Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak przyspieszyć swoją pracę w Excelu? Makra i VBA

Jak przyspieszyć swoją pracę w Excelu? Makra i VBA

Excel jest bardzo przydatnym narzędziem zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Prowadzenie statystyk, tworzenie zestawień, planowanie wydatków, czy zapisywanie listy rzeczy do zrobienia to tylko kilka przykładów zastosowań arkusza kalkulacyjnego. Często zdarza się, że praca w Excelu staje się mozolna, a niektóre czynności wykonujemy setki, a nawet tysiące razy. Wcale nie musi tak być :)


Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Zobacz jak przyspieszyć i zautomatyzować swoją pracę w Excelu. Zacznij stosować makra i VBA i zapomnij o żmudnym kopiowaniu danych i ręcznym sporządzaniu raportów! Dowiedz się więcej


Automatyzacja pracy w Excelu

Spędzasz dziesiątki godzin nad wykonywaniem tych samych, powtarzalnych czynności w Excelu? Zostajesz po godzinach i po raz kolejny nie możesz się wyrobić, a wszystkie dane musisz przeklejać ręcznie? Koniecznie zainteresuj się wykorzystaniem makr i języka VBA w Excelu.

Makra to potężne narzędzie, dzięki któremu możesz zautomatyzować większość powtarzalnych czynności w arkuszu kalkulacyjnym. Jest to „mini-program” działający wewnątrz Excela. Pozwala na zapis szeregu wykonywanych czynności, by później móc je wielokrotnie wykonywać jednym kliknięciem. Wystarczy, że napiszesz swoje makro w języku VBA lub nagrasz je za pomocą rejestratora makr.

automatyzacja w excelu

Nagrywanie makr jest stosunkowo proste do opanowania, ale nie daje tylu możliwości co pisanie ich w języku VBA. Poza tym jego znajomość pozwala również na tworzenie własnych formuł, blokowanie użytkownikowi określonych czynności, automatyzację zapisu plików oraz tworzenia kopii zapasowych i wiele więcej.

Jak zacząć przygodę z makrami i językiem VBA?

Jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Excela, nagrywanie makr nie powinno sprawić Ci dużego problemu. Jednak żeby w pełni wykorzystać ogromny potencjał arkusza kalkulacyjnego i sprawić, by praca z nim była szybka i przyjemna, warto poznać przynajmniej podstawy języka VBA. Nie wiesz od czego zacząć? Bez obaw! Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie – Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących!Co da Ci Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących?

Szkolenie pokaże Ci jak w prosty sposób zautomatyzować swoją codzienną pracę w Excelu. Dowiesz się jak nagrywać, modyfikować i tworzyć własne makra przy pomocy języka VBA od podstaw. Nauczysz się automatyzować pracę na wielu arkuszach i plikach oraz tworzyć własne funkcje. Praca w arkuszu kalkulacyjnym stanie się dla Ciebie łatwa i przyjemna, a przy tym zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii.

Kurs prowadzi Dominik Trznadel, który zajmuje się szkoleniem w zakresie narzędzi pakietu Microsoft Office. Jego główną domeną jest Excel i język VBA. Autor kursu posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako analityk danych.

Kurs Excel 2019 od podstaw

Kurs Excel 2019 od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Zobacz kurs Arrow
Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych

Kurs Programowanie VBA w Excelu dla zaawansowanych

Zobacz kurs Arrow

Co muszę wiedzieć, aby przystąpić do kursu?

Z kursu najwięcej wyciągną osoby, które sprawnie poruszają się w arkuszu kalkulacyjnym. Jeżeli z Excela nie korzystasz zbyt często lub używasz tylko jego podstawowych funkcji, rozważ uzupełnienie wiedzy z naszymi kursami Excela.


Kurs Makra i VBA w Excelu dla początkujących

Zobacz jak przyspieszyć i zautomatyzować swoją pracę w Excelu. Zacznij stosować makra i VBA i zapomnij o żmudnym kopiowaniu danych i ręcznym sporządzaniu raportów! Dowiedz się więcejOpublikowane 17 września 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!