Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku może być stresującym doświadczeniem. Jak się do niej przygotować, żeby wyjść ze spotkania z satysfakcją? Oto kilka cennych rad, które warto poznać.


Kurs Business English - angielski biznesowy

Poznaj przydatne zwroty i słownictwo biznesowe. Komunikuj się płynnie w typowych sytuacjach zawodowych - od rozmowy rekrutacyjnej, przez small-talk, po prowadzenie spotkań i prezentacji sprzedażowych. Dowiedz się więcej


Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim

Poznaj firmę i branżę

Każda rozmowa rekrutacyjna wymaga od kandydata zaznajomienia się z firmą i branżą. W tym przypadku bardzo ważne jest również prześledzenie anglojęzycznej wersji strony internetowej - historia, produkty, usługi, ewentualne rynki zbytu. Być może już na tym etapie pojawią się pytania, które zechcesz zadać rekruterowi. Wiedza ta przyda się również, gdy będziesz odpowiadać na pytania dotyczące przyczyn, dla których firma ta powinna Cię zatrudnić.

Dodatkowo, warto jest prześledzić opinie o danym przedsiębiorstwie, zerknąć na ofertę firm konkurencyjnych i poświęcić chwilę na zastanowienie się nad aktualną sytuacją branży na rynku.

Rozmowa o pracę w języku angielskim

Bądź elastyczny

Elastyczność podczas rozmowy kwalifikacyjnej to cenna cecha, która pozwala się dostosować do różnych, czasem niespodziewanych, sytuacji. Pierwsze minuty rozmowy są decydujące dla stworzenia pozytywnego pierwszego wrażenia i wprowadzenia przyjaznej atmosfery. W kulturze anglojęzycznej nieformalne, ale uprzejme przywitanie takie jak "Hi, how are you?" jest standardem. Dlatego, nie bądź zaskoczony, jeśli właśnie tak powita Cię rekruter. Odpowiedź na nie powinna być zwyczajowa, ale serdeczna, na przykład "I'm fine, thanks, and how are you?".

Napięcie rozładowuje również tzw. small talk - czyli krótka wymiana zdań na tematy ogólne, jak pogoda czy bieżące wydarzenia. Tego typu luźna konwersacja pokazuje Twoją zdolność do utrzymania płynnej rozmowy, otwartość, pozytywne nastawienie i radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Należy jednak pamiętać, aby nie przedłużać nadmiernie tej części spotkania i umiejętnie przejść do tematów ściśle związanych z pracą. Dzięki temu zachowasz równowagę między byciem uprzejmym a profesjonalnym, co może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie Twojej kandydatury.

Rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - o co pyta rekruter?

Istnieje pula pytań, których możesz się spodziewać ze strony rekrutera. Zapoznanie się z nimi i przygotowanie sobie odpowiedzi z wyprzedzeniem pomoże Ci dobrze wypaść. Oto najpopularniejsze wśród nich:

 • "Tell me about yourself." (Opowiedz mi o sobie.) To standardowe pytanie na początek rozmowy, które pozwala kandydatowi przedstawić swoje główne atuty i dotychczasowe osiągnięcia. Skoncentruj się na aspektach zawodowych, omów swoje doświadczenie i umiejętności, które są relewantne do stanowiska, o które się ubiegasz.

  Przykładowa odpowiedź: "I am a digital marketing specialist with over five years of experience in managing social media campaigns and e-commerce marketing. My expertise includes increasing brand awareness and sales through targeted online campaigns, which seems to align well with the goals of your company."

 • "Why do you want to work for us?" (Dlaczego chcesz dla nas pracować?) Tutaj rekruter chce zobaczyć, czy zrobiłeś odpowiednie badania na temat firmy i czy twoje cele zawodowe pokrywają się z misją i kulturą organizacji.

  Przykładowa odpowiedź: "I've always admired your company's commitment to sustainability and innovation. I believe my background in environmental science and my passion for green technologies would make a great fit for your team."

 • "What are your greatest strengths?" (Jakie są twoje największe mocne strony?) Wybierz cechy lub umiejętności, które są szczególnie wartościowe dla stanowiska, o które się ubiegasz.

  Przykładowa odpowiedź: "One of my greatest strengths is my ability to solve problems quickly and efficiently. For example, in my previous job, I developed a new process that reduced the time it took to complete a task by 30%."

 • "Can you describe a challenge you've faced at work and how you dealt with it?" (Czy możesz opisać wyzwanie, z którym zmierzyłeś się w pracy i jak sobie z nim poradziłeś?) Rekruterzy zadają to pytanie, aby zrozumieć, jak radzisz sobie w trudnych sytuacjach. Wybierz przykład, który pokazuje twoje umiejętności analityczne, decyzyjne lub interpersonalne.

  Przykładowa odpowiedź: "In my last role, I was faced with a tight deadline for a project that was running behind schedule. I coordinated a team to prioritize tasks and managed to deliver the project on time without compromising on quality."

 • "Where do you see yourself in five years?" (Gdzie widzisz siebie za pięć lat?) To pytanie pozwala rekruterowi ocenić twoje ambicje i plany na przyszłość. Postaraj się pokazać, że masz realistyczne oczekiwania i że planujesz długoterminową współpracę z firmą.

  Przykładowa odpowiedź: "In five years, I see myself as a seasoned project manager, leading larger projects and possibly managing a small team. I am eager to take on more responsibility and continue to grow professionally, ideally within this company."

 • Kurs Czasy w języku angielskim od podstaw

  Kurs Czasy w języku angielskim od podstaw

  Zobacz kurs Arrow
  Kurs Angielski na rozmowie kwalifikacyjnej

  Kurs Angielski na rozmowie kwalifikacyjnej

  Zobacz kurs Arrow
  Kurs Gramatyka angielska od podstaw

  Kurs Gramatyka angielska od podstaw

  Zobacz kurs Arrow

  Ćwiczenia przypominające

  Dla odświeżenia swojej wiedzy, a także dla zbudowana pewności siebie, warto przećwiczyć gramatykę i słownictwo. Wypisz sobie słówka związane z branżą i wykonywaną przez Ciebie pracą. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie ze specjalnych kursów, które szybko przygotowują właśnie do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Tu znajdziesz kompleksowo przygotowany program, dzięki któremu nie pominiesz żadnych ważnych zwrotów i nie popełnisz językowych gaf.

  Zakończenie rozmowy również ma znaczenie. Podziękuj rekruterom za poświęcony czas i wyraź nadzieję na dalsze kontakty. Po rozmowie warto również wysłać e-mail z podziękowaniami, co jest gestem uprzejmości i profesjonalizmu.

  Rozmowa z rekruterem w języku angielskim

Opublikowane 21 maja 2024 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!