Darmowe szablony do WordPressa mogą wyglądać równie interesująco i profesjonalnie jak te płatne. Szablony biznesowe, szablony typu portfolio albo w stylu flat design – na poniższej liście zebraliśmy najciekawsze szablony, na które natknęliśmy się w sieci w ostatnim czasie. Jeżeli chcecie odświeżyć wygląd swojej strony albo szukacie inspiracji w stworzeniu własnego motywu – dobrze trafiliście. Już niebawem kolejne takie zestawienia, więc śledźcie nas uważnie!

Dowiedz się więcej: Kurs WordPress – tworzenie motywów Zobacz kursy

Hueman

Ostatnio coraz popularniejszym stylem w projektowaniu stron staje się tak zwany „flat design„, który charakteryzuje się prostotą, elegancją i przede wszystkim minimalizmem. Poniższy szablon doskonale oddaje ten nurt.

hueman

Demo Pobierz

Luminus

Bardzo ciekawy i w pełni responsywny szablon. W pakiecie dostajemy 3 różne podstrony. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz Retina ready, co daje nam jeszcze lepszą jakość zdjęć.

Luminus

Demo Pobierz

Fruitful

Fruitful jest responsywny i w pełni kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami. Bardzo prosta konfiguracja pozwala użytkownikom łatwo dostosować motyw pod własne preferencje.

fruitful

Demo Pobierz

Codium Grid

Ciekawy i przejrzysty szablon w postaci siatki. Bardzo łatwo można dostosować szablon wg własnych preferencji zmieniając obrazek w tle czy też w nagłówkach postów.

codiumgrid

Demo Pobierz

Onesie

Onesie to tzw. „landing-page„, który idealnie będzie się nadawał na stworzenie własnego portfolio. Oczywiście szablon jest responsywny.

onesie

Demo Pobierz

Formidable Restaurant

Bardzo elegancki szablon, doskonały do prezentacji restauracji w sieci! Szablon został zaprojektowany w odcieniach koloru czerwonego, który wzbudza apetyt.

Formidable-Restaurant

Demo Pobierz

Sorbet

Kolejny responsywny motyw oparty o flat design . Do każdego typu postu przypisany jest inny kolor co daje naprawdę niesamowity efekt.

Sorbet

Demo Pobierz

Photopia

Ten szablon zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim, którzy zajmują się na co dzień fotografią. Doskonale nadaje się na portfolio i w dodatku dobrze wyświetla się na każdym urządzeniu mobilnym.

Photopia

Demo Pobierz

DW Minion

Bardzo prosty i przejrzysty motyw, którego główną zaletą jest minimalizm. To doskonały wybór dla początkujących blogerów, ponieważ zmiana ustawień i wyglądu jest bardzo prosta i intuicyjna.

DW-Minion

Demo Pobierz

Cubby

Cubby to responsywny motyw z rozbudowanym panelem administracyjnym, który pozwala na dowolne dostosowanie szablonu pod własne preferencje. Szablon został przetestowany i działa na najpopularniejszych przeglądarkach.

cubby

Demo Pobierz