System zarządzania treścią WordPress to obecnie najpopularniejsza platforma do tworzenia prostych stron internetowych. Projektując witrynę przy pomocy WordPressa trzeba pamiętać nie tylko o ogólnym wyglądzie i treści, ale też o funkcjonalności. Obecnie z Internetu nie korzysta się już tylko przy użyciu komputera stacjonarnego; do dyspozycji mamy notebooki, netbooki, tablety oraz smartphony. Dlaczego jest to istotne? Najważniejszym powodem jest tutaj fakt, że wszystkie te urządzenia mają wyświetlacze o innej wielkości i rozdzielczości. Dlatego też stworzenie strony responsywnej, czyli takiej która dopasuje się do danego ekranu, jest tak ważnym elementem.

Ten artykuł to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na responsywne szablony do WordPressa. Przygotowaliśmy zestaw piętnastu najciekawszych naszym zdaniem darmowych i płatnych szablonów, które możecie wykorzystać w swojej pracy.

Darmowe

1. TinyPress

TinyPress

Szablon Tiny Press to świetne rozwiązanie dla blogerów. To bardzo prosty i dzięki temu przejrzysty szablon, który z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym minimalizm i łatwość obsługi.

Pobierz szablon

2. Pinboard

Pinboard

Pinboard to szablon o bardzo atrakcyjnym i eleganckim wyglądzie. Wielu użytkowników WordPressa doceniło jego funkcjonalność i łatwość personalizowania poprzez wprowadzanie zmian kolorystyki, typografii i wiele innych. Idealnie nadaje się do tworzenia portfolio czy stron zajmujących się prezentacją zdjęć i filmów wideo.

Pobierz szablon

3. Gridly Theme

gridly

Gridly to druga propozycja po Pinboard, która świetnie nadaje się do publikacji multimediów. Zaletami tego szablonu są niewątpliwie minimalistyczny wygląd, responsywność na smartphonach firmy Apple oraz stopka do umieszczania widgetów.

Pobierz szablon

4. TumblePress

TumblePress

Tumblr to bardzo popularna strona do blogowania, umożliwiająca łatwe dodawanie treści w postaci wpisów i multimediów. Wadą Tumblr jest to, że w odróżnieniu od WordPressa nie otrzymujemy pełnej kontroli nad naszym blogiem. TumblePress powstał właśnie z myślą o udostępnieniu szablonu przypominającego ten znany z Tumblr, a jednocześnie dzięki funkcjonalności WordPressa dostarczeniu pełnej kontroli nad tworzonym blogiem.

Pobierz szablon

5. Grid Theme Resposive

grid

Ten minimalistyczny szablon z pewnością przykuje uwagę niejednego użytkownika. Podczas przewijania strony treści na niej zawarte będą ciągle się doładowywać. Grid Theme bardzo dobrze sprawdza się jako szablon strony designerskiej, prezentującej tworzone prace.

Pobierz szablon

6. Virtue Theme

virtue

Niezwykle ciekawy szablon, który doskonale sprawdzi się jako strona portfolio do prezentacji swoich projektów. Do zalet Virtue Theme można zaliczyć ciekawy design, funkcje administracyjne, przydatny slider i przede wszystkim responsywność na najnowszych urządzeniach.

Pobierz szablon

7. Rock Hammer

Rock Hummer

Rock Hammer to ulepszony następca szablonu 320 and Up. Wyróżnia się przyciągającą uwagę grafiką oraz rozbudowaną funkcjonalnością. W szablonie udostępnia opcje zmiany typorgrafii, zdjęć, layoutów, a także możliwość dodawania widgedów i modułów, tworzenia table i wiele innych.

Pobierz szablon

8. Boldr

Boldr

Bolrd to kolejny darmowy szablon o nowoczesnym wyglądzie. Zaawansowany panel funkcyjny pozwala na sprawne wprowadzanie zmian i personalizację. Świetnie nadaje się do stworzenia bloga lub własnego portfolio. Duża liczba sliderów i opcji konfiguracji pozwala na dostosowanie szablonu do swoich potrzeb.

Pobierz szablon

9. Celebrate

Celebrate

Szablon Celebrate z pewnością przykuje uwagę odwiedzających, a to za sprawą nieprzeciętnego wyglądu. Szczególnie polecany blogerom.

Pobierz szablon

10. Blogum

Blogum

Blogum został stworzony z myślą o blogerach i osobach, którym zależy bardziej na treści pisanej, niż na multimediach. Szablon urzeka swoją prostotą, która sprawia, że tekst staje się najistotniejszym elementem strony.

Pobierz szablon

Płatne

1. Karma

Karma

Karma to płatny szablon przygotowany przez serwis truethemes.net. Po wniesieniu opłaty otrzymujemy dostęp do niezwykle rozbudowanego i funkcjonalnego panelu, w którym możemy m.in. wybierać z pośród 20 kolorów i layoutów szablonu, dodawać najnowsze pluginy WordPressa, korzystać z możliwości modułu SEO i widgetów, oraz wiele więcej. Sam szablon prezentuje się bardzo elegancko, dzięki czemu z pewnością sprawdzi się jako strona biznesowa.

Cena: 55$

Pobierz szablon

2. Alyeska

Alyeska

Kolejną propozycją jest ciekawy szablon Alyeska stworzony z myślą o blogerach i osobach chcących prowadzić swoje internetowe strony biznesowe. Szablon wyposażony jest w narzędzie, które umożliwia personalizację tworzonej witryny poprzez zmianę koloru tła i menu, kształtu buttonów czy tekstury.

Cena: 45$

Pobierz szablon

3. BigBang

bigbang

Szablon BigBang to dobre rozwiazanie dla fotografów I osób chcących stworzyć unikatowe portfolio. Wyposażony został w liczne funkcjonalności, dzięki którym w łatwy sposób wprowadzimy zmiany w wyglądzie tworzonej strony. Do wyboru mamy możliwość definiowania ilości kolumn, kształtu wywietlanych zdjęć, 6 formatów bloga i portfolio.

Cena: 45$

Pobierz szablon

4. Modernize

Modernize

Dzięki wbudowanemu narzędziu do zarządzania stroną, z łatwością wprowadzicie zmiany do tego szablonu. Ponad to, Modernize oferuje wiele przydanych funkcji, jak manager sliderów, dostęp do kolorystyki z panelu administratora, moduł „Drag and Drop” oraz wiele innych.

Cena: 55$

Pobierz szablon

5. Core

Core

Szablon Core został przygotowany z myślą o fotografach chcących zaprezentować swoje prace. Niezwykle minimalistyczny szablon przykuwa uwagę ciekawym rozwiązaniem galerii oferującym liczne możliwości modyfikacji, formatem bloga i portfolio. Ciekawym rozwiązaniem jest prezentacja zdjęć w formie slidera.

Cena: 45$

Pobierz szablon