Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego - korzyści w różnych obszarach życia

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego - korzyści w różnych obszarach życia

Na jaki język postawić z myślą o przyszłości? Czy sam angielski to obecnie wystarczający atut? Przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszych języków świata i sprawdźmy, jaki drzemie w nim potencjał. Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?


Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zdobądź podstawy języka hiszpańskiego w kilka godzin, dzięki praktycznym ćwiczeniom. Opanuj słownictwo, gramatykę i przydatne zwroty. Zacznij się płynnie komunikować po hiszpańsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej


Język Hiszpański

Drugi język na świecie

Hiszpański został ustanowiony językiem urzędowym w 22 krajach, zaś łącznie w 55 państwach służy jako podstawowy język komunikacji. Szacuje się, że jest rodzimym językiem dla około 400 milionów osób. Dla kolejnych 60 milionów ludzi jest językiem drugim. Tak wysoka liczba użytkowników sprawia, że uplasował się on na drugim miejscu na świecie - po języku chińskim.

Największą populacją hiszpańskojęzyczną może się pochwalić Meksyk. Zaraz po nim znajdują się Stany Zjednoczone oraz Hiszpania. W Ameryce Południowej dominuje on również w takich krajach, jak Kolumbia, Argentyna i wielu innych. Czy tutaj jego zasięg się kończy? Nie! Wysoką popularnością cieszy się także w krajach rozsianych na wszystkich kontynentach. Filipiny, Gwinea Równikowa, Maroko, Chiny, Kuba - to kilka przykładów z wielu.


Mapa Hiszpanii

Język Hiszpański w USA

Stany Zjednoczone od wielu lat są celem emigracyjnym dla ludności krajów Ameryki Południowej. Obecnie niemal 55 milionów użytkowników języka hiszpańskiego mieszka właśnie w USA. W liczbie tej dla 41 milionów hiszpański jest językiem rodzimym, zaś dla 12 milionów jest językiem jednym z dwóch. Jest to tym samym drugi najpopularniejszy język w tym kraju - po języku angielskim. Przodują tu stany takie, jak Teksas, Kalifornia, Nowy Meksyk, Newada i Floryda. W Nowym Jorku ponad 18% mieszkańców to ludność hiszpańskojęzyczna.


Języka hiszpańskiego uczy się również młodzież w amerykańskich szkołach i uczelniach. Dzieci mają z nim styczność od najmłodszych lat i często wybierają jako drugi język komunikacji.


Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow
Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A2

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A2

Zobacz kurs Arrow
Kurs Techniki efektywnego uczenia się

Kurs Techniki efektywnego uczenia się

Zobacz kurs Arrow

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Po tej garści danych statystycznych rozumiesz już zapewne, że hiszpański jest o wiele bardziej popularny i praktyczny niż mogłoby się wydawać. Wraz z wysoką liczbą użytkowników, mieszkających w różnych zakątkach kuli ziemskiej, jego użyteczność jest oczywista. W jakich obszarach życia może okazać się przydatny?


Turystyka

Pierwszym argumentem, który przychodzi na myśl, są podróże. Nie ma wątpliwości, że znajomość języka hiszpańskiego znacznie ułatwi eksplorację krajów Ameryki Południowej i Środkowej. Nie trzeba nawet tak daleko szukać - mamy przecież w zasięgu krótkiego lotu samolotem Hiszpanię, Gibraltar i Maroko. Każdy zapalony podróżnik powinien wziąć pod uwagę naukę języka hiszpańskiego. Zwłaszcza, gdy lubi zapuszczać się w obszary rzadziej odwiedzane przez turystów. Tutaj angielski może okazać się niewystarczający, aby porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami.


turystyka

Relacje biznesowe

Tak wysoka liczba użytkowników daje szerokie możliwości w biznesie. Ekspansja na rynki hiszpańskojęzyczne wymaga choćby podstawowej jego znajomości. Łatwiej nawiążesz kontakty, przekonasz do siebie partnerów i kontrahentów, rozmawiając z nimi w ich języku ojczystym. Możesz w ten sposób nie tylko osiągnąć sukces w prowadzonym przez siebie biznesie, ale też zaskarbić sobie sympatię.


Kariera zawodowa

Nawet jeśli nie Ty prowadzisz biznes, może się okazać, że Twój pracodawca współpracuje z firmami z krajów hiszpańskojęzycznych. Wiele korporacji lokuje swoje oddziały w Polsce, choć głównym odbiorcą ich usług są mieszkańcy innych krajów. Często sama znajomość języka na wysokim poziomie otwiera liczne możliwości rozwoju kariery i lepszych zarobków. Pamiętaj bowiem, że hiszpański w Polsce nie jest językiem tak popularnym, jak angielski lub niemiecki, więc konkurencyjność na rynku pracy nie jest wysoka.


Emigracja

Coraz więcej Polaków widzi w Hiszpanii swój cel na dalsze życie. W wielu regionach tego kraju kupno domu lub apartamentu okazuje się prostsze niż w Polsce. Rodzi się jednak ważne pytanie - co z pracą? W mniejszych miastach trudno o duże firmy, gdzie znajomość angielskiego wystarczy do znalezienia zatrudnienia. Nawet, jeśli posiadasz w ręku fach, musisz umieć komunikować się z lokalną ludnością. Musisz też przygotować się na formalności w urzędach lub kontakty z dostawcami usług - jak choćby energia elektryczna i media.


Emigracja

Literatura i sztuka

Hiszpania, a także kraje Ameryki Południowej, charakteryzują się wyraźną, silną kulturą. Od lat autorzy hiszpańskojęzyczni znajdują się w czołówce świata kina, literatury i muzyki. Jeśli jest to obszar, którym się fascynujesz, język hiszpański poszerzy znacznie Twoje horyzonty. Dostęp do dzieł w oryginale to nie tylko podróż kulturowa, ale też o wiele szerszy zasięg.


Kulinaria

Przypadły Ci do gustu paella, tortilla, churros lub tapas? Znajdziesz z pewnością przepisy w polskich serwisach kulinarnych, ale czy nie byłoby wspaniale spróbować przepisów oryginalnych? W szczegółach tkwi wiele sekretów, które całkowicie zmieniają smak dania. Znajomość języka hiszpańskiego umożliwi Ci przestudiowanie przepisów lub wskazówek, udzielanych przez rodowitych kucharzy Hiszpanii lub Meksyku.


Paella

Trening mózgu

Na koniec argument uniwersalny, dotyczący każdego języka. Nauka to najtańszy trening dla Twojego mózgu. Ucząc się wzmacniasz pamięć, koncentrację, samodyscyplinę. Nauka języka usprawnia umysł, wspomagając procesy poznawcze również w innych sferach.Opublikowane 19 października 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!