystania tego frameworku. W sieci można znaleźć ogromne ilości darmowych pluginów jQuery. Wybraliśmy dla was 10 najbardziej użytecznych.


Obecnie jQuery to jedna z najpopularniejszych bibliotek JavaScript, z której korzysta bardzo wielu twórców stron internetowych. Ten framework ma bardzo duży potencjał szczególnie, gdy wyposażymy go w wiele przydatnych dodatków. Oto gorąca dziesiątka pluginów jQuery:


Kurs Programowania w jQuery

Poznaj najpopularniejszą i niezwykle użyteczną bibliotekę JavaScript Dowiedz się więcej


PhotoSwipe


Bardzo przydatny plugin dla wszystkich, którzy chcą przygotować na stronie www ciekawą i atrakcyjną wizualnie galerię. Oczywiście znajdziemy tutaj również wsparcie dla gestów dotykowych, ale także dodatkowe, niestandardowe funkcje (np. kontrola udostępniania mediów społecznościowych). Warto dodać, że od wersji z numerem 4 plugin przygotowują już nowi autorzy.


photoswipe

Chartist


Jeśli chcemy przedstawić nudne dane w bardzo atrakcyjny sposób, niezwykle pomocny będzie w tym plugin Chartist. To bardzo rozbudowany skrypt o wielu przydatnych funkcjach (np. wyświetlanie etykiet po najechaniu kursorem), który zamienia dane w ciekawe wizualnie diagramy i wykresy. Autor pluginu przygotował dokładna dokumentację, która bardzo ułatwia konfigurację wtyczki.


jquery1

Full Screen Vertical Scroll (FSVS)


Ciekawy efekt scrollowania, wykorzystujący możliwości CSS3. Bardzo dobrze sprawdza się również na stronach przystosowanych do tabletów i smartfonów, czyli do urządzeń dotykowych. To jednak nie wszystko, ponieważ wtyczka pozwala również na łatwą obsługę za pomocą tradycyjnej myszki lub strzałek na klawiaturze.


1222

Sweet Alert


„Oops… Cos poszło nie tak!” – taka właśnie informacja pojawia się za sprawą pluginu Sweet Alert. Wtyczka zadziała, gdy w wyniku jakiejś interakcji z użytkownikiem strony, wystąpi błąd. Okno alertu jest automatycznie centrowanie na ekranie bez względu, czy strona wyświetlana jest na urządzeniu deskopowym, czy na mobilnym, a w tym czasie tło serwisu zostaje przyciemnione.


sweetalert

FocusPoint


Wygodne i do tego inteligentne przycinanie plików graficznych. Plugin szczególnie pomocny, gdy chcemy, żeby wykorzystane w tle strony zdjęcie tak samo dobrze prezentowało się na ekranie deskoptowym, na tablecie i na smartfonie. Warto dodać, że FocusPoint pozwala przycinać obraz na wiele różnych sposobów.


focus1

TextTailor


Coraz więcej użytkowników przegląda strony www na urządzeniach mobilnych, co sprawia, że serwisy internetowe muszą być coraz lepiej przystosowane do ekranów tabletów i smartfonów. Takie pluginy, jak TextTailor, wspierają w tym twórców stron www. W tym przypadku możemy uzyskać responsywny tekst, nie tylko elastycznie dostosowujący się do ekranu, ale również dbający o odpowiednie formatowanie.


texttailor

jsPDF


Plugin wykorzystujący możliwości HTML5, pozwala dynamicznie generować pliki PDF po stronie klienta. Wtyczka idealnie nadaje się do tworzenia różnego rodzaju raportów, biletów i certyfikatów uzupełnionych o dane określonego użytkownika, wprowadzone na przykład do formularza.

Fundamenty JavaScript - Level 1

Fundamenty JavaScript - Level 1

Zobacz kurs Arrow
Fundamenty JavaScript - Level 2

Fundamenty JavaScript - Level 2

Zobacz kurs Arrow
Fundamenty JavaScript - ćwiczenia

Fundamenty JavaScript - ćwiczenia

Zobacz kurs Arrow

Vide


Coraz popularniejszym trendem w projektowaniu stron internetowych jest umieszczanie materiału wideo jako tła. Wtyczka Vide znacznie to ułatwia i przyspiesza. Dynamiczne efekty wizualne przyciągają skutecznie uwagę i pozwalają na dodatkowy przekaz. Vide pozwala także na umieszczanie statycznego zamiennika tła, gdy strona jest wyświetlana na urządzeniu mobilnym.


vide

PrettyEmbed


Osadzanie na stronach internetowych materiałów wideo wprost z serwisu YouTube to coraz częstsza praktyka. Plugin PrettyEmbed nie tylko ułatwia takie rozwiązanie, ale również rozwiązuje różne problemy, jakie mogą występować przy implementacji odnośnika do YouTube (np. eliminowanie zniekształceń podglądu ekranu na bardzo dużych i na małych ekranach).


prettyembedjs

tableExport


Kolejny użyteczny Plugin, za pomocą którego można eksportować tabele HTML do takich formatów, jak JSON, XML, PNG, CSV, TXT, SQL, MS Word/Excel/PowerPoint i PDF. Wystarczy do tego tylko kilka kliknięć.Opublikowane 16 grudnia 2016 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!