Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Darmowe wtyczki do WordPressa, które musisz mieć

Darmowe wtyczki do WordPressa, które musisz mieć

WordPress uznawany jest przez wielu za najpopularniejszy CMS na świecie. Dzieje się tak za sprawą dużej ilości wtyczek, które dla niego stworzono. Użytkownicy mogą wybierać pośród produktów płatnych i darmowych. Dzięki nim z powodzeniem można rozbudowywać WordPress o narzędzia, które potrzebne są danemu użytkownikowi. W dzisiejszym artykule chcemy pokazać Wam darmowe pluginy, bez których nie będziecie wyobrażać sobie użytkowania tego CMS-a.


Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Stwórz samodzielnie nowoczesną stronę z WordPress i naucz się nią zarządzać. Dowiedz się jak wykorzystać najlepsze wtyczki, instalować motywy i wdrożyć stronę na serwer. Dowiedz się więcej


Darmowe wtyczki WordPress to narzędzia, które mają niebywałą siłę. Wiele osób twierdzi, że to właśnie one są kluczowe, jeśli chodzi o wygodne korzystanie z tego CMS-a. (czyli systemu zarządzania treścią stron internetowych). Dziś postanowiliśmy przedstawić Wam najważniejsze, które sprawią, że praca na platformie WordPress będzie dla Was przyjemnością.

Panel wordpress

Czym są wtyczki WordPress?

Wtyczki WordPress, zwane też pluginami to dodatki, które stworzono z myślą o rozszerzeniu funkcjonalności platformy. Dzięki nim nie musisz być programistą ani specjalistą od WordPress. Każdą z potrzebnych Ci wtyczek możesz zainstalować z poziomu administratora w zakładce: Wtyczki.

Wspomniane dodatki można podzielić na darmowe i płatne. Darmowe produkty możesz wybierać z dostępnej na platformie listy, klikając u góry ekranu w przycisk: Dodaj nową. Płatne wtyczki prawie zawsze trzeba wgrać ręcznie, wybierając je z repozytorium WordPress. Część z nich można uruchomić w płatnej wersji po dodaniu klucza licencyjnego.

dodawanie wpisu na wordpress

Które darmowe wtyczki WordPress musisz koniecznie zainstalować?

Jak już wiesz, darmowe wtyczki WordPress dostępne są dla Ciebie z panelu. Pamiętaj, aby zawsze skupiać się na tych elementach, które można pobrać w tym miejscu. Inne wtyczki, jakie możesz znaleźć poza „sklepem” WordPress, a które są dedykowane temu środowisku, mogą okazać się szkodliwym oprogramowaniem. Które darmowe wtyczki powinny zatem znaleźć się w Twoim WordPressie? Oto lista.

Aksimet — kłopot ze spamem w komentarzach masz z głowy

Aksimet to darmowa wtyczka WordPress, która chroni Towją stronę przed pojawiającym się w komentarzach spamem. Co więcej, robi to w sposób niewidoczny dla właściciela strony i użytkownika. Jak działa? Z milinów stron opartych na WordPress, które wspierają się w ramach wtyczki, pobiera informacje nt. złośliwych i podejrzanych komentarzy, które blokuje. Jeżeli pozwalasz na komentowanie treści, powinieneś ją mieć w swoich zasobach.

komentarze w wordpress

Klasyczny edytor — nowa wtyczka, która od pierwszych chwil istnienia zyskała grono sympatyków

Klasyczny edytor to wtyczka, która pojawiła się wraz z wersją WordPress 5.0 Gutenberg. To tutaj wprowadzono edytor blokowy Gutenberg. O czym mowa? To nic innego jak wizualny edytor strony, który podobny jest np. do Elementora. Wspomniane narzędzie jest cały czas rozwijane. Choć jest przyszłościowe, na ten moment przekonało się do niego niewielu użytkowników. Jeżeli po jego wypróbowaniu stwierdzisz, że wolisz wrócić do starego wyglądu WordPressa, będziesz miał taką możliwość za pomocą tej wtyczki.

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz kurs Arrow
Jetpack — wtyczka dla wymagających

Wtyczka Jetpack dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i abonamentowej. Składa się z modułów, które użytkownik może włączyć lub wyłączyć w razie potrzeb.

Dzięki tej wtyczce możesz m.in:

 • włączyć automatyczne dzielenie się z użytkownikami swoimi wpisami przez Social Media;
 • dostać informację, kiedy strona przestanie się wyświetlać;
 • przyspieszyć działanie strony opartej na WordPress za pomocą CDN;
 • mieć pewność, że Twoja strona będzie chroniona przed włamaniem;
 • otrzymać informację, kiedy na Twojej stronie pojawi się nowe polubienie lub wpis;
 • zebrać i porównać statystyki oglądalności strony;
 • rozszerzyć możliwość logowania do strony o konta na popularnych serwisach społecznościowych
 • dodać na stronie przycisk pozwalający na jej "polubienie".

Ta rozbudowana wtyczka pozwala na wiele działań na stronie WordPress, warto zatem sprawdzić jej funkcjonalność.

Contact Form — formularz kontaktowy, który pozwoli Ci utrzymać kontakt z czytelnikami

Contact Form to formularz kontaktowy, który możesz dodać w dowolnym miejscu na stronie. Wystarczy stworzyć odpowiedni formularz i wstawić go na stronę za pomocą krótkiego i prostego kodu. Jest to jedna z podstawowych wtyczek, jaka powinna znaleźć się na stronie, ponieważ kontakt z Klientami jest niezwykle ważny.

dodawanie posta na wordpress

Yoast SEO — słowa kluczowe i optymalizacja strony przestanie być tajemnicą

Dawniej wspomniana wtyczka nazywała się WordPress SEO. Dzięki Yoast SEO jesteś w stanie zoptymalizować każdą podstronę pod kątem fraz kluczowych, biorąc pod uwagę takie elementy jak: meta title, czy meta description. Dzięki tej wtyczce, która uznana została za najlepsze narzędzie tego typu, jesteś w stanie wypozycjonować stronę w Google. Wtyczka dostępna jest w wersji bezpłatnej oraz płatnej. Decydując się na instalację tej wtyczki, możesz liczyć na wiele funkcji, m.in.:

 • śledzenie słów kluczowych, w tym również częstotliwości ich występowania;
 • czuwanie nad tym, aby treść i tytuł miały odpowiednią długość i czytelność;
 • możliwość zaimportowania ustawień SEO, które występują w innych odpowiedzialnych za to wtyczkach;
 • ustawienie słów kluczowych, tytułów i opisów.

Powyższe wtyczki są jednymi z najlepszych i najciekawszych, jeśli chodzi o darmowe narzędzie WordPress. Wypróbuj je i ciesz się funkcjonalną stroną.


Opublikowane 15 października 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!