Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
7 darmowych wtyczek SEO do Chrome

7 darmowych wtyczek SEO do Chrome

Według danych opublikowanych przez Statcounter Global Stats, Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. W Polsce korzysta z niej blisko 72% internautów, co jest miażdżącą przewagą nad Firefoxem (9%), Operą (6%), czy Microsoft Edge (4%). Nie dla wszystkich ogromne powodzenie Chrome dowodzi tego, że jest to przeglądarka najlepsza. Bez wątpienia jednak, jest wygodna i ułatwia codzienne użytkowanie Internetu. Jednym z powodów, dla jakich chętnie sięgamy po Chrome, jest ogromny wybór wtyczek, w tym również takich, które wspomagają SEO. Oto 7 wśród nich - zupełnie darmowych.


Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz jak zadbać o SEO i zapewnij swoje stronie wysoką pozycję w wyszukiwarce Dowiedz się więcej


1. SEOquake

SEOquake to prawdziwy kombajn, który w mgnieniu oka wykonuje audyt witryny, dostarczając potężnych ilości danych. Przykładowo:

 • analiza linkowania wewnętrznego i wychodzącego,
 • rozpoznanie linków dofollow i nofollow - wraz z wylistowaniem poszczególnych linków,
 • title, meta keywords, meta description,
 • liczba zaindeksowanych podstron,
 • oznaczenie nagłówków, brakujących ALT dla grafik, znaczników schema,
 • ranking witryny według SEMrush,
 • odnośnik do danych z Whois.

Ciekawą funkcjonalnością wtyczki jest możliwość wyświetlania raportów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania - bez konieczności otwierania poszczególnych witryn.

wtyczka seo quake do google chrome

2. MozBar

Podobnie jak SEOquake, MozBar przetwarza dane witryny lub wyników wyszukiwania, istotne z punktu widzenia SEO. Podaje między innymi następujące informacje:

 • autorytet domeny i witryny,
 • title, meta keywords, meta description,
 • oznaczenie nagłówków,
 • meta robots, schema, ALT,
 • szybkość wczytywania strony,
 • rozpoznanie linków dofollow i nofollow,

MozBar jest dostępny w wersji darmowej i płatnej, w której funkcjonalności są dodatkowo rozszerzone między innymi o analizę trudności słów kluczowych oraz sugestie optymalizacji witryny pod kątem wybranych słów kluczowych.

3. Link Redirect Trace

Kolejne, wielofunkcyjne rozszerzenie, jednak o zupełnie innym profilu analizowanych danych. Ta wtyczka wspiera SEO w najmniej wdzięcznych pracach technicznych - a mianowicie w diagnozowaniu i usuwaniu błędów przekierowań i blokad indeksacji. Z pomocą Link Redirect Trace szybko zidentyfikujesz przekierowania (301, 302, 404, 500, JS, meta) i ewentualne błędy w robot.txt. Wtyczka ułatwia uporządkowanie przekierowań http i https, a także zlokalizowanie tagów noindex i nofollow oraz specyficznych blokad dla botów. Podaje również informacje o liczbie backlinków, mocy zamieszczonego linku i autorytecie witryny - jak PageRang lub Trust Rank.

wtyczka link redirect trace

4. Keyword Surfer

Jeśli mowa o SEO, to nie może zabraknąć analizy słów kluczowych - również lub przede wszystkim w witrynach konkurencyjnych. Do tego celu służy właśnie Keyword Surfer - wtyczka, która wskazuje estymowany ruch w domenie oraz sugestie słów kluczowych wraz ze średnią liczbą wyszukań miesięcznych. Co więcej, określa także przybliżony koszt CPC dla wyszukiwanej frazy.

Jak działa? Wtyczka wyświetla dane bezpośrednio w wyszukiwarce Google, umieszczając je przy każdym wyniku, a także w tabeli obok. Dowiesz się z niej między innymi, jak wiele razy wskazana fraza pojawia się w danej witrynie, a także ile słów zawiera zamieszczony tam tekst.

Kurs Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają

Kurs Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają

Zobacz kurs Arrow
Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Jak przyspieszać i optymalizować strony

Jak przyspieszać i optymalizować strony

Zobacz kurs Arrow

5. Web Developer

Rozbudowane i niezwykle pomocne narzędzie w pracy nad optymalizacją witryny internetowej. Nie dokonując żadnych modyfikacji w plikach, a nawet nie zaglądając do kodu źródłowego, można przekształcać i wyodrębniać dowolne elementy na stronie, aby sprawdzić efekt planowanych zmian. Możesz, na przykład, uzyskać informację o atrybutach ALT lub wymiarach wszystkich grafik, ukryć wszystkie obrazki lub wyświetlić je w pełnych wymiarach. Jednym kliknięciem podświetlisz nagłówki, linki zewnętrzne lub wyświetlisz listę wszystkich linków wychodzących z danej podstrony. W czasie rzeczywistym możesz edytować kod CSS lub wyłączyć wybrane style. Wstrzymać możesz również JavaScript, pluginy i popupy, a także walidować HTML, CSS, linki i dane strukturalne. Krótko mówiąc, Web Developer jest jedną z tych wtyczek, z których warto korzystać.

wtyczka web developer do google chrome

6. SEO Search Simulator by Nightwatch

Wtyczka bardzo prosta w obsłudze, o skromnym interfejsie, a jednak wykonuje bardzo istotne zadanie. Jest nim skanowanie wyszukiwarki w poszukiwaniu pozycji domeny w rankingu na wybrane słowo kluczowe. Co więcej, plugin umożliwia wybór dowolnego kraju docelowego i języka na świecie.

Bardzo dobrą stroną tej wtyczki jest brak ograniczeń w liczbie składanych zapytań, a wynik pojawia się natychmiast. Czy jest to wynik wiarygodny? Jak najbardziej! Pozycje, wskazywane przez SEO Search Simulator są bardzo zbliżone do wyników płatnych, popularnych skanerów.

SEO Search Simulator by Nightwatch do google chrome

7. Checkbot: SEO, Web Speed & Security Tester

Wtyczka dostępna w wersji darmowej i płatnej, jednak nawet bez subskrypcji potrafi wiele zdziałać. Do jej zadań należy analiza witryny między innymi pod kątem:

 • prędkości ładowania,
 • problemów z zabezpieczeniem,
 • niedziałających linków,
 • zduplikowanych nagłówków,
 • walidacji HTML, CSS, JavaScript,
 • łańcuchów przekierowań.

Z pomocą Checkbota możesz więc rozwiązać wiele problemów natury optymalizacyjnej.

Którą wtyczkę wybrać? Zasób pluginów wspomagających SEO w Chrome jest o wiele szerszy, my zaprezentowaliśmy jedynie wąski wycinek całości. Warto poszukać rozszerzenia, które będzie najbliższe Twoim potrzebom i oczekiwaniom, ponieważ jest to ogromne ułatwienie w pracy, oszczędność czasu i energii za razem.


Opublikowane 12 listopada 2021 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!