Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Adobe Premiere Pro - 5 przydatnych pluginów

Adobe Premiere Pro - 5 przydatnych pluginów

Adobe Premiere Pro - 5 przydatnych pluginów


Montaż filmowy zmieniał się na przestrzeni lat. Niewielu z nas pamięta, kiedy odbywał się on za pomocą sklejania kolejnych sekwencji taśmy filmowej. Później skonstruowano maszyny, by nie trzeba było sklejać filmu ręcznie. Dziś mamy szeroki wachlarz programów służących do montażu i edycji filmów. Jednym z nich jest Adobe Premiere, który jest programem umożliwiającym montaż i obróbkę nie tylko wielu formatów wideo, ale i audio. Aplikację tę doceniają zarówno profesjonaliści jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z montażem filmów. Czymże byłby jednak program, gdyby nie wtyczki, które go udoskonalają, rozszerzają jego funkcje i pozwalają na uzyskanie lepszej jakości materiału filmowego?


Adobe Premiere Pro CC - kurs montażu od podstaw
4.9
star star star star star
(54 ocen)

Naucz się podstaw montażu i postprodukcji w Adobe Premiere Pro CC 2017 i twórz niesamowite filmy... Dowiedz się więcej


Pierwszą wtyczką do Adobe’a, którą powinien mieć każdy montażysta jest Mercalli Pro. Adobe Premiere ma funkcję o podobnym działaniu - Warp Stabilizer , jednakże dobrze mieć też do wykorzystania Mercalli, by porównać, która z dwóch opcji lepiej się sprawdzi. Mercalli służy bowiem do stabilizacji obrazu. Dzięki tej wtyczce film nie musi być kręcony na specjalnym wózku, a efekt będzie taki jakbyś był w taki wózek wyposażony. Doskonale sprawdza się także przy produkcjach 3D.


Magic Bullet Looks to kolejna przydatna wtyczka, dzięki której Twoje filmy będą dopieszczone kolorami. Daje ona pełną możliwość operowania barwami i pozwala dostosować je do filmu nadając mu niepowtarzalny klimat i styl. Szeroka gama ustawień umożliwia zmianę nasycenia barwy w danym kadrze, usunięcie zmarszczek z twarzy bohatera, czy wyeksponowanie go , dzięki rozjaśnieniu na tle drugiego planu i wiele innych.


Jeżeli jesteś fanem horrorów i thrillerów do gustu na pewno przypadnie Ci Rowbyte Data Glitch. Wtyczka ta doskonale pozoruje zniszczenie się nagrania, szmery. Możesz także dostosować wygląd usterki, tak by pasowała ona do klimatu nagrania. Dzięki temu narzędziu w Adobe Premiere Pro możesz dodawać pozorne uszkodzenia nagrania, a dzięki temu wprowadzić do swojego filmu szczyptę niepokoju czy nawet grozy.


Wtyczka Knoll Light Factory na pewno zainteresuje montażystów od efektów specjalnych. Jest ona stworzona przez legendę tychże efektów – Johna Knolla. Człowiek ten jest nie tylko twórcą tej wtyczki, ale także Photoshopa, więc oczywiście zasłużył na swój tytuł. Narzędzie to jest wykorzystywane do naśladowania odbicia światła przez obiektyw. Gama błysków znacznie przekracza możliwości Photoshopa. We wtyczce jest ponad 100 gotowych ustawień, które możemy jednak edytować według własnych potrzeb, co umożliwia nam aż 19 dedykowanych do tego narzędzi tej wtyczki Adobe Premiere Pro.

Ostatnią już dzisiaj omawianą wtyczką do Adobe Premiere Pro będzie FilmConvert. Sprawdzi się ona dla wszystkich, którzy mają sentyment do klasycznych taśm filmowych. Doskonale imituje bowiem wygląd naszego nagrania, jakby było zrobione na taśmie filmowej. Mamy taką możliwość, dzięki dostosowywaniu ziarnistości, a także odpowiednich filtrów kolorystycznych, które sprawią, że obraz nie będzie wyglądał na zrobiony sztucznie.


Adobe Premiere Pro daje ogromne możliwości w edycji wideo i dźwięku. Wtyczki jednak rozszerzają w nieskończoność horyzonty funkcjonalności programu. Dzięki nim jesteś w stanie wystylizować film na własne potrzeby, a także zredukować jego niedoskonałości. Szerokie ich zastosowanie daje montażyście niezliczone sposoby obróbki wideo i pozwala na stworzenie oryginalnego dzieła każdego gatunku.
Kurs Adobe Premiere Pro CS5 - esencja

Kurs Adobe Premiere Pro CS5 - esencja

Zobacz kurs Arrow
Kurs DaVinci Resolve - montaż filmów od podstaw

Kurs DaVinci Resolve - montaż filmów od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs Final Cut Pro X - montaż filmów od podstaw

Kurs Final Cut Pro X - montaż filmów od podstaw

Zobacz kurs Arrow

Każda z tych wtyczek jest płatna, chociaż autorzy udostępniają wersje próbne za darmo. Warto zaopatrzyć w nie Adobe Premiere Pro, by poszerzyć możliwości programu.Opublikowane 2 października 2018 r. w kategorii: Fotografia i wideo


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!