Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Co zamiast Microsoft Office? Darmowe pakiety biurowe

Co zamiast Microsoft Office? Darmowe pakiety biurowe

Pakiet Microsoft Office daje ogromne możliwości. Z jego pomocą można przygotowywać ważne dokumenty, pisać książkę, opracowywać analizy, tworzyć raporty, czy prezentacje. Jednakże na rynku istnieje wiele dobrych zamienników, które z powodzeniem można wykorzystać. Są one bardzo praktyczne i oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań. Co najważniejsze są one darmowe. Sprawdź, co można używać zamiast pakietu Microsoft Office i jakie korzyści zapewniają te alternatywy.


Kurs Narzędzia Google w domu i firmie

Opanuj pakiet biurowy G Suite, twórz dokumenty, współpracuj z innymi osobami, zarządzaj łatwo plikami i zwiększ swoją produktywność dzięki usługom Google. Dowiedz się więcej


A może pakiet Office dostępny w wersji online?

Osoby, które potrzebują niezbędnika biurowego wyłącznie do przygotowania kilku dokumentów w miesiącu, z powodzeniem mogą skorzystać z pakietu Office dostępnego w oknie przeglądarki. Nie trzeba w tym przypadku przeprowadzać żadnych instalacji, a interfece jest znajomy dla oka. Niezbędnym warunkiem jest posiadanie darmowego konta Microsoft. Za jego pośrednictwem skorzystasz z dysku OneDrive o pojemności 5 GB. Oczywiście możliwości są tutaj ograniczone w stosunku do tego, co ma Office w pełnej wersji. Jednakże do podstawowych zastosowań i tworzenia prostych dokumnetów rozwiązanie to stanowi fantastyczną alternatywę.

Darmowy pakiet office

Pakiet biurowy Open Office

Następnym dobrym rozwiązaniem jest opensourcowy pakiet biurowy Open Office. Z nim zyskasz dostęp do ciekawych pomocy biurowych, które pomogą Ci opracować nawet najbardziej zaawansowane projekty. Zainstalujesz go na Windowsie, Linuxie i Macu, również w polskiej wersji językowej.

Do swojej dyspozycji masz edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje, bazy danych, a także edytor grafiki. Co więcej, znaczna liczba osób była zainteresowana rozbudowywaniem tego pakietu. Dlatego w sieci znajdziesz wiele dodatków i rozszerzeń dla narzędzia. Wśród zalet tego zamiennika wymienia się przede wszystkim przejrzysty interfejs oraz łatwą obsługę różnych formatów dokumentów.

Do wad Open Office można zaliczyć przede wszystkim brak rozwoju, od kilku lat pracuje nad nim jedynie garstka developerów . Co więcej mogą tutaj nie działać rozbudowane makra z Excela. Dodatkowo pojawiają się też nieprawidłowości przy uruchamianiu plików z Microsoft Office’a. Pliki z rozszerzeniami .docx, .xlsx, .pptx można odczytywać, ale już ich nie edytujemy.

OpenOffice

Darmowy pakiet biurowy Libre Office dla firm

Po przejęciu Open Office przez Oracle w 2010 roku wielu twórców zaprzestało prac nad tym pakietem, a swoje wysiłki przenieśli na nowy projekt. Wspaniałą alternatywę dla Microsoft Office stanowi nowy zestaw biurowy Libre Office. Jest darmowy i można wykorzystywać go do celów komercyjnych. Spotkasz go też w administracji w wielu krajach! Działa na Windowsie, Macu i Linuxie, ma 119 wersji językowych, w tym polską. Istnieje też wersja portable, której próżno szukać w pakiecie Microsoftu.

Tak samo jak poprzednik, uwzględnia on programy pozwalające na tworzenie różnych dokumentów i projektów. Podstawę stanowi edytor tekstów Writer. Natomiast do tworzenia tabelek, zestawień, analiz, wykresów z powodzeniem wykorzystasz Calc. Jest to dodatek bardzo podobny do popularnego Excela. Kolejne programy pakietu to Base, czyli narzędzie przeznaczone do tworzenia baz danych oraz Impress do prezentacji multimedialnych. Skomplikowane formuły matematyczne zbudujesz za pośrednictwem modułu Math, a świetne rysunki stworzysz dzięki programowi Draw.

Pakiet oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji ułatwiających pracę. Możesz pobrać z sieci darmowe rozszerzenia zestawu. Zaletą są tutaj także częste aktualizacje, a także duże wsparcie dla plików z pakietu Microsoft Office. Jeśli chcesz poznać wszystkie różnice między Libre Office a Microsoft Office, zajrzyj tutaj.

LibreOffice

Dokumenty Google, czyli cudowne rozwiązanie dla mobilnych użytkowników

Do pracy nad projektami z powodzeniem sprawdzi się pakiet dokumentów Google. Narzędzie możesz stosować do opracowywania zestawień zarówno na komputerze, jak i smartfonie. Dlatego pracę wykonasz niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz. Wszystko, czego potrzebujesz w tym przypadku to darmowe konto Google. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z niego korzysta.

Title course

Kurs Excel - tabele przestawne

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs Excel 2019 od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs Excel - zaawansowane funkcje i formuły

Zobacz kurs Arrow

Jakie dokładnie możliwości gwarantuje ten pakiet? Jak w każdym pakiecie biurowym znajdziesz edytor tekstu Doc, arkusz kalkulacyjny Sheet, prezenctacje, kreator formularzy. Z jednej strony ilość możliwości jest uboższa niż w poprzednich pakietach (np. brak makr, ograniczona ilość formatowania w edytorze itp.). Z drugiej jednak strony istnieje pokaźna grupa programów wspomagających, które z nawiązką te braki rekompensują np. mindmapy, rysunki, diagramy, zarządzanie zadaniami i pracownikami itd.

Co więcej, możesz tutaj pracować zespołowo w czasie rzeczywistym i łączyć się z innymi użytkownikami. Bardzo szybko udostępnisz im efekty swoich działań. I to jest główna zaleta Dokumentów Google.


dokumenty google

Darmowe pakiety biurowe – co wybierzesz?

Darmowe pakiety biurowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w domach, jak i firmach. Wiele zależy, do jakich zadań chcesz je wykorzystać. Przetestuj najpopularniejsze i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.


Opublikowane 5 sierpnia 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!