Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Dlaczego Twój zespół potrzebuje szkoleń online?

Dlaczego Twój zespół potrzebuje szkoleń online?

Szkolenia online już od kilku lat nie są nowością na rynku, lecz ogromną popularność przyniósł im dopiero czas pandemii. Skoro całe szkolnictwo może operować zdalnie, to dlaczego nie można w ten sam sposób podnosić kwalifikacji zawodowych? Otóż, okazało się, że można. Co więcej, jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby przestać traktować e-learning jako ciekawostkę, a zacząć włączać w stały plan rozwoju swoich pracowników. Dlaczego Twój zespół potrzebuje szkoleń online? Już za chwilę się dowiesz!


Szkolenia online dla Twojego zespołu bez limitu użytkowników

Zwiększ motywację i zadbaj o rozwój kompetencji swojej kadry ze strefakursów.pl © Team


nauka online dzięki szkoleniom wideo

Szkolenia online - czego można się nauczyć?

Pierwszym powodem, dla jakiego warto jest rozważyć pakiet kursów dla pracowników, jest bogactwo dostępnych tematów. Wystarczy dostęp do Internetu, laptop lub nawet tablet, aby zgłębiać tajniki wielu różnych dziedzin:

 • programowanie
 • oprogramowanie i IT
 • fotografia i wideo
 • marketing
 • zarządzanie
 • projektowanie
 • rozwój osobisty
 • kompetencje miękkie i umiejętności komunikacyjne

Poza szkoleniami specjalistycznymi jest też wiele kursów “uniwersalnych” - wprowadzających w świat powszechnie wykorzystywanych narzędzi takich, jak Excel, Word, PowerPoint. Są też i takie, które pokażą absolutnym nowicjuszom, jak korzystać z Internetu, jak zabezpieczyć swoje urządzenie przed hakerami lub jak efektywnie korzystać z komputera. Mając tak szeroki wybór z pewnością znajdziesz zagadnienia, które są interesujące dla Twoich pracowników, a jednocześnie przyniosą korzyści całemu zespołowi.

nauka online z urządzeń mobilnych, z dowolnego miejsca na ziemi

Dla kogo są szkolenia online?

Trudniej byłoby powiedzieć, dla kogo nie są dobrą propozycją. Przy tak ogromnej różnorodności, niskich wymaganiach sprzętowych i prostej obsłudze platform e-learningowych śmiało można powiedzieć, że to usługa dla wszystkich. Dla osób o niższych kwalifikacjach lub dopiero rozpoczynających karierę będzie to doskonały sposób na czerpanie wiedzy ze sprawdzonego źródła. Bardziej doświadczeni mogą z kolei śledzić aktualizacje w swoich branżach i uzupełniać braki, dzięki czemu zawsze ich wiedza będzie świeża. W rozrachunku końcowym korzystają wszyscy. Firma zyskuje lepiej wykwalifikowanego pracownika, ten zaś spełnia swoją potrzebę rozwoju.

nauka online z kursów i szkoleń wideo

Skąd tak wysoka popularność e-learningu?

Wiele statystyk potwierdza tezę, że w minionym roku zainteresowanie nauką przez Internet wyraźnie wzrosło. Tendencję tę można dostrzec zarówno po stronie użytkowników, jak i firm, które coraz chętniej oferują dostęp do platform e-learningowych bezpłatnie. Spójrzmy na wyniki raportu eLearning Industry:

 • Około 65% młodych pracowników oświadczyło, że wybrało obecną pracę z uwagi na możliwość rozwoju.
 • 218% - do tak wysokich wzrostów przychodów na pracownika prowadzą programy szkoleniowe.
 • 72% firm uznało, że dzięki szkoleniom online mają przewagę nad konkurencją.
 • 68% pracowników stwierdziło, że najważniejszym elementem polityki firmy są szkolenia i rozwój.

Szkolenia online dla Twojego zespołu bez limitu użytkowników

Zwiększ motywację i zadbaj o rozwój kompetencji swojej kadry ze strefakursów.pl © Team


Motywacją do rozwoju może więc być nie tylko wewnętrzna potrzeba zdobywania wiedzy i umiejętności, lecz również perspektywa wyższych zarobków.

Jak to się jednak stało, że akurat w szkoleniach wideo zaczęto się dopatrywać dobrego sposobu na naukę? Najpewniej jest to wynik trendów, które można zaobserwować również w innych branżach. Treści wideo są lepiej przyswajalne przez odbiorców, są bardziej atrakcyjne, a przede wszystkim - bardziej skuteczne w przekazywaniu wiedzy niż tekst.

Nauka z kursu wideo

Zalety szkoleń online

Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, jakie niosą ze sobą kursy dostępne na platformach szkoleniowych:

 • Duża swoboda w dopasowaniu tempa i czasu nauki - typowy dzień każdego z nas może wyglądać zupełnie inaczej. Inne pory uznamy za najbardziej produktywne, inne są czasem na odpoczynek i wyciszenie. Rzadko też udaje się wygospodarować kilka lub kilkanaście godzin, aby uczestniczyć w kursie od początku do końca jednego dnia. Szkolenia zdalne są elastyczną odpowiedzią na każdy z tych problemów.

 • Przystępna forma przekazu - wypowiedź prowadzącego jest uzupełniania zrzutami z ekranu, infografikami, zdjęciami. Dzięki temu, na przykład, nauka obsługi nowego oprogramowania lub aplikacji jest niezwykle prosta. Kursant jest przeprowadzany krok po kroku przez proces instalacji i uruchamiania programu, aż po naukę zaawansowanych funkcji.

 • Małe wymagania sprzętowe - dostęp do Internetu oraz laptop, tablet lub smartfon. Tak niewiele potrzeba, aby podnieść kwalifikacje lub nawet zmienić branżę.

 • Egzamin i certyfikat - potwierdzeniem zdobytej wiedzy jest certyfikat, wydawany jedynie w przypadku pozytywnego wyniku egzaminu końcowego.

 • Nieograniczony dostęp - w tym samym czasie ze szkolenia może korzystać wiele osób w różnych lokalizacjach.

 • Oszczędność czasu kadry - proces wdrażania pracownika jest obciążeniem dla innych członków zespołu. Nie w każde zagadnienie jednak koniecznie należy ich angażować. Obsługi wielu narzędzi Twój nowy pracownik może nauczyć się sam - w dowolnym miejscu lub czasie.

Wygodna nauka ze szkoleniem online

E-learning a rozwój osobisty

Kursy wideo rozwijają również kompetencje miękkie, dzięki którym współpraca w Twoim zespole może zakwitnąć. Jak zbudować pewność siebie, jak wyrażać swoje emocje, jak sobie radzić ze stresem, jak skutecznie negocjować - to zaledwie kilka z wielu przykładów. Warto o tym pamiętać, ponieważ dobra atmosfera i zdrowa współpraca jest kluczem do wysokich wyników, a przecież nie każdy potrafi budować relacje w miejscu pracy.

Dlaczego Twój zespół potrzebuje szkoleń online? Ponieważ nie ma prostszego sposobu na spełnienie potrzeb i oczekiwań tak menedżera, jak i podwładnych.


Szkolenia online dla Twojego zespołu bez limitu użytkowników

Zwiększ motywację i zadbaj o rozwój kompetencji swojej kadry ze strefakursów.pl © TeamOpublikowane 20 lipca 2022 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!