Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
7 stron z darmowymi zdjęciami stockowymi

7 stron z darmowymi zdjęciami stockowymi

Wysokiej jakości zdjęcia mogą mieć kluczowe znaczenie dla odbioru danej strony www i mogą przesądzić o tym, że użytkownik zechce pozostać na niej nieco dłużej niż pierwotnie zamierzał. Nie wszyscy wiedzą, że znalezienie atrakcyjnych i do tego darmowych zdjęć nie jest w cale trudne. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.


polaroid-981440_1920

Dobrej jakości zdjęcia na stronie internetowej pełnią wiele różnych funkcji. Przede wszystkim podpowiadają, na czym skupić uwagę i utrwalają informacje. Mogą być również elementami, które sprawią, że serwis będzie po prostu bardziej efektowny pod względem wizualnym. Aby zdobyć takie zdjęcia, mamy do wyboru trzy rozwiązania: zrobić samemu fotografię, kupić ją od fotografa lub za pośrednictwem specjalnego serwisu albo znaleźć zdjęcia udostępnione bezpłatnie do użytku. Tutaj zajmiemy się ostatnią opcją. Oto 8 stron z darmowymi fotografiami wysokiej jakości, które mogą być używane także w celach komercyjnych:


Kurs Photoshop dla web designera

Naucz się projektować strony internetowe w programie Photoshop Dowiedz się więcej


Raumrot

http://raumrot.com/

To serwis, w którym znajdziemy darmowe zdjęcia stockowe. Każda z fotografii dostępna jest na licencji Creative Commons i zgodnie z jej zasadami może być wykorzystywana zarówno do celów prywatnych, jak i do projektów komercyjnych. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zostały pogrupowane w różne kategorie (na przykład biznes, jedzenie i picie, natura, sport itd.), co znacznie przyspiesza wyszukiwanie.


screenshot5

Free Refe Mobile Photos

http://getrefe.com/

Bardzo bogate źródło zdjęć w wysokiej rozdzielczości szczególnie dla wszystkich, którzy poszukują fotografii z różnymi obiektami, a także z krajobrazami. To właśnie taka tematyka dominuje w serwisie Free Refe Mobile Photos. Ciekawostka jest to, że wszystkie zdjęcia zostały wykonane za pomocą urządzeń mobilnych. Kolekcja ta idealnie nadaje się do wykorzystania w różnych cyfrowych projektach, ale nie wszystkie fotografie są odpowiednie do druku ze względu na małe rozmiary zdjęć.


refe1

Jay Mantri

http://jaymantri.com/

Niezwykle ciekawa kolekcja bardzo uzdolnionego fotografa. Jay Mantri udostępnia co tydzień siedem nowych zdjęć, które można dowolnie wykorzystać, również do użytku komercyjnego. W serwisie dostępnych jest już bardzo dużo fotografii o zróżnicowanej tematyce, chociaż dominują wśród nich ciekawe krajobrazy, a także przedmioty codziennego użytku uchwycone w niekonwencjonalny, oryginalny sposób.


maxresdefault

Magdeleine

http://magdeleine.co/

Codziennie zasoby serwisu powiększają się o nowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które można dowolnie wykorzystywać, ponieważ w większości zostały udostępnione na licencji Creative Commons. Serwis oferuje bardzo intuicyjne metody wyszukiwania zdjęć. Możemy skorzystać tutaj z różnych możliwości – wyszukiwarka, poszukiwanie fotografii z określonej kategorii (np. jedzenie, zwierzęta, ludzie itd.) lub selekcja zdjęć według dominującego w nim koloru. Przy okazji warto zauważyć, że Magdeleine to serwis, w którym znajdziemy także bardzo duży zbiór fotografii czarno-białych.


screenshot

Kurs Photoshop dla fotografa

Kurs Photoshop dla fotografa

Zobacz kurs Arrow
Fotomontaż w Photoshopie

Fotomontaż w Photoshopie

Zobacz kurs Arrow
Kurs GIMP w biznesie i marketingu

Kurs GIMP w biznesie i marketingu

Zobacz kurs Arrow

Foodie’s Feed

https://foodiesfeed.com/

Jeśli szukaliście wysokiej jakości zdjęć potraw, na widok których cieknie ślinka, w serwisie Foodie’s Feed znajdziecie je na pewno. Wspomniana strona www udostępnia ogromną ilość nie tylko fotografii z żywnością, ale również z napojami, deserami, gotowaniem i wszystkim, co wiąże się ze sztuką kulinarną. Można tutaj znaleźć również pliki PSD. Co tydzień dodawane są nowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.


foodies21

Picography

http://picography.co/

Niezwykle interesujący blog ze zdjęciami, które można dowolnie wykorzystywać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Duża ilość zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zasoby można przeglądać za pomocą wyszukiwarki. Dzięki subskrypcji będziemy powiadamiani o nowych zdjęciach w serwisie. Istnieje również możliwość dodawania własnych fotografii do zasobów Picography.


screenshot1

Im Free

http://imcreator.com/free

Serwis powstał w 2011 roku i szybko zyskał wielu zwolenników. Nie bez przesady można napisać, że to prawdziwa strefa wolnych zasobów. Znajdziemy tutaj nie tylko darmowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości w wielu różnych kategoriach, ale również ikony, przyciski i wiele innych elementów graficznych.


screenshot2


Opublikowane 15 listopada 2016 r. w kategorii: Fotografia i wideo


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!