Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Dlaczego warto korzystać z kursów online?

Dlaczego warto korzystać z kursów online?

O ile dawniej wielu pracujących nie musiało się przebranżawiać i nawet przez całe życie zawodowe mogło skupić się na wykonywaniu jednego zawodu, o tyle obecnie kariera bywa znacznie bardziej wymagająca. Według ekspertów, zwłaszcza bardziej ambitni pracownicy, którym zależy na rozwoju, w czasie aktywności zawodowej będą musieli zmienić zawód nawet kilkukrotnie. Nie zostawiając wszystkiego na ostatnią chwilę i nie stawiając się pod ścianą, warto się do tego wcześniej przygotować, systematycznie pogłębiać posiadaną wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Najprościej skorzystać w tym celu z kursów online, oczywiście z certyfikatem potwierdzającym ukończenie szkolenia. Udział w takich zajęciach niesie w sobie mnóstwo zalet.


Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.


e-leraning - kursy i szkolenia internetowe

Jakie są rodzaje kursów online?

Kursy i szkolenia internetowe szybko zaskarbiły sobie przychylność kursantów, którzy stawiają na rozwój, chcą zdobywać nowe umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie szkolenia przez Internet sprawdzają się w niemal każdej dziedzinie i wielu obszarach działalności. Swoją popularność zawdzięczają również wielu dostępnym formom.

Rozróżnia się m.in. kursy prowadzone w czasie rzeczywistym oparte na transmisji strumieniowej. Żeby wziąć udział w szkoleniu, jego uczestnik musi przejść na platformę internetową przez odnośnik przesłany na adres e-mail. Nie potrzebuje do tego żadnego płatnego oprogramowania, a jedynie dostęp do Internetu i zainstalowaną przeglądarkę (np. Google Chrome, Mozilla Firefox), ewentualnie pobrać odpowiednią platformę (np. Microsoft Teams, Zoom, Kahoot, Miro). Jako że szkolenie jest prowadzone w czasie rzeczywistym, uczestnicy na bieżąco słuchają prelegenta. Dodatkowo często mają dostęp do czatu online przeznaczonego do zadawania pytań i wzajemnej konserwacji. Szkolenia internetowe w czasie rzeczywistym są więc odzwierciedleniem kursów w formie stacjonarnej.

Jednak kursy online nie muszą być prowadzone w czasie rzeczywistym. Transmisje na żywo to tylko jedna z form szkoleń online. Do wszystkich nagrań uczestnicy mają dostęp również po zakończeniu szkolenia, w każdej chwili mogąc wrócić i kolejny raz zapoznać się z materiałem.

nauka z kursu online

Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.


Co przemawia za kursami online przez Internet?

Lista zalet wynikających z udziału w kursach internetowych jest bardzo długa. Do największych korzyści uczestnictwa w szkoleniach online należą m.in.:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – szkolenia i warsztaty w tradycyjnej formie generują dodatkowe koszty po stronie organizatora (np. wynajem sali), ale również uczestnika (m.in. dojazd, nocleg, posiłek). W przypadku kursów online koszty te nie istnieją. Dlatego szkolenia internetowe są po prostu tańsze od odpowiedników w tradycyjnej formie. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na podnoszenie swoich kompetencji. Szczególnie że kursy przez Internet to również duża oszczędność czasu. Kształcić się można w domu sprzed ekranu komputera, również wówczas, kiedy dojazd na stacjonarne szkolenie nie byłby możliwy ze względów logistycznych.

  • Ekspercka wiedza – nie jest to regułą, ale wiele kursów internetowych prowadzą eksperci w swoich dziedzinach, którzy potrafią przekazać bogatą wiedzę uczestnikom w sposób łatwy do przyswojenia. Dzięki nim uczestnik pozyskuje ogromną wiedzę, a nawet może pójść śladem wykładowców. Dlatego ważne, żeby warsztaty online były organizowane przez profesjonalne firmy. W strefakursów.pl szkolenia przygotowywane są przez doświadczonych branżowych ekspertów. To szansa na zdobycie wiedzy od najlepszych trenerów, mentorów i nauczycieli.

  • Łatwy dostęp i atrakcyjna forma – udział w szkoleniu online można wziąć z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy dostęp do Internetu. Bardzo różne są też formy kursów internetowych (np. materiały wideo, nagrania audio, tekst, prezentacja, infografiki, dyskusje), które często są ze sobą łączone. Dodatkowo wykładowcy wzbogacają je o ćwiczenia pozwalające utrwalić wiedzę i sprawdzić, jak wiele uczestnik zapamiętał z wykładu.

  • Elastyczność – niezależnie od formy szkolenia, po jego zakończeniu uczestnik otrzymuje stały dostęp do materiału i może do niego wrócić w wolnej chwili, 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu każdy kursant może pracować w swoim tempie. To znakomita forma kształcenia dla osób, które w ciągu dnia są zajęte i czas na naukę mają na przykład tylko w weekendy. Szczególnie że nie ma obowiązku przyswajania całej wiedzy od razu. Kursy są tematyczne, a dłuższe szkolenia podzielone na krótkie lekcje. Dzięki temu uczestnik może powoli, ale regularnie przyswajać wiedzę, podwyższać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe kompetencje.

  • Prestiż i certyfikaty – szkolenia internetowe są równie prestiżowe jak stacjonarne. Dużym uznaniem cieszą się one nie tylko wśród kursantów, ale również środowisk biznesowych i naukowych. Ze szkoleń w tej formie korzystają instytucje publiczne i firmy, które w tani, efektywny i przystępny sposób szkolą swoich pracowników. Wiele kursów online, również te, które znajdziesz w strefakursów.pl kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie nowych umiejętności.

Szkolenia online dla Twojego zespołu bez limitu użytkowników

Zwiększ motywację i zadbaj o rozwój kompetencji swojej kadry ze strefakursów.pl © Team


grupowe szkolenie online

Jak przygotować się do szkolenia online?

Kursy online są nie tylko uzupełnieniem szkoleń stacjonarnych, ale wręcz wyznaczają kierunek i trend rozwoju nauki, biznesu czy marketingu. Edukacja przez Internet będzie cały czas zyskiwać na znaczeniu. Sama oferta kursów internetowych będzie coraz szersza, z pewnością pojawią się też nowe formy komunikacji, które sprawią, że nauka w tej formie jeszcze bardziej zyska na efektywności.

Sam uczestnik powinien właściwie przygotować się do takich zajęć, szczególnie jeżeli prowadzone są na żywo (m.in. sprawdzić głośniki i mikrofon, znaleźć miejsce, gdzie może się skupić).

e-learning - ucz się online gdziekolwiek jesteś

Wybierz swoją ścieżkę kariery

Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.Opublikowane 8 sierpnia 2022 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!