Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 zalet korepetycji online

10 zalet korepetycji online

Korepetycje stanowią ważne wsparcie w nauce całych partii materiału lub wybranych zagadnień. Co jednak zrobić, gdy w Twojej okolicy nie ma kompetentnego nauczyciela, który mógłby Ci pomóc? Jak znaleźć czas i pieniądze na naukę? Jeśli stanąłeś przed powyższymi dylematami, koniecznie przeczytaj o tym, dlaczego warto wziąć pod uwagę korepetycje w formie kursu online. Oto ich 10 zalet, o których warto wiedzieć.


Kurs Korepetycje z matematyki - funkcje

Naucz się rozwiązywać zadania z funkcji, które często pojawiają się na szkolnych kartkówkach, testach i maturze. Zrozum i utrwal swoją wiedzę na temat funkcji, dzięki korepetycjom online. Dowiedz się więcej


Dostępność

Nie mieszkasz w dużym mieście, nie masz czasu na dojazdy na zajęcia, w Twojej lokalizacji nie możesz znaleźć korepetytora w interesującej Cię dziedzinie? To problemy, które korepetycjom online są obce. Jedynymi warunkami, które należy spełnić, jest dostęp do internetu i posiadanie komputera lub smartfona. Miejsce zamieszkania przestało stanowić przeszkodę w rozwoju i śmiało można tu mówić o rewolucji w edukacji.


Elastyczność

Dotychczas praca zawodowa stanowiła duże utrudnienie w organizacji nauki. Dla niektórych największą trudnością były czasochłonne dojazdy, dla innych system zmianowy. Idealną propozycją są tu korepetycje w formie kursu online, po które sięgasz, gdy masz na to czas. Z dobrym planem wkomponujesz naukę w swój harmonogram dnia i może się okazać, że zamiast “tracić” czas, lepiej go wykorzystujesz. W jaki sposób? Ucząc się w drodze do pracy, w podróży, podczas wyjazdu służbowego. To od Ciebie zależy, gdzie i kiedy weźmiesz udział w lekcji!


elastyczność

Tempo nauczania

W trakcie nauki z pomocą kursu online samodzielnie sterujesz tempem przyswajania materiału. Jeśli zależy Ci na dogłębnym zrozumieniu tematu i utrwaleniu go, masz takie możliwości. Możesz wracać do tej samej lekcji tyle razy, ile potrzebujesz. Możesz spokojnie sporządzić notatki, wykonywać tyle ćwiczeń, ile uznasz za słuszne. Nie czujesz presji czasu lub straty pieniędzy - ponieważ za korepetycje płacisz raz i korzystasz z nich tak często, jak chcesz.


Dostęp do specjalistów

Kolejną zaletą nauki z korepetycjami online jest szeroki wybór specjalistów. Lokalne nauczanie nie zawsze daje taką swobodę wyboru, więc często trzeba decydować się na korepetytora, który jest dostępny. Czasem jest to osoba z ogromnym doświadczeniem, czasem jednak student, który dorabia po zajęciach. Sięgając po kursy lub korepetycje internetowe nie musisz obawiać się, że trafisz na osobę niekompetentną. Platformy, które takie nauczanie oferują, mają zazwyczaj wysokie wymagania wobec swoich lektorów, wybierając jedynie najlepszych.


dostęp do specjalistów

Koszty

Korepetycje w formie kursu internetowego mają też tę zaletę, że są nieporównywalnie tańsze niż ich tradycyjny odpowiednik. Koszt całego bloku tematycznego o objętości kilku godzin zamyka się w koszcie maksymalnie 1-2 godzin lekcji z korepetytorem. Dysproporcja rośnie tym bardziej, im zagadnienie jest trudniejsze. Chemia, matematyka, fizyka, mniej popularne języki - to spore obciążenie dla kieszeni, a i zainteresowanie powoduje, że ceny rosną.


Wygoda i komfort

Są osoby, które potrzebują interakcji z ludźmi, lubią tłum, nowe twarze. Ale przecież nie każdy taki jest. Dla wielu z nas domowe zacisze i ulubione kapcie to najwyższa forma komfortu. Nie musisz z tego rezygnować! W ulubionym fotelu, pod ciepłym kocem masz możliwość nauki czego tylko zapragniesz.


wygoda i komfort

Kompetencje przyszłości

Plusem korepetycji online jest również wszechstronny rozwój. Korzystając z takiej formy nauki zdobywasz interesującą Cię wiedzę, a przy okazji rozwijasz kompetencje cyfrowe. Obsługa techniczna platformy nie jest trudna, ale mimo wszystko bywa dla wielu osób nowym doświadczeniem. Trzeba nauczyć się zarządzać czasem, zasobami cyfrowymi i korzystać z nowoczesnych narzędzi. W dzisiejszym świecie takie umiejętności są ważny atut.


Analiza postępów

Ważnym elementem nauki jest weryfikacja stanu wiedzy i umiejętności. Z tego względu testy, sprawdziany i egzaminy są stałym modułem, wbudowanym w plan nauki online. Ich celem jest podsumowanie wybranego zagadnienia i wskazanie Ci, czy możesz już przejść do kolejnych tematów, czy potrzebujesz jeszcze powtórki. Są to niezwykle cenne informacje, dzięki którym zakończysz korepetycje z pewnością, że nie pominąłeś ważnych punktów w nauce. Co więcej, jeśli musisz opanować dużą partię materiału, możesz testy wykonać ponownie po upływie czasu, aby upewnić się, że o niczym nie zapomniałeś.


Kurs Korepetycje z chemii - stechiometria

Kurs Korepetycje z chemii - stechiometria

Zobacz kurs Arrow
Kurs Korepetycje z matematyki - liczby rzeczywiste

Kurs Korepetycje z matematyki - liczby rzeczywiste

Zobacz kurs Arrow
Kurs Korepetycje z matematyki - równania i nierówności

Kurs Korepetycje z matematyki - równania i nierówności

Zobacz kurs Arrow

Samodzielność

Tryb nauki online wymaga od ucznia samodyscypliny i samodzielności. W materiałach szkoleniowych często znajdują się podpowiedzi, z jakiej aplikacji lub publikacji dodatkowo można skorzystać, lecz wyboru musi dokonać kursant. Musi też zorganizować sobie czas na naukę i ćwiczenia, aby skutecznie opanować partię wiedzy. Sukcesy w nauce przynoszą wówczas podwójną satysfakcję i są niebywale motywujące.


Samodzielność

Mniej stresu

Udział w standardowych zajęciach z korepetytorem bywa doświadczeniem stresującym. Nie zawsze uda się zgrać ze sobą dwie osoby tak, aby czuły się w swojej obecności komfortowo i swobodnie. Dodatkowo, rozwiązywanie testów, zadań i popełnianie błędów pod okiem nauczyciela to również dawka napięcia emocjonalnego. Wszystkie te czynniki znikają w przypadku korepetycji w formie kursu online. Uczysz się spokojnie, bez obaw, że ktoś straci cierpliwość do Twoich błędów.


Podsumowanie

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom edukacyjnym wiele barier przestało istnieć. Obecnie ani lokalizacja, ani grubość portfela nie dyskwalifikują nikogo z dostępu do wiedzy. Nauka, jak nigdy wcześniej, jest wygodna, bezstresowa, tania i ogólnodostępna. Korepetycje online to propozycja nie tylko dla uczniów lub studentów, lecz każdego, kto czuje głód wiedzy!


Opublikowane 1 grudnia 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!