Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
8 rzeczy, których rekruterzy szukają w CV, ale Ci o tym nie powiedzą

8 rzeczy, których rekruterzy szukają w CV, ale Ci o tym nie powiedzą

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co tak naprawdę sprawia, że rekruterzy wybierają jedno CV zamiast innego? Chociaż niektóre kryteria oceny są powszechnie znane, istnieje kilka sekretów, które rekruterzy trzymają tylko dla siebie. W dzisiejszym artykule odkryjemy te mniej znane aspekty, które mogą przyciągnąć uwagę rekruterów i zwiększyć Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.


Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Naucz się tworzyć skuteczne CV dopasowane do konkretnych ofert pracy. Poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wyróżnić się spośród innych kandydatów i zdobyć wymarzoną pracę. Dowiedz się więcej


1. Oryginalny tytuł zawodowy

Rekruterzy przeglądają dziesiątki, a nawet setki CV każdego dnia. Aby wyróżnić się z tłumu, warto zamienić standardowy tytuł zawodowy na bardziej kreatywny i zaskakujący. Oczywiście, ważne jest, aby zachować profesjonalizm - unikaj zbyt ekscentrycznych tytułów. Spróbuj jednak dodać nieco osobistego charakteru, który pokaże, że nie jesteś kolejnym "szarym" kandydatem.

2. Liczby mówią same za siebie

Rekruterzy kochają liczby i konkretne wyniki. Dlatego warto dodać do swojego CV informacje o osiągnięciach, które można wyrazić w liczbach. Np. "Zwiększyłem sprzedaż o 20% w ciągu pierwszego roku" lub "Zredukowałem czas realizacji projektu o 15%". Takie dane pozwolą rekruterowi szybko ocenić Twoje umiejętności i doświadczenie, co jest kluczowe dla zdobycia ich uwagi.

3. Błyskotliwe sformułowania

Chociaż większość osób korzysta z tych samych, oklepanych fraz w swoim CV, warto zastanowić się nad bardziej błyskotliwymi sformułowaniami, które przyciągną uwagę rekrutera. Zamiast pisać "odpowiedzialny za...", spróbuj "inicjowałem...", "wprowadziłem..." czy "zrewolucjonizowałem...". Pokaż, że potrafisz działać z inicjatywy własnej i przynieść wartość dla potencjalnego pracodawcy.

rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem do pracy

4. Unikalne umiejętności

Rekruterzy uwielbiają odkrywać unikalne umiejętności kandydatów, które mogą wpłynąć na wartość, jaką wniosą do firmy. Jeśli jesteś biegły w języku migowym, potrafisz szybko czytać lub masz jakiekolwiek inne nietypowe talenty, nie krępuj się ich wymienić w swoim CV. Dzięki temu pokażesz rekruterowi, że masz więcej do zaoferowania niż standardowe umiejętności zawodowe i może to sprawić, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

5. Ukryte przekazy w mediach społecznościowych

Rekruterzy często sprawdzają profile kandydatów w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się o nich więcej. Warto zadbać o swoją obecność online i upewnić się, że Twoje profile, np. na LinkedIn, są spójne z informacjami zawartymi w CV. Jeśli masz jakieś sukcesy, projekty czy osiągnięcia, które są warte uwagi, nie krępuj się pochwalić nimi w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, aby zachować profesjonalizm i unikać publikacji, które mogłyby zaszkodzić Twojemu wizerunkowi.

6. Adaptacja CV do oferty pracy

Rekruterzy doceniają kandydatów, którzy wykazują inicjatywę i staranność, dostosowując swoje CV do konkretnych ofert pracy. Przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę i postaraj się dostosować swoje CV, tak aby odzwierciedlało poszukiwane umiejętności i doświadczenie. Wyróżnienie istotnych aspektów swojego profilu pokaże rekruterowi, że jesteś zaangażowany i zmotywowany do podjęcia pracy w ich firmie.

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Zobacz kurs Arrow

7. Współpraca z innymi i umiejętność pracy w zespole

Rekruterzy często poszukują kandydatów, którzy potrafią dobrze współpracować z innymi i są elastyczni w podejściu do pracy zespołowej. Chociaż nie zawsze mówią o tym wprost, te cechy są kluczowe w budowaniu efektywnego zespołu i przyczyniają się do sukcesu firmy. W swoim CV warto zawrzeć informacje o projektach, w których współpracowałeś z innymi, jak również podkreślić swoją umiejętność pracy w zespole.

8. Kreatywne podejście do problemów

W dzisiejszych czasach pracodawcy szukają osób, które potrafią myśleć "poza schematami" i znajdować oryginalne rozwiązania problemów. Warto więc dodać do swojego CV przykłady sytuacji, w których wykazałeś się kreatywnością i innowacyjnością. Możesz opisać, jak rozwiązałeś trudne problemy, wprowadziłeś usprawnienia w firmie, czy też zaproponowałeś nowe pomysły, które przyczyniły się do wzrostu biznesu. Pokazanie, że potrafisz być kreatywny, sprawi, że Twoje CV będzie bardziej atrakcyjne dla rekrutera.

CV - dokumenty rekrutacyjne na rozmowie

Podsumowanie

Oto nasze 8 tajemniczych aspektów, na które rekruterzy zwracają uwagę podczas przeglądania CV. Teraz, gdy już znasz te sekrety, warto przeanalizować swoje CV i wprowadzić stosowne zmiany, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Pamiętaj, że rekruterzy oczekują oryginalności, konkretów, błyskotliwych sformułowań, unikalnych umiejętności i profesjonalizmu. Powodzenia!


Opublikowane 17 kwietnia 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!