Przedstawiamy Wam piąte już zestawienie przydatnych narzędzi dla web designerów i web developerów, które cieszyły się największą popularnością na naszym fanpagu na Facebooku.

Prototypo

prototypo

Czcionki są bardzo ważnym elementem każdej strony internetowej. Prototypo to narzędzie, które pozwala na modyfikowanie czcionek w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Dzięki temu narzędzi, bardzo łatwo można uzyskać unikalny wygląd czcionek i sprawić, że tworzona stron będzie jeszcze ciekawsza dla użytkowników.

Dragdis

dragdis

Dragdis to bardzo przydatna wtyczka do popularnych przeglądarek internetowych, dzięki której zarządzanie zakładkami staje się o wiele przyjemniejsze. Wystarczy przeciągnąć stronę, zdjęcie, filmik, link czy nawet fragment tekstu który zaznaczymy, aby umieścić je w odpowiedniej zakładce.

MediacenerJS

mediacenter

MediacenterJS to aplikacja, która pozwala na przeglądanie domowej kolekcji filmów czy muzyki w przeglądarce. Twórcy zapewniają, że aplikacja działa poprawnie na wszystkich współczesnych przeglądarkach internetowych, jednak preferowaną jest Google Chrome.

Avocode

avocode

Avocode to aplikacja dająca dostęp do plików PSD bez konieczności posiadania programu Photoshop. Świetne rozwiązanie do współpracy pomiędzy projektantami a programistami stron. Obecnie, aby korzystać z aplikacji, wymagane jest zaproszenie.

Long Shadow Generator

longshadow

Long Shadow Generator to wtyczka do programu Photoshop, która pozwala na szybkie i bezproblemowe tworzenie cieni.

InVisionapp

invision

InVisionapp to aplikacja przeznaczona dla osób, które współpracują nad różnymi projektami. W łatwy sposób możemy opublikować tworzony projekt, podzielić się swoim pomysłem z innymi, wymienić zdania czy wprowadzić zmiany.

MaxCDN

Tworząc stronę internetową warto sprawdzać jak szybko się ona ładuje. Narzędzie MaxCDN służy do porównania prędkości dwóch wybranych witryn internetowych.

CurvedText

CurvedText to plugin jQuery, który tworzy efekt zakrzywionego tekstu. Plugin przekształci tekst na elipsę, koło, sinusoidę czy spiralę. Ciekawe rozwiązanie dla osób chcących nadać typografi swojej strony unikalny wygląd.

Color Palette Generator

colorpalette

Color Palette Generator to onlinowa aplikacja, która rozpozna kolory na dowolnym zdjęciu.

Iconion

iconion

Iconion to program do generowania ikon w PNG wprost z czcionek. Dodatkowo, ikony można modyfikować, dodawać kolory, cienie, gradienty i wiele więcej.