Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Dlaczego warto zostać Android Developerem?

Dlaczego warto zostać Android Developerem?

Chcesz zacząć karierę w branży IT i zastanawiasz się jaką specjalizację wybrać? Co powiesz na tworzenie aplikacji mobilnych na najpopularniejszy system operacyjny na świecie? Zapraszamy do lektury!


Kurs Podstawy tworzenia aplikacji na Androida

Wykorzystaj możliwości Android Studio i języka Kotlin do tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych na platformę Android. Dowiedz się więcej


Kim jest Android Developer?

Jak sama nazwa wskazuje, Android Developer to programista tworzący aplikację na platformę Android. Oprócz budowania aplikacji, programiści Android często zajmują się również ich testowaniem, poprawą wydajności aplikacji, ich rozwojem i tworzeniem kolejnych aktualizacji.

tworzenie aplikacji na android

Jakie umiejętności powinien mieć Android Developer?

Podobnie jak w większości zawodów w branży IT, studia nie są tu warunkiem koniecznym. Najważniejsze są konkretne umiejętności. Jakie powinien posiadać Android Developer?

  • Umiejętność programowania w języku Kotlin lub Java
  • Znajomość Android Studio
  • Znajomość Android SDK
  • Znajomość Git i GitHub

To podstawowe umiejętności, które powinien posiadać każdy początkujący Android Developer. Oprócz tego pracodawcy bardzo często wymagają umiejętności takich jak znajomość języka angielskiego, czy podstawy SQL.

Czy warto zostać Android Developerem?

Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych opcji na karierę w branży IT. Z racji jego ogromnej popularności, bardzo duże jest również zapotrzebowanie na programistów tworzących aplikacje na Androida. Warto przy okazji zaznaczyć, że Android to nie tylko oprogramowanie dla smartfonów - korzystają z niego również tablety, netbooki, telewizory ze smart TV, a nawet niektóre aparaty fotograficzne.

android studio

Zarobki Android Developerów również są bardzo atrakcyjne. Według badań No Fluff Jobs specjaliści Mid na umowie B2B mogą liczyć na zarobki rzędu 13-18 tys. zł + VAT (dane za 1 kwartał 2021).

Android Developerzy mogą również postawić na samodzielne tworzenie i wydawania aplikacji mobilnych. W ten sposób powstało już wiele hitowych aplikacji, które później odkupiły ogromne korporacje znane na całym świecie - sprawdź np. historię powstania WhatsApp’a.

Jak zostać Android Developerem?

Ścieżek kariery jest bardzo wiele, a najważniejsze jest tutaj zdobycie konkretnych umiejętności potrzebnych w codziennej pracy. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć wybierz nasz kurs online Podstawy tworzenia aplikacji na Androida, który pozwoli Ci rozpocząć przygodę z tworzeniem aplikacji na system Android. Podczas kursu stworzysz również kompletną aplikację mobilną do monitorowania wydatków!

Co da Ci Kurs Podstawy tworzenia aplikacji na Androida?

  • Nauczysz się tworzyć kompletne aplikacje mobilne w Android Studio i języku Kotlin
  • Opanujesz tworzenie nawigacji, z użyciem Navigation Component
  • Opanujesz budowanie aplikacji zgodnie z zasadami Clean Architecture
  • Poznasz podział odpowiedzialności warstw według MVVM

I znacznie więcej! A całą wiedzę będziesz zdobywać w praktyce, na konkretnych przykładach i tworząc własną aplikację mobilną.

Szkolenie prowadzi Rafał Rejek, Android Developer z wieloletnim doświadczeniem. Autor kursu jest miłośnikiem języka Kotlin i szeroko pojętego programowania. Prywatnie fan piłki nożnej, kalisteniki i gry na gitarze.


Kurs Podstawy tworzenia aplikacji na Androida

Wykorzystaj możliwości Android Studio i języka Kotlin do tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych na platformę Android. Dowiedz się więcejOpublikowane 24 marca 2022 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!