Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Adafruit Motorshield dla Arduino

Adafruit Motorshield dla Arduino

Od kilku miesięcy możecie zakupić u nas kurs Arduino. Przesyłacie do nas wiele listów z pytaniami o nowe odcinki i kontynuację kursu w związku z tym, że świat Arduino co jakiś czas wzbogaca się o nowe moduły, na bazie których powstają doskonałe projekty.


W odpowiedzi na Wasze prośby wymieniliśmy moduł sterowania silników w naszym robocie na doskonały moduł Adafruit Motor/Stepper/Servo Shield for Arduino v2 Kit – v2.3. Dzięki niemu nasz robocik może zostać wyposażony w sterowanie aż 4 silnikami DC oraz dodatkowo możecie użyć również aż 2 serwomechanizmów (np. do obracania głową robota, czy budowy prostego chwytaka).


Kurs Arduino - od podstaw
4.9
star star star star star
(70 ocen)

Kurs Arduino - świat mechaniki, elektroniki i programowania... Dowiedz się więcej


Dzięki komunikacji za pomocą magistrali I2C z 7-bitowym adresem, wybieranym za pomocą zworki z zakresu 0x60 – 0x80, mamy jeszcze do dyspozycji sporo pinów Arduino, do których możesz podpiąć np. dodatkowe LED-y, moduł WiFi czy sterować robotem poprzez przeglądarkę. W przypadku tego “shield’u” jesteśmy ograniczeni już tylko naszą wyobraźnią.


W komplecie, otrzymujecie listwę goldpinów oraz zworkę umożliwiającą separację zasilania części logicznej od silników. Tak więc, nie obejdzie się bez lutowania, ale naprawdę prostego lutowania. Płytka wykonana jest z doskonałej jakości materiałów i wlutowanie goldpinów nie stanowi problemu nawet dla początkujących elektroników.


Producent zadbał również o przygotowani odpowiedniej biblioteki (do ściągnięcia z tej strony) Wraz z biblioteką dostarczone są przykładowe sketch’e ułatwiające zapoznanie się ze sterowaniem modułem, zarówno dla silników prądu stałego jak i silników krokowych.


Na stronie producenta znajdzicie również przewodnik użytkownika.


Listingi są bardzo szczegółowo opisane i nawet początkujący nie powinni mieć problemu z ich zastosowaniem.


W najnowszej lekcji przygotowanej przez zespół Strefy Kursów, zamieszczamy przykładowy sketch dostosowany do współpracy z tym modułem. Wystarczy tylko podpiąć ten shield pod jedną z głównych płyt (Arduino Uno, Arduino Leonardo, Arduino Mega, Arduino Mega ADK, Arduino Due, Diecimila i Duemilanove) i po wgraniu naszego sketch’u robocik wyposażony w nowy moduł rozpoczyna zwiedzanie świata.


Miłej zabawy.Materiały do pobrania: materialy


Podstawy programowania sterowników PLC

Opanuj język drabinkowy i wejdź w świat sterowników PLC już dziś! Dowiedz się więcejOpublikowane 17 lutego 2015 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!