Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Dlaczego warto uczyć się angielskiego - korzyści w różnych obszarach życia

Dlaczego warto uczyć się angielskiego - korzyści w różnych obszarach życia

Angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Nie bez powodu. Posiadanie umiejętności komunikowania się w tym języku otwiera wiele drzwi i niesie ze sobą liczne korzyści. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto uczyć się angielskiego i jakie korzyści można osiągnąć w różnych obszarach życia.Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcejRozwój kariery

Angielski stał się językiem globalnym i prędzej czy później z pewnością się z nim zetkniesz na drodze zawodowej. Jako pierwszy przykład można podać międzynarodowe korporacje, które wymagają komunikacji w firmie w języku angielskim. Jednak, nawet praca w rodzimym przedsiębiorstwie może wymagać znajomości tego języka. W Polsce mieszka przecież wielu cudzoziemców, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami, pacjentami lub petentami. Znajomość angielskiego ułatwi Ci komunikację, a być może zaważy nawet na pomyślnej rekrutacji na wymarzone stanowisko.


Edukacja

Ambitni i ciekawi świata młodzi ludzie z chęcią korzystają z programów wymian studenckich. Najbardziej znany z nich to Erasmus+, dzięki któremu można wyjechać niemal do dowolnego kraju na całym świecie. Znajomość języka angielskiego pozwoli Ci wziąć udział w takiej wymianie lub ukończyć studia za granicą na wybranej uczelni. Takie doświadczenie sprawi, że zyskasz samodzielność, wiedzę, przeżyjesz przygodę, a przy okazji Twoje CV będzie się wyróżniać na tle innych.


edukacja w anglii

Rozwój osobisty

Nauka języka prowadzi do wielopłaszczyznowego rozwoju osobistego. Uczeń musi się wykazać cierpliwością, samodyscypliną i wytrwałością. Zapamiętywanie i utrwalanie informacji to także doskonałe ćwiczenie dla mózgu, które poprawia zdolności poznawcze.


Podróżowanie

Nawet podstawowa znajomość angielskiego może się okazać zbawienna w czasie podróży. Jest to tak uniwersalny język, że znajdziesz kogoś, kto się nim posługuje w każdym zakątku świata. Uznano go za oficjalny język w 55 krajach, w tym w Jamajce, Nigerii, Indiach czy na Wyspach Bahama. Ponadto, jest to język z rodziny germańskich, co sprawia, że znajdziesz tu wiele podobieństw do języków niderlandzkiego i niemieckiego. Jeśli więc lubisz podróżować i chcesz swobodnie, bezpiecznie poruszać się po różnych krajach - angielski jest Ci niezbędny do realizacji tego planu.


podróżowanie

Kultura, sztuka i rozrywka

Język angielski zdominował świat kultury i rozrywki. Jest pierwszym językiem, na który tłumaczy się zagraniczne produkcje. Filmy, seriale, książki, komiksy - wiele z nich obejrzysz lub przeczytasz w języku polskim, ale jest to jednak okrojony zbiór. Tłumaczeniu podlegają dzieła z potencjałem wysokiej popularności, lecz przecież nie każdy gustuje w mainstream. Oczekiwanie na tłumaczenie mniej popularnego autora może trwać latami, a może też nigdy nie mieć końca. Warto uczyć się angielskiego, aby mieć dostęp do szerokich zasobów twórczości międzynarodowej.


Wiedza i nauka

Podobnie, jak świat kultury i sztuki, tak i świat nauki oparł się na języku angielskim. Jego znajomość umożliwia dostęp do najnowszych informacji, wyników badań i analiz, publikacji naukowych czy też podręczników akademickich. Przełomowe odkrycia szybko znajdą swoje miejsce również w literaturze polskojęzycznej, ale dla prawdziwego badacza lub hobbysty to z pewnością za mało. Poza tym, wokół nowinek zawsze toczą się dyskusje i debaty, z których bez angielskiego zostaniesz wykluczony.


Komunikacja międzyludzka

Nowoczesne narzędzia komunikacyjne, w połączeniu z umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, to otwarta brama do całego świata. Nie musisz podróżować, żeby rozmawiać i zaprzyjaźnić się z ludźmi z dowolnego miejsca na globie. Angielski przekracza granice administracyjne i kulturowe, umożliwiając komunikację międzynarodową, nawiązywanie znajomości, przyjaźni i związków.


komunikacja

Programy i aplikacje

Interfejs wielu z nich nie jest dostępny w języku polskim. Z tym samym problemem możesz się zetknąć, szukając samouczków i tutoriali. W wielu przypadkach takie ograniczenie ma ogromne znaczenie, ponieważ stoi na przeszkodzie w rozwoju umiejętności lub pasji. Dużo zawodów wiąże się z koniecznością biegłej znajomości określonych programów, kluczowych w wypełnianiu obowiązków w pracy. Brak znajomości języka angielskiego może Ci uniemożliwić naukę i obsługę któregoś z nich, co zamknie Ci drogę do kariery zawodowej w wybranym kierunku.

programy i aplikacje

Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcejPerspektywy na przyszłość

Rozważając sens nauki języka, warto spojrzeć na swoje życie i świat w szerszej perspektywie. Angielski jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków, znacznie ułatwiającym komunikację i rozwój. Być może, dziś nie widzisz jego zastosowania w swoim życiu. Nie wiesz jednak, jak potoczy się przyszłość. Może awansujesz, zmienisz branżę lub Twoje dzieci wyemigrują? Może Ty zechcesz wyemigrować, żeby spędzić lata emerytury w przyjemnym, słonecznym kraju? Warto uczyć się angielskiego, aby otwierać nowe perspektywy na przyszłość, podnosić kwalifikacje i poszerzać swoje możliwości rozwoju. Mówienie o tym języku jako o inwestycji w przyszłość nie jest utartym banałem, lecz faktem.


Opublikowane 27 października 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!