Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 rozwiązań, które sprawią, że Twoja firma będzie bardziej eko

10 rozwiązań, które sprawią, że Twoja firma będzie bardziej eko

Większość z nas dużą część swojego życia spędza w pracy. Niektóre nawyki, czy przyzwyczajenia wynosimy właśnie od kolegów i koleżanek z firmy. Dlatego wprowadzając ekologiczne rozwiązania w miejscu pracy, możemy mieć ogromny wpływ na poprawę stanu środowiska. Pracownicy mogą wdrożyć niektóre rozwiązania również w swoich domach, zwiększając świadomość ekologiczną i ucząc poprawnych zachowań wśród członków swoich rodzin.

miejsce pracy

Poza tym świadomość ekologiczna społeczeństwa jest coraz większa. Ludzie zaczynają zwracać uwagę na to, czy firma, z której usług korzystają jest przyjazna dla środowiska. Dbałość o naszą planetę może być jednym z czynników, które pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy. Z tą myślą przygotowaliśmy dla Was 10 rozwiązań, które sprawią, że firma będzie bardziej eko.

1. Edukuj pracowników

Wyznaczenie pewnych zasad, czy regulaminów nie wystarczy. Zwróć szczególną uwagę na to, by pracownicy wiedzieli jakie korzyści osiąga firma i środowisko dzięki ich przestrzeganiu. Pamiętaj o tym, by samemu dawać dobry przykład! Świetnym pomysłem może być również organizacja specjalnych szkoleń, czy wprowadzenie rywalizacji z drobnymi nagrodami.

2. Oszczędzaj papier

Jeżeli to możliwe, zrezygnuj z prowadzenia dokumentacji papierowej i przechowuj ją w formie elektronicznej. Dobrym pomysłem, będzie również zastąpienie tradycyjnych listów, wiadomościami e-mail.

sterta papierowych dokumentów

3. Używaj energooszczędnych urządzeń

W ten sposób nie tylko pomożesz planecie, ale również zaoszczędzisz pieniądze firmy. Przed zakupem kolejnego urządzenia, zwróć uwagę na jego klasę energetyczną. Niewielka dopłata z pewnością szybko się zwróci, obniżając rachunki za prąd. Kolejnym krokiem może być zakup energooszczędnych żarówek.

4. Pamiętaj o wyłączaniu urządzeń elektronicznych

Wychodząc z pracy, upewnij się, że wyłączyłeś komputer, drukarkę i zgasiłeś światło w biurze, czy łazience. Zadbaj też o wyłączanie listew zasilających, które również pobierają prąd.

wyłączony ekran

5. Nie przesadzaj z klimatyzacją i ogrzewaniem

Niestety jest to bardzo powszechne. Czasami zamiast siedzenia przez 8 godzin przy włączonej klimatyzacji, wystarczające okaże się otwarcie okien, czy poranne wietrzenie (gdy na zewnątrz jest jeszcze chłodno). Przed wyjściem koniecznie upewnij się, że wyłączyłeś klimatyzację lub zakręciłeś grzejniki!

6. Segreguj odpady

Pomimo tego, że w większości gospodarstw domowych jest to już oczywiste, wiele firm nadal nie segreguje odpadów. Przede wszystkim zadbaj o pojemniki do segregacji śmieci i ich odpowiednie oznaczenie. Zwróć uwagę na to, by każdy z pracowników miał do nich łatwy dostęp. Możesz również umieścić przy nich instrukcję prawidłowego segregowania odpadów.

7. Zrezygnuj z wody butelkowanej

Rozważ zakup dzbanka z filtrem, lub filtra na baterię kranową. Dobrą opcją może być też instalacja dystrybutora z wodą pitną. Dzięki zastosowaniu jednego z tych rozwiązań, znacznie ograniczysz zużycie plastiku, który jest ogromnym zagrożeniem dla naszej planety.

picie wody z kranu

8. Zrezygnuj z naczyń jednorazowych

Jeżeli wykorzystujesz w firmie jednorazowe talerze, kubki, czy sztućce, koniecznie to zmień! To ogromna ilość niepotrzebnych odpadów, najczęściej tworzyw sztucznych. Zamiast tego zakup tradycyjne naczynia wielokrotnego użytku lub poproś pracowników, by każdy zadbał o zestaw dla siebie. Dzięki temu zmniejszysz liczbę odpadów i nie będziesz musiał martwić się o okresowe zamawianie jednorazowych talerzy, kubków, czy sztućców.

9. Korzystaj z “zielonego” transportu

Nie chodzi nam o całkowitą rezygnację z dojeżdżania samochodem do pracy. Dobrym rozwiązaniem może być chociażby wspólna podróż do biura, jednym autem. Warto również w ładne, słoneczne dni skorzystać z roweru lub zdecydować się na mały spacer. Jeżeli masz dobre połączenie, możesz też skorzystać z transportu publicznego.

10. Rozważ wykorzystanie OZE

Przemyśl instalację paneli fotowoltaicznych dla Twojej firmy. W ten sposób nie tylko pomożesz środowisku, korzystając z czystej energii, ale przede wszystkim uniezależnisz się od rosnących cen energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne

Pamiętaj, że nie musisz wprowadzać wszystkich zmian od razu. Zacznij od drobnych rozwiązań, które z łatwością wdrożysz w swojej firmie. Zobaczysz, że pozwolą Ci one nie tylko zadbać o środowisko, ale również zaoszczędzić pieniądze, czy poprawić wizerunek firmy. Powodzenia!


Opublikowane 15 października 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!