Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 pluginów WordPress które powinieneś zainstalować

10 pluginów WordPress które powinieneś zainstalować

System zarządzania treścią WordPress pojawił się po raz pierwszy oficjalnie 27 maja 2003 roku. Powstał jako CMS dedykowany przede wszystkim blogom, ale szybko zaczęto go wykorzystywać do tworzenia różnego rodzaju stron internetowych, a jego popularność rosła gwałtownie z roku na rok. Jak wynika z danych W3Techs, obecnie 26,6% serwisów działa na bazie WordPressa, a jego udział w rynku CMS wynosi 59,2%. Dla porównania, drugą w zestawieniu W3Techs Joomlę wykorzystuje tylko 2,8% stron internetowych (źródło: https://w3techs.com/).


Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Stwórz samodzielnie nowoczesną stronę z WordPress i naucz się nią zarządzać. Dowiedz się jak wykorzystać najlepsze wtyczki, instalować motywy i wdrożyć stronę na serwer. Dowiedz się więcej


WordPress to najpopularniejszy na świecie CMS. Codziennie w sieci pojawiają się nowe serwisy oparte na tym systemie zarządzania treścią. Dodatkowo za sprawą wtyczek, można zwiększyć jego funkcjonalność. W tym artykule podpowiadamy, w co warto wyposażyć WordPressa. Oto 10 wtyczek, które powinniście znać.


WordPress logo

BackWPup


Na początek warto zadbać przede wszystkim o regularne i łatwe wykonywanie kopii zapasowej strony www. Za sprawą wtyczki BackWPup można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo danych, ponieważ zawsze mamy pod ręką kopię naszego serwisu. BackWPup tworzy ją automatycznie i przechowuje na serwerze lub przesyła e-mailem.


BackWPup

Yoast WordPress SEO


Nie przez przypadek Yoast WordPress SEO jest najczęściej polecaną wtyczką do WordPressa. Dzięki niej zyskujemy mocne wsparcie w obszarze SEO naszego serwisu. Każdy content na stronie analizowany i oceniany jest pod kątem optymalizacji SEO, a dodatkowo wtyczka podpowiada, co zrobić, żeby poprawić treść.


Yoast WordPress SEO

Google Analytics Dashboard for WP


Idealna wtyczka dla wszystkich, którzy chcieliby mieć pod ręką szczegółowe statystyki strony www. Nie trzeba już logować się do Google Analytics, ponieważ dane wyświetlane są po wejściu do kokpitu WordPress.


Google Analytics Dashboard for WP

Contact Form 7


Jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia i zarządzania wieloma formularzami kontaktowymi. Łatwa, intuicyjna obsługa sprawia, że formularze można szybko dostosować do własnych potrzeb. Wtyczka dostępna jest również w języku polskim. Dodatkowo formularz obsługuje takie udogodnienia, jak kody captcha czy narzędzie do filtrowania spamu Aksimet.


Contact Form 7

Disqus Comment System

Niezwykle funkcjonalna wtyczka, która ułatwia nie tylko zapanowanie nad komentarzami na naszej stronie internetowej, ale również pozwala na prezentowanie wpisów w sposób oryginalny i ładny. Komentowanie jest również łatwiejsze. Dodatkowo otrzymujemy ochronę przed spamem.


Disqus Comment System

Akismet

Pozostajemy jeszcze przy temacie spamu. Kolejna wtyczka to właśnie niezastąpione narzędzie, chroniące przed niechcianymi wpisami. Jeśli jakiś komentarz zostanie oznaczony jako spam, Akismet przechowuje go w swojej bazie danych i blokuje na wszystkich stronach, które korzystają z tej wtyczki. Warto dodać, że Akismet został stworzony przez te same osoby, które pracowały nad przygotowaniem WordPressa.

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz kurs Arrow
Akismet

Shareaholic


Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie serwisu internetowego bez jednoczesnej obecności w mediach społecznościowych. Shareaholic to jednak z popularniejszych wtyczek do obsługi social media. Dużą zaletą jest łatwa konfiguracja oraz rozbudowane możliwości. Ikonki społecznościowe można bez problemu umieszczać nie tylko na różnych stronach, ale także w różnych częściach wpisów.


Shareaholic

Disable Comments


Idealna wtyczka dla wszystkich, którzy chcą wyłączyć komentarze na swojej stronie internetowej. Administrator może to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Warto jednak pamiętać, że za pomocą tej wtyczki nie można wyłączyć komentarzy pod poszczególnymi wpisami, ale w całym serwisie.


Disable Comments

Google XML Sitemaps


Nieoceniona wtyczka do generowania Sitemap XML, która ułatwia indeksację strony internetowej. Dzięki tej wtyczce roboty mogą szybciej poznać strukturę witryny. Dodatkowo Google XML Sitemaps wysyła informację do najważniejszych wyszukiwarek o pojawieniu się nowego wpisu w serwisie.


Google XML Sitemaps

NextGEN Galery


Na koniec propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby umieścić w swojej witrynie wyjątkową galerię. Służy do tego wtyczka NextGEN Galery i jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu na WordPressa. Wtyczka umożliwia nie tylko ładną prezentację zdjęć, ale również bardzo ułatwia zarządzanie obrazami.


NextGEN Galery


Opublikowane 21 września 2016 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!