Strefa rozwoju osobistego i nowinek ze świata technologii & IT | blog strefakursów.pl
Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Aplikacje mobilne, które zwiększą Twoją produktywność

Aplikacje mobilne, które zwiększą Twoją produktywność

Użytkowników mobilnych urządzeń przybywa każdego roku i jest to coraz silniejszy trend. Agencja We Are Social wyliczyła, że w 2016 roku blisko 3,8 mld ludzi na świecie korzysta ze smartfonów i tabletów. To aż 51% całej ziemskiej populacji! (źródło) . Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej aplikacji na urządzenia mobilne. Niektóre z nich mogą być naprawdę pomocne w pracy lub podczas wykonywania codziennych obowiązków. Co zatem warto zainstalować w smartfonie lub tablecie, żeby zwiększyć swoją produktywność? Oto nasz krótki subiektywny przegląd.


Evernote


Na początek jeden z najlepszych na rynku programów do notatek. Niezwykle wygodne jest to, że można organizować dane, a potem odczytywać je za pomocą wielu różnych platform. Dzięki takiemu rozwiązaniu tak naprawdę program mamy zawsze ze sobą. Evernote umożliwia przygotowywanie notatek, map myśli i tworzenie nawet bardzo rozbudowanych list. Aplikacja pozwala zapisywać zadania do wykonania oraz tworzyć przypomnienia. To doskonałe narzędzie szczególnie dla tych, którzy nie radzą sobie z natłokiem wielu danych i gubią się w tym, co mieli zrobić. W rzeczywistości zastosowanie Evernote może być bardzo szerokie i zależy od pomysłowości oraz potrzeb samego użytkownika. Co ważne, można tu zapisywać nie tylko tekst, ale również obrazy. Wszelkie notatki można również udostępniać innym użytkownikom.


Aplikacja mobilna Evernote

Aplikacja dostępna na platformy: Android, iOS, Windows Phone.


JetScanner


W niektórych sytuacjach, szczególnie w biznesie, liczy się szybkość. Niekiedy trzeba działać błyskawicznie. Gdy konieczne jest natychmiastowe wysłanie skanu dokumentu, nie trzeba już gorączkowo rozglądać się za skanerem. Wystarczy, że posiadacie przy sobie smartfon, a w nim JetScanner. Aplikacja umożliwia robienie skanów za pomocą wbudowanego w telefon lub tablet aparatu fotograficznego. To oprogramowanie zamieni wasze urządzenie mobilne w przenośny skaner. Wystarczy jedno pstryknięcie, a potem już tylko łatwa edycja, eksport pliku do formatu PDF i wysyłacie go do odbiorcy. Warto dodać, że aplikacja ta potrafi także skanować dokumenty złożone z wielu stron. Do tego JetScanner sam dba o ustawienie jasności i innych parametrów, co pozwala uzyskać skan wysokiej jakości.


Aplikacja mobilna JetScanner

Aplikacja dostępna na platformy: Android, iOS.


Asana


Niewątpliwie Asana może znacznie zwiększyć produktywność pracy. To aplikacja znana także z wersji przeglądarkowej, służąca do koordynowania zadań wielu użytkowników pracujących na przykład nad wspólnym projektem. Asana umożliwia nie tylko tworzenie zadań dla poszczególnych osób, ale także pozwala na raportowanie postępu prac i ostrzega przed zbliżającymi się terminami. Dzięki tej aplikacji można śledzić „deadline’y” członków zespołu, planować priorytety i sporządzać błyskawicznie notatki. Na bieżąco można także śledzić komentarze poszczególnych osób zaangażowanych w dany projekt.


Aplikacja mobilna Asana

Aplikacja dostępna na platformy: Android, iOS.


Wunderlist


To dzieło niemieckiego studia programistycznego 6Wunderkinder. Aplikacja została uznana przez Google za najlepsze oprogramowanie zwiększające produktywność. Było to w roku 2014 i od tego czasu Wunderlist rozwinął się jeszcze bardziej. To niezwykle funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu można łatwo tworzyć listy zadań i zarządzać nimi. W każdej notatce można także umieścić termin zakończenia konkretnego zadania. Dodatkową zaletą Wunderlist jest perfekcyjne dopracowanie wizualne interfejsu oraz sama jego użyteczności. Aplikacja synchronizuje dane na różnych platformach. Można także skorzystać z opcji zapraszania znajomych.


Aplikacja mobilna Wunderlist

Aplikacja dostępna na platformy: Android, iOS, Windows Phone.

Oczywiście na rynku można znaleźć o wiele więcej użytecznych aplikacji mobilnych, które skutecznie zwiększają produktywność użytkowników. Przedstawiliśmy tutaj zaledwie kilka z nich, ale już one pokazują, w jakim kierunku podąża tego rodzaju oprogramowanie. A jakich aplikacji wy używacie na co dzień? Dajcie nam znać!

A może zamiast tylko korzystać z aplikacji, sam chciałbyś je tworzyć? Przejrzyj naszą ofertę szkoleń wideo dotyczącą programowania aplikacji mobilnych.


Przycisk z przekierowaniem na stronę główną


Opublikowane 26 października 2016 r. w kategorii: Programowanie


Kompleksowe szkolenie dla Android Developera
Users icon 4504 uczestników
Watch icon 30 godzin
Video icon 217 wykładów

Zdobądź umiejętności, które pozwolą Ci tworzyć aplikacje na Androida. Poznaj narzędzia, kluczowe techniki pracy i pisz dowolne aplikacje. Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!