Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Czy kursy online się liczą? Jak dodać je do CV?

Czy kursy online się liczą? Jak dodać je do CV?

Nowi na rynku pracy, ale i ci doświadczeni również, potrzebują podnoszenia kwalifikacji. Wiele technologii lub metodologii, które dziś są niszą, jutro mogą stać się standardem w danej branży. Najszybciej na potrzeby edukacyjne reaguje rynek e-learningu, błyskawicznie wprowadzając do swojej oferty nowe tytuły kursów i szkoleń. Pytanie jednak: czy warto z nich korzystać? Czy kursy online się liczą jako wartościowe źródło wiedzy?


Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.


nauka z kursu online - lekcja wideo

Jaki kurs online wybrać, aby móc go wpisać do CV?

Wybór odpowiedniego kursu online nie może się opierać jedynie na zakresie poruszanych tematów, choć to oczywiście też jest bardzo ważne. Przeglądając oferty platform zwróć uwagę również na inne czynniki:

 • Czy kurs kończy się certyfikatem?
 • Kim jest osoba prowadząca? Czy posiadane przez nią doświadczenie może świadczyć o tym, że jest ekspertem w swojej dziedzinie?
 • Czy kurs cieszy się powodzeniem użytkowników platformy? Jakie uzyskał oceny?
 • Czy dana platforma posiada dobre opinie i uzyskała wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych?

Kiedy na wszystkie powyższe pytania możesz odpowiedzieć twierdząco, wybrany przez Ciebie kurs online jest pozycją, którą warto wziąć pod uwagę. Poniżej odpowiemy, dlaczego właściwy wybór jest tak istotny.

rozwiązywanie zadań podczas kursu online

Dlaczego najlepsze są kursy online z certyfikatem?

Jeśli wybrany kurs online zwieńczony jest egzaminem i certyfikatem, to masz niezbity dowód na posiadanie wiedzy w określonym zakresie. Jest to cenna informacja i dla Ciebie i dla potencjalnego pracodawcy, który otrzyma Twoje CV w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Trzeba pamiętać, że osoba ta będzie oceniać Twoje umiejętności na podstawie tego, co przeczyta w aplikacji. Nie zna Cię i nie może zaufać we wszystko, co napiszesz. Certyfikat wydany przez platformę zarejestrowaną jako instytucja szkoleniowa wygląda tu o wiele bardziej wiarygodnie i prestiżowo.

certyfikat - potwierdzenie ukończenia kursu online

Kiedy kursy online się liczą?

Od dłuższego już czasu wiele na rynku pracy zmienia się z niezwykłą dynamiką. Tradycyjne metody podnoszenia kwalifikacji przestały być wystarczające. Program studiów często jest przestarzały, a ich koszt bywa inwestycją, która może obciążyć zbyt mocno budżet domowy. Co więcej, dojeżdżanie na zajęcia, gdy pracujesz i masz rodzinę, jest ogromnym wysiłkiem.

Co więc mamy do wyboru? Nie rozwijać się, nie dokształcać lub robić to tak, jak na XXI wiek przystało - z pomocą kursów online. Rozwiązanie to jest na tyle wygodne, a wybór tak szeroki, że korzystają z niego osoby na wszystkich szczeblach kariery zawodowej. Po kursy szczególnie warto sięgnąć, gdy:

 • Nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, jesteś w trakcie nauki - umieszczenie w CV kursów, które odbyłeś dodatkowo może Ci przynieść wiele korzyści. Podkreślisz, że zależy Ci na fachowej wiedzy i znasz wymagania rynku pracy. Wyróżnisz się też wśród innych kandydatów i zapełnisz luki w CV.

 • Chcesz podnieść kwalifikacje - czasami furtką do lepszej pracy może być dobra znajomość obsługi jednego programu lub wejście na wyższy poziom wiedzy w wybranym zakresie.

 • Masz aspiracje do awansu - podnoszenie kwalifikacji to niezbędny element pięcia się wyżej w hierarchii organizacji. Kursy online pozwalają aktualizować wiedzę i rozszerzać ją o obszary dotąd nieznane. Warto tu podkreślić, że uczą zarówno umiejętności twardych, jak i miękkich.

 • Prowadzisz własną działalność - w przypadku niewielkich firm i jednoosobowych działalności właściciel musi samodzielnie rozwiązywać wiele problemów. E-learning daje mu możliwość doszkalania się w krótkim czasie w wybranych przez siebie dziedzinach.


Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.


nauka ze szkolenia online

Jak dodać kurs online do CV?

Odpowiednim miejscem na umieszczenie ukończonych kursów i szkoleń jest osobna sekcja w CV zatytułowana na przykład Kursy i szkolenia lub Kursy, szkolenia, zdobyte certyfikaty. Dzięki temu dokument zachowa przejrzystość, a przy okazji rekruter szybko zauważy Twoje dodatkowe umiejętności.

Pamiętaj również o kilku ważnych zasadach:

 • Wpisz te kursy i certyfikaty, które są powiązane ze stanowiskiem, na które aplikujesz.
 • Podkreśl, jeśli kurs zakończył się egzaminem i certyfikacją.
 • Upewnij się, czy posiadany certyfikat nie stracił ważności.
 • Podaj datę ukończenia kursu lub szkolenia.
 • Zastanów się, czy nadal posiadasz wiedzę, którą zdobyłeś na danym kursie. Jeśli nie, wróć do niego i odśwież sobie materiał (to kolejna zaleta kursów online!)

wpisywanie kursów online do CV

Przykład 1: Aplikujesz na stanowisko Specjalisty ds E-commerce

Wpisz:

2022 - Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?, kurs online zakończony egzaminem i certyfikacją.

2023 - Kurs Narzędzia marketingowe i automatyzacja w e-commerce, kurs online zakończony egzaminem i certyfikacją.Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.Przykład 2: Aplikujesz na stanowisko Photoshop Designera

Wpisz:

2022 - Kurs Photoshop w biznesie i marketingu, kurs online zakończony egzaminem i certyfikacją.

2023 - Fotomontaż w Photoshop, kurs online zakończony egzaminem i certyfikacją.


Przykład 3: Aplikujesz na stanowisko menedżera zespołu

Wpisz:

2022 - Skuteczny menedżer - kluczowe kompetencje, strefakursow.pl. Kurs online zakończony egzaminem i certyfikatem wydanym przez autoryzowaną instytucję z Rejestru Instytucji Szkoleniowych.


Opublikowane 31 marca 2023 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!