Strefa rozwoju osobistego i nowinek ze świata technologii & IT | blog strefakursów.pl
Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak przyspieszyć swoją pracę w Excelu? Makra i VBA

Jak przyspieszyć swoją pracę w Excelu? Makra i VBA

Excel jest bardzo przydatnym narzędziem zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Prowadzenie statystyk, tworzenie zestawień, planowanie wydatków, czy zapisywanie listy rzeczy do zrobienia to tylko kilka przykładów zastosowań arkusza kalkulacyjnego. Często zdarza się, że praca w Excelu staje się mozolna, a niektóre czynności wykonujemy setki, a nawet tysiące razy. Wcale nie musi tak być :)


Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Naucz się tworzyć gry na najpopularniejsze platformy mobilne i zacznij na nich zarabiać! Dowiedz się więcej


Automatyzacja pracy w Excelu

Spędzasz dziesiątki godzin nad wykonywaniem tych samych, powtarzalnych czynności w Excelu? Zostajesz po godzinach i po raz kolejny nie możesz się wyrobić, a wszystkie dane musisz przeklejać ręcznie? Koniecznie zainteresuj się wykorzystaniem makr i języka VBA w Excelu.

Makra to potężne narzędzie, dzięki któremu możesz zautomatyzować większość powtarzalnych czynności w arkuszu kalkulacyjnym. Jest to „mini-program” działający wewnątrz Excela. Pozwala na zapis szeregu wykonywanych czynności, by później móc je wielokrotnie wykonywać jednym kliknięciem. Wystarczy, że napiszesz swoje makro w języku VBA lub nagrasz je za pomocą rejestratora makr.

automatyzacja w excelu

Nagrywanie makr jest stosunkowo proste do opanowania, ale nie daje tylu możliwości co pisanie ich w języku VBA. Poza tym jego znajomość pozwala również na tworzenie własnych formuł, blokowanie użytkownikowi określonych czynności, automatyzację zapisu plików oraz tworzenia kopii zapasowych i wiele więcej.

Jak zacząć przygodę z makrami i językiem VBA?

Jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Excela, nagrywanie makr nie powinno sprawić Ci dużego problemu. Jednak żeby w pełni wykorzystać ogromny potencjał arkusza kalkulacyjnego i sprawić, by praca z nim była szybka i przyjemna, warto poznać przynajmniej podstawy języka VBA. Nie wiesz od czego zacząć? Bez obaw! Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie – Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących!Co da Ci Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących?

Szkolenie pokaże Ci jak w prosty sposób zautomatyzować swoją codzienną pracę w Excelu. Dowiesz się jak nagrywać, modyfikować i tworzyć własne makra przy pomocy języka VBA od podstaw. Nauczysz się automatyzować pracę na wielu arkuszach i plikach oraz tworzyć własne funkcje. Praca w arkuszu kalkulacyjnym stanie się dla Ciebie łatwa i przyjemna, a przy tym zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii.

Kurs prowadzi Dominik Trznadel, który zajmuje się szkoleniem w zakresie narzędzi pakietu Microsoft Office. Jego główną domeną jest Excel i język VBA. Autor kursu posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako analityk danych.

Kurs Excel 2019 od podstaw

Kurs Excel 2019 od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Zobacz kurs Arrow
Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych

Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych

Zobacz kurs Arrow

Co muszę wiedzieć, aby przystąpić do kursu?

Z kursu najwięcej wyciągną osoby, które sprawnie poruszają się w arkuszu kalkulacyjnym. Jeżeli z Excela nie korzystasz zbyt często lub używasz tylko jego podstawowych funkcji, rozważ uzupełnienie wiedzy z naszymi kursami Excela.


Opublikowane 17 września 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


Kompleksowe szkolenie dla specjalisty MS Excel
Users icon 13114 uczestników
Watch icon 39 godzin
Video icon 347 wykładów

Zostań specjalistą przed którym Excel nie ma żadnych tajemnic. Poznaj zaawansowane techniki, twórz złożone formuły i wykorzystaj swoje umiejętności w dowolnej dziedzinie. Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!