Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Gdzie szukać ciekawych ofert pracy?

Gdzie szukać ciekawych ofert pracy?

Pracodawcy poszukują nowych, zdolnych, kreatywnych pracowników. Dzięki odpowiednim kompetencjom zatrudnionej osoby, firma może się rozwijać, jej status wzrastać, a sam szef - spać spokojnie. Pracownicy natomiast, poszukują ciekawych ofert pracy. Interesujące zajęcie, wysokie wynagrodzenie zgodne z oczekiwaniami, formą zatrudnienia i ilością godzin pracy - to główne kryteria przy wyborze odpowiedniego stanowiska. Gdzie szukać ciekawych ofert pracy poszukując stałego zatrudnienia? W jaki sposób znaleźć idealne zlecenie dla siebie, działając jako freelancer lub samozatrudniony? Poniżej, kilka propozycji portali internetowych, oferujących bogaty wachlarz ofert pracy.


Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Dowiedz się jak znaleźć dobrze płatną i przynoszącą satysfakcję pracę. Naucz się prezentować swoje mocne strony i przekonaj pracodawcę, że jesteś kandydatem, z którego nie może zrezygnować. Dowiedz się więcej


Trendy w rekrutacji, czyli gdzie szukać pracy?

Dawniej, to pracownicy wyznaczali trendy w kwestii poszukiwania pracy. W tej chwili, to głównie pracodawca przygotowuje ogłoszenie, określa warunki, opisuje styl pracy i poszukuje osoby pod konkretne stanowisko. Większość ogłoszeń o pracę skierowana jest bezpośrednio od rekrutera do pracownika. Portale ogłoszeniowe, to najlepsze miejsce do publikacji ofert pracy. Dają możliwość zapoznania się z ogłoszeniem, przy jednoczesnym aplikowaniu na dane stanowisko. Potencjalny pracownik, już na wstępie może zapoznać się z zakresem wynagrodzenia i stwierdzić adekwatność swojego doświadczenia do wymaganych kompetencji w danej firmie.

zespół w pracy

Oferty pracy stałej, sezonowej, tymczasowej - portale, na których trzeba być

Na rynku jest wiele popularnych portali ogłoszeniowych, gdzie potencjalny pracodawca i zlecający, może wprowadzić swoje ogłoszenia. Należą do nich: gumtree, olx, czy gratka. Widnieją tu oferty firm lokalnych i ogólnopolskich, propozycje pracy stałej lub sezonowej, a także oferty na stanowiska kierownicze lub prace chałupnicze. Portale, takie jak: pracuj.pl, infopraca.pl, indeed czy jooble, umożliwiają rejestrację i założenie konta bezpośrednio z pozycji strony. Pracownik może zbudować swój profil osobisty, udostępnić go potencjalnemu pracodawcy, wgrać swoje CV i aplikować na stanowisko jednym kliknięciem. Oferty pracy, są przy tym jasno rozpisane. Określają formę zatrudnienia, długość trwania umowy i przewidywane stawki wynagrodzenia. Docelowy rynek dostępnych ofert, to Polska oraz przedstawicielstwa w ponad 70 krajach.

poszukiwanie pracy

Szukając ofert z dziedzin typowo specjalistycznych, programistycznych, rynku e-commerce, social media, marketingu, copywritingu, SEO, technologii, i wszelkiej pracy na rynku IT, najbardziej interesujące ogłoszenia znajdują się na portalach No Fluff Jobs, Just Join IT, Rocket Jobs, a także Bulldog Jobs. Strony wyróżniają się ofertami pracy od najlepszych i największych firm na rynku polskim, europejskim, a nawet globalnym. Ogłoszenia są przejrzyste, skierowane do całej społeczności IT, z podziałem na kategorie tematyczną, formę zatrudnienia, z szacowaną płacą, miejscem jej wykonywania, a nawet oznaczeniem regionu na mapie.

poszukiwanie ofert pracy
Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Zobacz kurs Arrow
Junior Front-end Developer - pierwsza praca

Junior Front-end Developer - pierwsza praca

Zobacz kurs Arrow

Oferty pracy dla samozatrudnionych, freelancerów i na umowę o dzieło - warte uwagi miejsca z ogłoszeniami

Portale z ogłoszeniami o pracę dla branży IT jak: Rocket Jobs, No Fluff Jobs, Just Join IT i Bulldogjobs posiadają oferty pracy dla osób szukających stałego zatrudnienia, ale także w formie współpracy partnerskiej, pomiędzy dwoma podmiotami (B2B) i oferty dla osób samozatrudnionych. Freelancerzy i osoby posiadające jednoosobową działalność gospodarczą, nie muszą rezygnować ze swojego indywidualnego biznesu, chcąc skorzystać z możliwości aplikowania na konkretne stanowisko. Lokalne, regionalne i ogólnokrajowe ogłoszenia, związane ze zleceniami dla wolnych strzelców, znajdują się także na portalach: useme, freelanceria.pl lub oferia. Pojawiają się tu zlecenia jednorazowe i na długofalową współpracę. W zależności od dziedziny i specyfiki wykonywanej pracy, oferty pod wolny zawód sprzyjają osobom ceniącym niezależność i otwartym na nieznane dotąd wyzwania zawodowe.

przeglądanie ofert pracy

Wsparcie agencji pracy i usług headhuntera w poszukiwaniu pracy - kiedy warto?

Branże specjalistyczne są często mocno hermetyczne, a najwyższe stanowiska - zajęte i trudne do zmiany. Dotarcie do pracodawcy rekrutującego na najlepiej płatne i najbardziej wymagające stanowiska pracy, w których oczekuje się od pracownika ponadprzeciętnych umiejętności, kompetencji i doświadczenia, jest wręcz niemożliwe do zdobycia z poziomu każdego potencjalnego kandydata. Chcąc złożyć aplikacje na najwyższe szczeble w branży, usługi agencji pracy i headhunterow mogą wspomóc to działanie. Ich zadaniem jest znalezienie pracodawcy z najlepszą ofertą oraz przekonanie o dostępności idealnych kandydatów. Jako pośrednicy w rekrutacji dbają o cały przebieg rozmów i wynagrodzenia, a także finalizują umowę pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.


Opublikowane 15 września 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!