Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak napisać CV, które przyciągnie uwagę rekruterów?

Jak napisać CV, które przyciągnie uwagę rekruterów?

Przykuwające uwagę CV jest najważniejszym etapem rekrutacji. To pierwsza możliwość zaprezentowania się przyszłemu pracodawcy i szansa zwrócenia na siebie jego uwagi. To ile pracy poświęcisz na przygotowanie dobrego dokumentu, może przełożyć się na to jak szybko znajdziesz satysfakcjonującą pracę.


Jak napisać CV, które zainteresuje rekruterów? Oto kilka ważnych wskazówek.


Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Dowiedz się jak znaleźć dobrze płatną i przynoszącą satysfakcję pracę. Naucz się prezentować swoje mocne strony i przekonaj pracodawcę, że jesteś kandydatem, z którego nie może zrezygnować. Dowiedz się więcej


Wyróżnij się

Dobrym sposobem na stworzenie CV, które zainteresuje rekruterów jest oryginalny wygląd. Dzisiaj wszystko z czym się stykamy jest wyraźne i barwne. Tak samo zmieniły się standardy jeżeli chodzi o CV. Włóż w przygotowanie dokumentu trochę pracy i postaraj się wyróżnić. Czarno biała lista z wypunktowanymi informacjami napisana w edytorze tekstu, zrobi dużo mniejsze wrażenie na czytających, niż nowocześnie stworzone CV. W sieci znajdziesz dużo programów z gotowymi szablonami (np. w programie Microsoft word lub Canva). Dzięki temu, że są one edytowalne będziesz mógł dostosować kolory, czcionkę i układ tekstu. Przykuwające uwagę CV powinno mieć dwie, maksymalnie trzy barwy – stonowane, spokojniejsze i jedną intensywną. Zachowaj jednak umiar – nie przesadzaj z ozdobnikami, dopasuj czytelną czcionkę obsługującą polskie znaki i wyróżnij tylko najważniejsze informacje z tekstu. Warto poszukać inspiracji w Internecie, gdzie można znaleźć mnóstwo gotowych CV.

CV

Dobre zdjęcie

Przykuwające uwagę CV zawsze zawiera zdjęcie kandydata. Jest to okazja do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia, więc dołóż starań, aby Twój wizerunek wzbudzał zaufanie. Nie dodawaj zdjęcia nieaktualnego, na którym np. masz inną fryzurę lub jesteś dużo młodszy, zdjęcia z wakacji, w nieodpowiednim stroju lub selfie. Jeśli masz możliwość przygotuj zdjęcie specjalnie do CV. Wielu fotografów ma w swojej ofercie możliwość wykonania zdjęcia biznesowego – warto z tego skorzystać. Nie są to duże koszty, a mogą znacznie wpłynąć na jakość dokumentu. Zadbaj o nienaganny strój, najlepiej biznesowy, ale nie przesadnie formalny, uśmiech i odpowiednią postawę. Pomyśl nad ciekawym tłem. Jeśli szukasz pracy w dużym mieście, zastanów się nad zrobieniem zdjęcia na tle charakterystycznego miejsca lub budowli, jak np. Pałac Kultury w Warszawie. Jeśli szukasz pracy w korporacji – warto wykonać zdjęcie w okolicy nowoczesnego biurowca lub w ciekawym wnętrzu. Pokaż się jako specjalista pasujący do danej branży, a na pewno stworzysz CV, które zainteresuje rekruterów.

rozmowa o pracę

Treść

Aby przekonać do siebie przyszłego pracodawcę treść w CV stwórz samodzielnie. Zacznij od krótkiego wstępu, w którym przedstawisz się w kilku zdaniach, napiszesz o swoich zainteresowaniach i pasjach, oraz pokrótce o najważniejszych osiągnięciach i celach do zrealizowania. CV, które zainteresuje rekruterów powinno zawierać jak najwięcej informacji o zdobytym doświadczeniu (związanym ze stanowiskiem, na które aplikujesz!). Warto, aby opisać krótko jakie zadania należały do Twoich obowiązków oraz jakie kompetencje udało Ci się rozwinąć na danym stanowisku. Postaraj się opisać swoje umiejętności w taki sposób, aby pasowały do stanowiska, o które się ubiegasz. Nie zapomnij wymienić tutaj odbytych praktyk, stażu czy udziałów w wolontariacie. Zastosuj odwróconą chronologię – stanowiska, lub ukończone szkoły wymieniaj od najaktualniejszych do najstarszych. Zwróć dużą uwagę na poprawną ortografię i stylistykę.

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Kurs Jak dobrze wypaść na rekrutacji i zdobyć pracę

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Kurs Jak napisać skuteczne CV i zdobyć pracę marzeń

Zobacz kurs Arrow
Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Zobacz kurs Arrow

Informacje kontaktowe

Zadbaj o to żeby informacje kontaktowe były pełne i umożliwiały kontakt z Tobą za pomocą kilku opcji. Upewnij się, że dobrze wpisałeś numer telefonu. Załóż konto mailowe z profesjonalną nazwą, która będzie zawierała Twoje imię i nazwisko. Nie korzystaj z konta z nazwą „kwiatuszek7” lub „ciacho123”. Na pewno sprawi to, że się wyróżnisz, ale w taki sposób przykuwające uwagę CV nie będzie odbierane profesjonalnie. Dobrym pomysłem będzie też dodanie linku do profilu na LinkedIn.

rekrtuter

Format tekstu

Gotowe CV zapisuj zawsze w formacie pdf. Jest to najpopularniejszy rodzaj pliku, który każdy może otworzyć. Unikaj wysyłania pliku w formie edytowalnej, ponieważ w zależności od używanego programu treść i układ tekstu może się zmienić, a Twoje CV nie będzie wyglądało tak jak zamierzałeś. Przykuwające uwagę CV powinno mieć również poprawną nazwę pliku. Zatytułuj plik swoim nazwiskiem i dodaj informację na jakie stanowisko aplikujesz, dzięki czemu szybciej zapadniesz w pamięć przyszłemu pracodawcy.

rozmowa kwalifikacyjna

Pamiętaj o tym, że dobrze przygotowane CV, które zainteresuje rekruterów, to pierwszy moment, kiedy możesz zaprezentować swoje umiejętności. Już na tym etapie masz szansę wykazać się pracowitością, zaangażowaniem oraz kreatywnością. A jak każdy wie – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Nie zmarnuj tego!


Opublikowane 19 sierpnia 2021 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!