Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
5 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami

5 najlepszych serwisów z darmowymi zdjęciami

Pragniesz uatrakcyjnić materiały marketingowe? A może szukasz zdjęć na stronę internetową lub bloga? Cóż, bez wątpienia wysokiej jakości fotografie przyciągają oko jak magnes, stanowiąc przedsmak tego, o czym jest artykuł, wpis czy post. Jak jednak znaleźć obrazki, które wyrażają więcej niż tysiąc słów? Oczywiście, w odpowiednich bankach zdjęć. Poniżej podajemy listę 5 serwisów, z których możesz korzystać zupełnie za darmo!


Kurs Canva - grafika online od podstaw

Twórz prosto i szybko zachwycające grafiki dla swojego biznesu w przeglądarce! Wykorzystaj darmowe narzędzie Canva do projektowania banerów, grafik do social media, logo, prezentacji i innych materiał Dowiedz się więcej


1. Pexels

Nasz ranking otwiera Pexels, znakomity bank zdjęć, który prężnie działa od kilku lat. Na tle innych, podobnych stron, wyróżnia się tym, iż fotografie można wyszukiwać w języku polskim. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana: począwszy od mody i jedzenia, skończywszy na faunie i florze. Każde zdjęcie jest odpowiednio otagowane, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć „to jedyne”. Ciekawostką jest to, że w serwisie istnieje możliwość przejrzenia słów kluczowych, z których użytkownicy korzystają podczas poszukiwań. Ponadto na stronie można znaleźć listę najlepszych fotografów, którzy wybierani są na podstawie liczby pobrań oraz wyświetleń zdjęć. Kolejnym plusem serwisu jest możliwość korzystania z darmowych nagrań wideo. Dodatkowo, bank zdjęć podsuwa propozycje fotografii, które mogą nas zainteresować. Brzmi świetnie, prawda?

Pexels

2. Unsplash

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Unsplash, serwisu udostępniającego jedną z największych kolekcji wysokiej jakości zdjęć. Jeśli szukasz majestatycznych pejzaży, zachwycających portretów, czy też oszałamiających kadrów budynków, ten stock jest właśnie dla Ciebie. Wśród tysięcy fotografii znajdziesz także przepiękne tła oraz wyjątkowe tapety na pulpit. Wszystkie wykonane są przez profesjonalnych fotografów i z powodzeniem mogłyby być sprzedawane nawet na płatnych portalach. Na szczęście, są one udostępniane na licencji CC0 – można z nich korzystać w celach komercyjnych, bez potrzeby uiszczania żadnych opłat. Dużym plusem tego banku zdjęć jest również to, iż fotografie są posortowane w różnych kategoriach, co znacznie ułatwia ich wyszukiwanie.

Unsplash

3. Pixabay

Jeśli szukasz serwisu z nowatorskimi zdjęciami, koniecznie zajrzyj na Pixabay! Strona działa w kilkunastu różnych językach – w tym również i polskim. Dostępne fotografie pobierzesz w bardzo wysokiej rozdzielczości, jednak wówczas musisz się zarejestrować. Zdjęcia przeznaczone są zarówno do użytku osobistego, jak i profesjonalnego. Warto dodać, że w bazie znajdują się nie tylko fotografie, ale i grafiki wektorowe oraz ilustracje, a także – tak jak w przypadku Pexels – materiały wideo. Jakość prezentowanych obrazów robi wrażenie, a wachlarz oferowanych zdjęć jest przeogromny. Przed pobraniem warto jednak na wszelki wypadek sprawdzić, czy przy obrazku widnieje wspomniane już oznaczenie CC0.

Pixabay

4. Kaboompics

To stosunkowo mało popularna baza zdjęć, a szkoda, bo oferuje tysiące perfekcyjnych obrazów! Stworzona została przez Karolinę Grabowską, polską web designerkę. Wyjątkowa estetyka fotografii przypadnie do gustu szczególnie autorom blogów wnętrzarskich i lifestyle’owych, ale oczywiście nie tylko. Serwis wyróżnia się niesamowitą jakością fotografii, jak również możliwością pobierania ich w dowolnej rozdzielczości. Co więcej, do każdego zdjęcia dołączona jest paleta kolorów komplementarnych, które znacznie ułatwią Ci tworzenie grafik. Ponadto serwis jest intuicyjny i bardzo łatwo się w nim odnaleźć. Warto dodać, że założycielka strony proponuje użytkownikom, aby umieszczali link do jej strony oraz informacje o autorze, jednak nie jest to konieczne.

Kaboompics

5. PicJumbo

Ostatnim bankiem zdjęć, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest PicJumbo. Został on założony przez fotografa, który miał dość niskiej jakości fotografii stockowych – postanowił więc stworzyć własną witrynę. Dziś portal tworzony jest przez kwitnącą, dynamicznie rozrastającą się społeczność internetową. W PicJumbo znajdziesz szeroką gamę wspaniałych fotografii z różnych kategorii, takich jak np. abstrakcje, ludzie czy technologie. Serwis podzielony jest na osobne kategorie, co nieraz bardzo ułatwia poszukiwania. Jeżeli masz niewiele czasu na znalezienie dobrego zdjęcia, polecamy zajrzeć właśnie tutaj.

Title course

Kurs GIMP 2.10 - podstawy edycji grafiki

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają

Zobacz kurs Arrow

Prawa do korzystania ze zdjęć stockowych

Warto powiedzieć również kilka słów na temat licencji. Większość zdjęć w wyżej wymienionych serwisach posiada licencję Creative Commons Zero (CC0). Oznacza to, że możesz je kopiować, rozpowszechniać i adaptować do własnych potrzeb. Możesz je również wykorzystywać do celów komercyjnych, bez konieczności zgody autora.

Niekiedy też można się natknąć przy zdjęciach na licencję Creative Commons CC-BY (spośród wymienionych stocków - jedynie na Pixabay), która oznacza, że można kopiować, zmieniać i rozprowadzać fotografię, ale tylko wtedy, gdy oznaczysz przy niej autora. Jeżeli zauważysz z kolei przy zdjęciu oznaczenie Creative Commons CC-NC, możesz je edytować, kopiować i rozpowszechniać, ale nie w celach komercyjnych (czyli takich, które przyniosą Ci zarobki).


Opublikowane 12 sierpnia 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!