Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 sygnałów mówiących, że powinieneś zmienić pracę

10 sygnałów mówiących, że powinieneś zmienić pracę

Zżera Cię rutyna, czujesz się niedoceniany i nie czerpiesz radości z wykonywanych obowiązków? Być może są to sygnały mówiące, iż najwyższa pora na zmianę pracy. Warto je na spokojnie przeanalizować, ponieważ decyzja ta z pewnością nie należy do najłatwiejszych.


Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Dowiedz się jak znaleźć dobrze płatną i przynoszącą satysfakcję pracę. Naucz się prezentować swoje mocne strony i przekonaj pracodawcę, że jesteś kandydatem, z którego nie może zrezygnować. Dowiedz się więcej


1. Masz dylematy moralne

W firmie, w której pracujesz, promuje się wartości, z którymi się nie zgadzasz? Zauważyłeś, że oferowane usługi są na niskim poziomie, a sprzedawane produkty nie spełniają z reguły oczekiwań klientów? Jeśli tak, pamiętaj, że zdecydowanie lepiej pracować w zgodzie z własnymi przekonaniami. Nie myślałeś dotychczas o zmianie pracy? Cóż, jeśli wartości są dla Ciebie istotne, a czujesz dysproporcję między swoimi a tym reprezentowanymi przez firmę, z pewnością nie powinieneś wiązać z nią swojej przyszłości.

zmęczenie pracą

2. Nie masz wystarczającego wsparcia

Dopiero co trafiłeś na nowe stanowisko, ale nikt nie raczy Ci pomóc? Od dłuższego czasu zadajesz współpracownikom i przełożonym ważne pytania, ale nikt nie chce lub nie potrafi udzielić Ci odpowiedzi? Cóż, mamy świadomość, że tego typu zachowania nie zachęcają do pozostania w pracy i z pewnością niezbyt dobrze rokują na przyszłość.

3. Przestałeś się rozwijać

Jeśli od dawna wykonujesz te same zadania, doskonale wiesz, co będziesz danego dnia robić i już dawno zapomniałeś, co oznacza termin „wyzwanie”, najpewniej zaczynasz się nudzić. Musisz się zastanowić, czy obecna praca zapewnia Ci możliwości samorozwoju i czy jesteś w niej jeszcze coś w stanie osiągnąć. Jeśli nie, być może najwyższa pora na zmiany. Przed podjęciem decyzji warto jednak podjąć rozmowę z przełożonym i zapytać o awans lub zwiększenie zakresu obowiązków.

4. Jesteś nieustannie zmęczony

Twoja praca Cię raczej męczy niż pobudza do działania? Brakuje Ci motywacji i każdego dnia czujesz się jak w poniedziałek z rana? Cóż, być może to, co jeszcze do niedawna sprawiało Ci przyjemność, dziś jest dla Ciebie prawdziwą męczarnią. Czasem tak się dzieje, a przyczyn takiego stanu może być bardzo dużo. Faktem jest jednak, że nie odczuwasz entuzjazmu i jeżeli dzieje się tak nie od kilku dni, ale tygodni czy nawet miesięcy, zdecydowanie warto rozważyć zmianę pracy.

zmęczenie i znudzenie pracą

5. W pracy panuje zła atmosfera

W pracy spędzasz sporą część dnia, dlatego powinieneś się dobrze w niej czuć. Jeżeli od dłuższego czasu zmuszasz się, aby iść do firmy, mocno się stresujesz i masz złe myśli, może to szybko się odbić na Twoim zdrowiu. Nierzadko problemem są współpracownicy, którzy potrafią plotkować i rzucać kłody pod nogi. Problemem może być także sam szef. Na szczęście, rynek pracy oferuje dziś sporo możliwości, dlatego czasem warto zdecydować się na zmiany i odejść ze starego stanowiska. Być może w nowym zespole poczujesz się o wiele lepiej.

radosna atmosfera w pracy

6. Szef nie docenia Twoich umiejętności

Zdarza się, że przełożony nie dostrzega lub nie chce dostrzegać Twojego wkładu w rozwój firmy. Jeśli nie angażuje Cię on w bardziej wymagające i kreatywne zadania (a Twoich kolegów tak) i nie chce dać Ci podwyżki (a Twoim współpracownikom ją daje), mimo że naprawdę na to zasługujesz, trudno liczyć na to, że nagle coś się zmieni. Zdarza się, że niektóry pracownicy są – po prostu – niesprawiedliwie traktowani. Warto się w takiej sytuacji zorientować również, ile zarabiają osoby na Twoim stanowisku i z Twoim doświadczeniem – zarówno w tej firmie, jak i w innych.

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Zobacz kurs Arrow
Umiejętności miękkie w pracy zdalnej - budowanie relacji i organizacja pracy

Umiejętności miękkie w pracy zdalnej - budowanie relacji i organizacja pracy

Zobacz kurs Arrow
Dobre praktyki pracy w zespole

Dobre praktyki pracy w zespole

Zobacz kurs Arrow

7. Twoje zdanie się nie liczy

Mimo że pracownicy mają coraz więcej do powiedzenia, w niektórych organizacjach i przedsiębiorstwach nadal ich głos nie jest szanowany. Jeśli i Ty jesteś w podobnej sytuacji, często wpadasz na interesujące pomysły i sam wychodzisz z inicjatywą, a mimo to jesteś zupełnie ignorowany, być może problemem są – znowu – Twoi przełożeni.

niezadowolony pracownik

8. Szef nigdy nie ma dla Ciebie czasu

Próbujesz od tygodni porozmawiać ze swoim przełożonym, ale on wciąż to przekłada? Piszesz do niego wiadomości e-mailowe, próbujesz nawiązać kontakt przez telefon, jednak wciąż nie ma odzewu? Prawdopodobnie szef nie chce po prostu z Tobą rozmawiać.

9. Czujesz, że nie pasujesz do profilu firmy

Być może zdecydowałeś się pracę na danym stanowisku bez większego rozmysłu i to głównie dlatego, że musiałeś po prostu zarabiać. Jeżeli szybko okazało się jednak, że czujesz się na swojej pozycji niczym rzeźnik w knajpie wegetariańskiej, pamiętaj, że poczucie niedopasowania może wynikać z wielu przyczyn. Czasem nie odpowiada nam kultura danej organizacji, innym razem – tak jak wspomnieliśmy już wyżej – nie idzie ona pod rękę ona z naszym światopoglądem. Jeżeli jednak cały czas towarzyszy Ci poczucie, że powinieneś pracować gdzieś indziej, zdecydowanie warto dalej wysyłać swoje CV.

10. Firma zatrudnia głównie ludzi z zewnątrz

Zauważyłeś, że na wysokie stanowiska firma zatrudnia osoby z zewnątrz, a pracownicy, którzy powinni mieć szansę na awans, wciąż pracują na tym samym stanowisku, w tym samym miejscu? To zdecydowanie zły znak, ponieważ prawdopodobnie w takim przedsiębiorstwie Twoja kariera się nie rozwinie.


Opublikowane 18 października 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!