Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak edytować zdjęcia w telefonie - Top 10 aplikacji

Jak edytować zdjęcia w telefonie - Top 10 aplikacji

Dynamiczny i szybki styl życia wykształcił w ludziach potrzebę dokumentowania chwil za pomocą fotografii, która wraz z rozwojem technologii stała się coraz bardziej dostępna. Wszechstronność smartfonów i rozwój mediów społecznościowych sprawił, że wielu użytkowników oczekuje od telefonu nie tylko opcji zrobienia efektownego i wysokojakościowego zdjęcia, ale również możliwości łatwej i szybkiej obróbki fotografii na tym samym urządzeniu. Najlepsza aplikacja do obróbki zdjęć, to taka, która jest darmowa, występuje zarówno na oprogramowaniu IOS jak i Android oraz jest wszechstronna i prosta w obsłudze. Poniżej przedstawiamy nasze TOP 10 aplikacji do obróbki zdjęć, dzięki którym wszelkie poprawki i retusz fotografii staną się przyjemnością.


Kurs fotografii dla każdego

Poznaj od podstaw tajniki świadomej i twórczej fotografii Dowiedz się więcej


10. Prisma Photo Editor

Prisma to aplikacja, która, jak mówią o niej producenci, potrafi przerobić każde zdjęcie w małe dzieło sztuki. Znajdziemy w niej szereg filtrów inspirowanych różnymi stylami malarskimi lub rysunkowymi, których rolą jest nadać naszym fotografiom nietuzinkowy i oryginalny charakter.

edytowane zdjęcie

9. Photo Retouch- Object Removal

Wszyscy znamy to uczucie, gdy na imponującym, niemal idealnym zdjęciu nagle dostrzegamy irytujący obiekt, taki jak śmietnik czy lampa uliczna. Photo Retouch to jedna z nielicznych, a przy tym wyjątkowo skutecznych aplikacji, która pomoże nam rozwiązać ten problem. Dzięki niej możemy w prosty sposób przy pomocy precyzyjnego pędzla usunąć nie tylko całe obiekty, ale również drobne niedoskonałości, na przykład wypryski czy plamy.

8. Phonto

Często zdarza się tak, że chcemy użyć naszego zdjęcia jako tła do tekstu, lub potrzebujemy opatrzyć je odpowiednim opisem. Aplikacja Phonto oprócz dużego wyboru filtrów umożliwia nam dodanie na zdjęcie tekstu w różnych czcionkach, dowolnych kolorach, edycje jego kształtu lub położenia.

7. Facetune2 Editor by Lightricks

Facetune2 to najlepszy przyjaciel każdej osoby, która pragnie nieco nagiąć rzeczywistość za pomocą obróbki zdjęć, zwłaszcza tych, gdzie twarz odgrywa główną rolę. Aplikacja daje nam możliwość m.in. wybielenia zębów, wygładzenia cery, dodania jej blasku lub uwypuklenia szczegółów. Oprócz tego możemy zastosować w niej jeden z wielu filtrów, a także używać opcji pędzla na fotografii

6. Remini

Każdy z nas doświadczył sytuacji, gdy bardzo chciał podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych, jednak było ono nieostre, rozmyte i niewyraźnie. W takich momentach z pomocą przychodzi nam Remini- innowacyjna aplikacja, która automatycznie poprawia jakość naszych zdjęć za pomocą choćby redukcji szumu, maskowania i ich wyostrzenia. Posiada również opcje wykrywania i uwydatniania twarzy, co pomocne jest w przypadku zdjęć grupowych. W darmowej wersji możemy wykonać do trzech przeróbek dziennie.

zdjęcia w telefonie

5. Instasize

Instasize to dobrze znana wśród fanów fotografii amatorskiej aplikacja, która pozwala posiadaczom na znaczne uatrakcyjnienie ich zdjęć. Za jej pomocą przytniemy fotografie do formatu odpowiedniego dla portalu, na którym chcemy ją umieścić, przerobimy takie parametry jak jasność, nasycenie czy kontrast, oraz dodamy efekty światła bądź tekstury.

4. Snapseed

Pozornie minimalistyczna aplikacja stworzona przez Google, która tak naprawdę kryje w sobie szereg unikalnych opcji, dzięki którym wykonamy wiele modyfikacji, dotychczas dostępnych wyłącznie na urządzeniach stacjonarnych. To idealna propozycja dla każdego, kto oczekuje wielu możliwości profesjonalnej przeróbki zdjęć przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i intuicyjności. Oprócz tego Snapseed oferuje gotowe presety, dzięki którym nasze zdjęcia mogą zyskać jednolity, zrównoważony charakter.

fotografowanie

3. VSCO

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do obrabiania zdjęć na świecie, która swoją popularność zyskała dzięki, zdaniem wielu użytkowników, najlepszych na rynku filtrów. Zostały one posegregowane kategoriami takimi jak filtry ciepłe, zimne, do zdjęć portretowych czy czarno-białych, a także do każdego zdjęcia automatycznie zostaje przydzielone kilka najbardziej pasujących i udoskonalających je filtrów. W wersji darmowej aplikacji otrzymujemy dostęp do dziesięciu różnych presetów oraz możliwości obróbki parametrów kontrastu, saturacji, a także dodania efektów takich jak ziarnistość lub winieta.

2. PicsArt

PicsArt to niesamowicie wszechstronna aplikacja, pomagająca nam udoskonalić zdjęcie niemal w dowolny sposób. Możliwości są nieskończone; od obróbki kolorystycznej, przez ciekawe presety, aż do dodawania na fotografie tekstu, naklejek czy rysunków. Nawet w darmowej wersji aplikacji opcji jest tak dużo, że każdy amator fotografii może znaleźć coś dla siebie

Kurs Fotografia produktowa

Kurs Fotografia produktowa

Zobacz kurs Arrow
Kurs Fotografia nieruchomości

Kurs Fotografia nieruchomości

Zobacz kurs Arrow
Fundamenty i teoria fotografii

Fundamenty i teoria fotografii

Zobacz kurs Arrow

1. Adobe Photoshop Lightroom

Prawdziwa gratka dla fanów standardowej obróbki zdjęć na komputerze w bezpłatnej i bardzo wszechstronnej wersji.

edytowane zdjęcie

To nieoceniony must-have każdej osoby, która chce nadać swoim zdjęciom profesjonalnego wykończenia. Cechą niewątpliwie wyróżniającą tę aplikację są niemal nieskończone opcje mieszania kolorów, manipulacji odcieniami barw zdjęcia czy redukcja kolorowego szumu.

Jak widzimy, możliwości obróbki zdjęć jest mnóstwo, ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Dlaczego więc nie złapać za telefon i stworzyć swoje własne małe arcydzieła już teraz?


Opublikowane 24 sierpnia 2021 r. w kategorii: Fotografia i wideo


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!