Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Google Discover – co to jest i jak się tam znaleźć?

Google Discover – co to jest i jak się tam znaleźć?

Wyszukiwarka Google, choć jest kojarzona przede wszystkim z wyświetlaniem listy stron internetowych na zapytanie wygenerowane przez użytkownika, ma wiele zróżnicowanych funkcji oraz usług. Jedną z nich jest Discover.


Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz jak zadbać o SEO i zapewnij swojej stronie wysoką pozycję w wyszukiwarce. Dowiedz się więcejCzym jest Google Discover?

Google Discover to usługa oferowana przez Google, która dostarcza użytkownikom spersonalizowanej i zindywidualizowanej zawartości na podstawie zainteresowań i preferencji. Jest to funkcja dostępna na głównej stronie wyszukiwarki Google na urządzeniach mobilnych oraz w aplikacji Google na smartfony.

Idea działania Google Discover pozostaje bardzo prosta. Narzędzie prezentuje użytkownikom karty z różnymi informacjami, takimi jak artykuły, wiadomości, filmy, recenzje, wyniki sportowe, czy nawet trendy modowe. Zawartość jest dostosowywana do preferencji użytkownika na podstawie jego wcześniejszych wyszukiwań, historii przeglądania, lokalizacji i innych danych zbieranych przez Google.

Google Discover - dostań się na homepage nowych użytkowników

W przeciwieństwie do tradycyjnej wyszukiwarki, w której użytkownik musi wpisać zapytanie, Google Discover prezentuje użytkownikowi interesujące informacje, nawet jeśli internauta nie szukał ich aktywnie. Algorytmy Google analizują dane użytkownika, aby przewidzieć, jakie treści mogą być dla niego ciekawe i dostarczają mu je w formie kart na stronie głównej.

Google Discover ma na celu zapewnienie użytkownikom łatwego dostępu do zróżnicowanej i interesującej zawartości bez konieczności aktywnego wyszukiwania. Usługa stale się rozwija i ulepsza, aby lepiej rozpoznawać preferencje użytkownika i dostarczać mu bardziej trafne i personalizowane informacje.


Jak dodać stronę do Google Discover?

Obecnie Google Discover nie umożliwia bezpośredniego dodawania stron przez właścicieli witryn. Zawartość prezentowana jest automatycznie generowana na podstawie algorytmów, które analizują różne czynniki, takie jak preferencje użytkownika, lokalizacja, historia przeglądania. Algorytmy te decydują, które treści zostaną wyświetlone w karcie Google Discover dla danego użytkownika.

Użytkownicy mogą wpływać na zawartość Google Discover, wskazując, czy dana karta jest dla nich interesująca lub nie. Można to zrobić, przesuwając kartę w prawo, aby ją zaznaczyć jako interesującą, lub w lewo, aby ją odrzucić. Google wykorzystuje te informacje do dalszego dopasowywania treści.

Jak zwiększyć szanse, że Twoja strona pojawi się w czyimś Google Discover?

Dodatkowo użytkownicy mają pewną kontrolę nad tym, jakie rodzaje treści są wyświetlane w Google Discover. Można dostosować preferencje tematyczne i wykluczyć konkretne tematy lub źródła informacji. Można to zrobić, wchodząc w ustawienia Google w aplikacji lub w przeglądarce.


Jak zwiększyć szansę na wyświetlenie strony internetowej do Google Discover?

Google nie opublikował oficjalnych wytycznych dotyczących optymalizacji stron internetowych specjalnie dla Google Discover. Jednak wiele zasad optymalizacji SEO może przyczynić się do lepszej widoczności w tej usłudze.

Szansę na wyświetlenie strony internetowej w Google Discover zwiększysz, stosując następujące techniki:

  • Twórz wartościową zawartość: skup się na dostarczaniu treści wysokiej jakości, interesującej dla użytkowników. Twórz oryginalne artykuły, zdjęcia, wideo i inne treści, które mają potencjał do zainteresowania odbiorców.

  • Optymalizuj stronę pod kątem mobilnym: upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna i dobrze wyświetla się na urządzeniach mobilnych. To ważne, ponieważ Google Discover jest głównie dostępne na smartfonach.

  • Właściwie wykorzystuj meta dane: czy na stronie używasz meta danych, takich jak tytuł strony (title) oraz opis (description) w odpowiedni sposób?

  • Używaj unikalnych obrazów: dodawanie atrakcyjnych, a zarazem niepowtarzalnych obrazów i mediów do swoich stron może zwiększyć szansę na ich wyświetlanie w Google Discover.

  • Stwórz strukturę URL przyjazną dla użytkownika: zadbaj o klarowne, czytelne i zrozumiałe adresy URL dla swoich stron. Unikaj długich i nieczytelnych linków.

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz kurs Arrow
Kurs Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają

Kurs Copywriting - jak tworzyć treści, które sprzedają

Zobacz kurs Arrow
Kurs Content Marketing - skuteczne treści w praktyce

Kurs Content Marketing - skuteczne treści w praktyce

Zobacz kurs Arrow

Warto pamiętać, że ostateczne decyzje dotyczące wyświetlania treści w Google Discover są podejmowane przez algorytmy, a proces ten jest automatyczny. Dlatego ważne pozostaje skupienie się na tworzeniu wartościowej i atrakcyjnej zawartości, która może przyciągnąć uwagę użytkowników.


Opublikowane 5 lipca 2023 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!