Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Co sprzedawać w Internecie - 10 pomysłów na sklep internetowy

Co sprzedawać w Internecie - 10 pomysłów na sklep internetowy

Handel w sieci kwitnie od lat. Według badań już ponad 70% internautów robi zakupy online. Biorąc pod uwagę liczne korzyści wynikające z tej formy zakupów trudno się dziwić, że wiele konsumentów rezygnuje z wizyt w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, albo mocno je ogranicza. Osoby dokonujące zakupów w sieci, najbardziej cenią je za:

  • szybkość i wygodę
  • oszczędność czasu
  • większy wybór niż w sklepach stacjonarnych
  • możliwość porównania cen
  • bezpieczeństwo

Kurs E-commerce od podstaw - jak sprzedawać w internecie

Dowiedz się jak wejść ze swoim biznesem do internetu. Wykorzystaj potencjał e-commerce, by sprzedawać dowolne produkty i usługi już teraz! Dowiedz się więcej


zakupy przez internet

Skoro sprzedaż internetowa ma się świetnie i nie grozi jej zapaść, może warto pomyśleć o własnym biznesie w tej przestrzeni? E-commerce to branża przyszłości, wiadomo jednak, że konkurencja jest ogromna, a trendy bywają zmienne. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie – co sprzedawać, żeby osiągnąć dobrą pozycję w wirtualnym świecie? Przedstawiamy 10 pomysłów, które przydadzą się w poszukiwaniu inspiracji:

1. Rozwój i edukacja

Sklep internetowy w tej dziedzinie daje szerokie spektrum możliwości - kursy, e-booki, audiobooki, konsultacje, webinary i wszelkie produkty cyfrowe, których popularność – tak jak samej sprzedaży online – rośnie z roku na rok. Dodatkowo klasyczne papierowe książki, czy płyty, na które też zawsze będzie zapotrzebowanie. Jeżeli masz szeroką wiedzę w jakieś dziedzinie warto rozważyć publikację swoich autorskich prac, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzedawać wydane już dzieła.

2. Produkty eko, bio i handmade

Z uwagi na rosnącą świadomość konsumentów, bardzo przyszłościowa nisza. Coraz więcej osób czyta etykiety, zwraca uwagę na skład i pochodzenie produktów. Bez względu na to, czy sklep oferuje certyfikowaną żywność, kosmetyki czy akcesoria i ozdoby produkowane w lokalnych manufakturach, produkty z tej gamy cieszą się dużą popularnością.

3. Produkty dla dzieci

Ogromny potencjał i jeszcze większy rynek. Zaczynając od akcesoriów dla niemowląt, przez gry, zabawki i ubrania dla dzieci starszych, na wyprawce szkolnej kończąc. Wybierając tą dziedzinę warto wzbogacić sklep o wartościowe treści na blogu, które pomogą rodzicom dokonać właściwych wyborów i pozyskać wiedzę w temacie interesujących ich produktów.

ecommerce z artykułami dla dzieci

4. Zdrowie

Wielu Polaków regularnie kupuje suplementy mające pozytywnie wpływać na zdrowie. Sprzedaż produktów z tej kategorii od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Preparaty witaminowe, wspomagające odporność, odchudzanie i układ trawienny cieszą się największą popularnością. Dodatkowo można poszerzyć asortyment sklepu o sprzęt rehabilitacyjny, na który również jest stałe zapotrzebowanie.

5. Ubrania, obuwie, dodatki

Jeszcze kilka lat temu zakupy z tej kategorii budziły obawy związane ze zwrotem czy wymianą w przypadku nietrafionego wyboru. Obecnie prawa konsumenta zmieniły się na korzyść, a ludzie coraz bardziej lubią kupować ubrania w sieci, co widać po rosnącej popularności internetowych sklepów odzieżowych.

pomysł na sklep internetowy z ubraniami

6. Produkty dla zwierząt

Dobrej jakości karma, suplementy, akcesoria do pielęgnacji i zabawy to produkty, które właściciele zwierząt kupują na bieżąco. Znacznie łatwiej i taniej zapoznać się z szerokim asortymentem sklepu online niż poszukiwać wszystkiego stacjonarnie.

7. Dom i ogród

Każdy, kto kiedykolwiek budował lub remontował dom, wie jak czasochłonne i stresujące jest to wyzwanie. Przywiązujemy dużą wagę do zakupów z tej kategorii, chcemy mieszkać ładnie i funkcjonalnie, nie musząc dokonywać w krótkim czasie zmian spowodowanych niewypałami na etapie wyboru materiałów budowlanych, wykończeniowych, akcesoriów, czy mebli. Jeżdżenie między marketami bywa frustrujące. Nic więc dziwnego, że sklepy oferujące asortyment z tej branży mają ogromny potencjał i przeżywają prawdziwy rozkwit.

Prawo w e-commerce

Prawo w e-commerce

Zobacz kurs Arrow
Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Skuteczne techniki sprzedaży

Skuteczne techniki sprzedaży

Zobacz kurs Arrow

8. Elektronika

Kolejna przyszłościowa nisza. Telefony, smartwatche, słuchawki, głośniki, powerbanki i masa innych akcesoriów ułatwiających życie, to świetny pomysł na internetową sprzedaż. Cyfryzacja idzie do przodu, na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, a wraz z nimi przybywa miłośników elektrogadżetów.

9. Sport i rekreacja

Popularność aktywnego trybu życia stale rośnie. Konsumenci poszukują w sieci zarówno odzieży do ćwiczeń, suplementów i odżywek, jak również wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego. Potencjał ma też szeroki asortyment związany z rozwojem hobby np. artykuły dla wędkarzy.

10. Sprzedaż sezonowa

Ten model prowadzenia sklepu internetowego daje ogromną elastyczność. W szczycie sezonu i popularności danych produktów można liczyć na wielu klientów. Sprzęt do grilla i meble ogrodowe wiosną, ozdoby świąteczne w grudniu to tylko przykłady, opcji żonglowania asortymentem jest sporo.

pomysły na sklep internetowy e-commerce

Nie ma wątpliwości, że rozkwit zakupów online będzie trwał. Zaprezentowane wyżej przykłady to jedynie inspiracje nawiązujące do dominujących trendów. Prawdą jest stwierdzenie, że w Internecie można sprzedawać praktycznie wszystko. Oprócz mody i popularności warto wziąć też pod uwagę własne zainteresowania, a ze sklepu internetowego uczynić nie tylko miejsce biznesu, ale też rozwoju własnych pasji.

Kurs Strategie cenowe - jak wyceniać produkty i usługi

Kurs Strategie cenowe - jak wyceniać produkty i usługi

Zobacz kurs Arrow
Kurs Psychologia zachowań konsumenckich

Kurs Psychologia zachowań konsumenckich

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Kurs Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Zobacz kurs Arrow

Opublikowane 23 marca 2022 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!