Strefa rozwoju osobistego i nowinek ze świata technologii & IT | blog strefakursów.pl
Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Adafruit Motorshield dla Arduino

Adafruit Motorshield dla Arduino

Od kilku miesięcy możecie zakupić u nas kurs Arduino. Przesyłacie do nas wiele listów z pytaniami o nowe odcinki i kontynuację kursu w związku z tym, że świat Arduino co jakiś czas wzbogaca się o nowe moduły, na bazie których powstają doskonałe projekty.


W odpowiedzi na Wasze prośby wymieniliśmy moduł sterowania silników w naszym robocie na doskonały moduł Adafruit Motor/Stepper/Servo Shield for Arduino v2 Kit – v2.3. Dzięki niemu nasz robocik może zostać wyposażony w sterowanie aż 4 silnikami DC oraz dodatkowo możecie użyć również aż 2 serwomechanizmów (np. do obracania głową robota, czy budowy prostego chwytaka).


Kurs Arduino - od podstaw
4.9
star star star star star
(70 ocen)

Kurs Arduino - świat mechaniki, elektroniki i programowania... Dowiedz się więcej


Dzięki komunikacji za pomocą magistrali I2C z 7-bitowym adresem, wybieranym za pomocą zworki z zakresu 0x60 – 0x80, mamy jeszcze do dyspozycji sporo pinów Arduino, do których możesz podpiąć np. dodatkowe LED-y, moduł WiFi czy sterować robotem poprzez przeglądarkę. W przypadku tego “shield’u” jesteśmy ograniczeni już tylko naszą wyobraźnią.


W komplecie, otrzymujecie listwę goldpinów oraz zworkę umożliwiającą separację zasilania części logicznej od silników. Tak więc, nie obejdzie się bez lutowania, ale naprawdę prostego lutowania. Płytka wykonana jest z doskonałej jakości materiałów i wlutowanie goldpinów nie stanowi problemu nawet dla początkujących elektroników.


Producent zadbał również o przygotowani odpowiedniej biblioteki (do ściągnięcia z tej strony) Wraz z biblioteką dostarczone są przykładowe sketch’e ułatwiające zapoznanie się ze sterowaniem modułem, zarówno dla silników prądu stałego jak i silników krokowych.


Na stronie producenta znajdzicie również przewodnik użytkownika.


Listingi są bardzo szczegółowo opisane i nawet początkujący nie powinni mieć problemu z ich zastosowaniem.


W najnowszej lekcji przygotowanej przez zespół Strefy Kursów, zamieszczamy przykładowy sketch dostosowany do współpracy z tym modułem. Wystarczy tylko podpiąć ten shield pod jedną z głównych płyt (Arduino Uno, Arduino Leonardo, Arduino Mega, Arduino Mega ADK, Arduino Due, Diecimila i Duemilanove) i po wgraniu naszego sketch’u robocik wyposażony w nowy moduł rozpoczyna zwiedzanie świata.


Miłej zabawy.Materiały do pobrania: materialy


Podstawy programowania sterowników PLC

Opanuj język drabinkowy i wejdź w świat sterowników PLC już dziś! Dowiedz się więcejOpublikowane 17 lutego 2015 r. w kategorii: Programowanie


Kompleksowe szkolenie dla Android Developera
Users icon 4504 uczestników
Watch icon 30 godzin
Video icon 217 wykładów

Zdobądź umiejętności, które pozwolą Ci tworzyć aplikacje na Androida. Poznaj narzędzia, kluczowe techniki pracy i pisz dowolne aplikacje. Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!