Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak dopasować CV do oferty pracy?

Jak dopasować CV do oferty pracy?

Dobrze napisane CV jest jednym z podstawowych warunków, aby otrzymać pracę. Stanowi pierwszy dokument, który trafia do pracodawcy, u którego aplikujesz na konkretne stanowisko. Rozsyłasz swoje CV do wielu firm, ale nie uzyskujesz żadnych odpowiedzi? Przed wysłaniem kolejnego maila, upewnij się, że są one dostosowane do wymagań konkretnej firmy. W tym celu warto wiedzieć, jak poprawnie pisać CV, aby pracodawca był nami zainteresowany. Sprawdź, jakie to proste!


Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Dowiedz się jak znaleźć dobrze płatną i przynoszącą satysfakcję pracę. Naucz się prezentować swoje mocne strony i przekonaj pracodawcę, że jesteś kandydatem, z którego nie może zrezygnować. Dowiedz się więcej


Jak poprawnie napisać CV?

Odpowiednio napisane CV znacząco zwiększa szanse na zainteresowanie ze strony osoby odpowiedzialnej za rekrutacje w danym przedsiębiorstwie. Jeśli chcemy, by nasze CV było wartościowe, a wysłana aplikacja przyniosła oczekiwany efekt, należy poświęcić więcej czasu na przygotowania.

Przede wszystkim przeanalizuj dobrze ogłoszenie pracodawcy. Na samym początku najlepiej stworzyć szkic swojego CV, na który będzie można łatwo nanieść na bieżąco zmiany, w zależności od indywidualnych wymagań pracodawcy. Należy jednak pamiętać, aby na CV znalazły się wyłącznie prawdziwe i potwierdzone informacje. Rozmowa kwalifikacyjna szybko weryfikuje rzetelność kandydata.

przygotowywanie CV

Zasady, które należy przestrzegać w trakcie tworzenia CV

  • W pierwszej kolejności należy zdobyć informacje na temat firmy, do której chcemy aplikować. Ważne jest, aby dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej. Są to często bardzo przydatne wiadomości, które pozwolą lepiej sprofilować informacje w CV do potrzeb pracodawcy. Zwróć uwagę na przykład na sposób komunikacji, jaki mają na stronie - oficjalny, czy raczej nieformalny? Dzięki temu lepiej dostosujesz treść maila oraz ton wypowiedzi na rozmowie rekrutacyjnej.

  • Następnie trzeba przeczytać bardzo dokładnie i ze zrozumieniem ogłoszenie, na które chcemy aplikować. Dobrze przeanalizuj, czy Twoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i wykształcenie nabyte w trakcie nauki i poprzedniego stanowiska spełnią oczekiwania pracodawcy. Przykładowo, jeżeli aplikujesz na stanowisko sekretarki, to informacja o zeszłorocznej pracy sezonowej przy zbiorach truskawek nie będzie istotna.

  • W trakcie tworzenia CV zwróć uwagę, aby wpisać informacje, które są zgodne z wymaganiami stawianymi na danym stanowisku. Bardzo ważne jest, aby nie umieszczać informacji, które nie mają żadnego związku z daną pracą. Jest to istotne, bo dzięki temu Twój dokument będzie zawierał wyłącznie konkretne informacje, które na pewno zainteresują rekrutera. Coraz częściej działy HR inwestują w specjalne programy komputerowe - jeżeli w Twoim CV nie pojawią się konkretne słowa kluczowe, poszukiwane przez pracodawcę, dokument może szybko znaleźć się w koszu, zanim obejrzy je jakiś człowiek. Jeżeli w ogłoszeniu o pracę jest wyraźna prośba o znajomość obsługi WordPressa, to umieść w CV dokładnie ten system, zamiast pisać ogólnie, że masz doświadczenie w pracy z systemami CMS.

  • Przeprowadź odpowiednią selekcję informacji i uporządkuj je w sposób chronologiczny i czytelny. Dokładnie sprawdź, czy powierzone obowiązki na poprzednich stanowiskach pracy, jak też umiejętności i zainteresowania są aktualne.

proces rekrutacji - składanie CV

Pamiętaj, aby CV pisać zwięźle i na temat. Muszą się w nim znaleźć wyłącznie konkretne informacje. Dzięki temu wzbudzisz zainteresowanie osób rekrutujących i masz większą szansę na znalezienie pracy. Pracodawca na jedno ogłoszenie otrzymuje bardzo dużą ilość CV. Jeśli nie chcesz zostać pominięty, postaraj się, aby Twoja aplikacja była profesjonalna.

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Zobacz kurs Arrow
Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Zobacz kurs Arrow

Dlaczego warto dopasować CV do pracy?

Niezależnie od tego gdzie aplikujesz, pamiętaj, aby Twój życiorys zawodowy był prawdziwy i przede wszystkim przejrzysty. Jeśli chcesz otrzymywać telefony z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjne, musisz CV dopasować do ofert pracy, na które chcesz aplikować. Częstym błędem jest masowe wysyłanie tego samego CV do wielu pracodawców. Niestety, ma to małe szanse powodzenia. Jeżeli dostosujesz swoją aplikację do treści ogłoszenia, wówczas rekruter zauważy, że jesteś osobą dokładną i rzetelną, która nadaje się na wyższe stanowisko pracy. Jeśli dobrze przyłożysz się do swojego życiorysu zawodowego, masz szeroko otwarte drzwi do swojej kariery zawodowej i dalszego rozwoju.

przyjęcie do pracy

Czy pasje i zainteresowania mają duże znaczenie w CV?

Nie tylko doświadczenie zawodowe i wykształcenie pomagają zdobyć odpowiednią pracę. Zainteresowania związane z danym stanowiskiem również są ważne dla osób rekrutujących. Od bardzo dawna wiadomo, że najlepsza praca to taka, która wiąże się z naszymi prywatnymi pasjami. W związku z tym potencjalny pracodawca na pewno zwróci uwagę na to czym się interesujesz. W sytuacji, gdy zainteresowania są powiązane z danym stanowiskiem pracy, pracodawca odbierze Cię jako osobę ciekawą i chętną do większego zaangażowania w powierzone obowiązki. Jeżeli starasz się o posadę szefa kuchni, to zapewne zainteresowanie kuchniami świata i podróżami będzie dodatkowym atutem. Z kolei, jeżeli aplikujesz na stanowisko asystenta w dziale PR w branży mody, możesz pochwalić się, że prowadzisz własne konto na Instagramie, gdzie angażujesz społeczność dookoła ulubionego domu mody.


Opublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!