Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

Emocje i stres to naturalne zjawiska w życiu każdego człowieka, jednak zbyt duże ich nasilenie i brak umiejętności radzenia sobie z nimi może powodować negatywne skutki dla naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Właśnie dlatego tak ważne jest zrozumienie swoich emocji i umiejętne ich kontrolowanie.


Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje

Poznaj praktyczne metody, które pomogą Ci zapanować nad stresem i kontrolować emocje. Rozwiń swoją inteligencję emocjonalną i nie pozwól, by emocje przejęły nad Tobą kontrolę w trudnych sytuacjach. Dowiedz się więcej


Stres - wróg czy przyjaciel?

Stres jest naturalną reakcją organizmu na różnego rodzaju sytuacje, głównie nieprzyjemne. Powoduje przyspieszenie przepływu krwi, zwiększa natlenienie organizmu, napina mięśnie i dodaje siły. W ten sposób mobilizuje organizm do pokonywania wyzwań, które są przed przed nim stawiane. Silny i długotrwały stres może być jednak bardzo szkodliwy i prowadzić do wielu poważnych chorób m.in.:

  • nadciśnienia
  • miażdżycy
  • cukrzycy
  • bezsenności
  • depresji

stres w pracy

Co gorsza, przewlekły stres o dużym natężeniu może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia zawału serca.

Jak radzić sobie ze stresem i silnymi emocjami?

Stresu doświadczamy każdego dnia - często nie da się go po prostu uniknąć. To co możemy jednak zrobić, aby zmniejszyć jego negatywne skutki, to opanować umiejętność wyładowania napięcia, ćwiczyć odpoczynek umysłowy i poprawić naszą zdolność do prawdziwego relaksowania się. Dobrym sposobem na zerowanie swojego poziomu stresu i napięcia emocjonalnego może być zastosowanie różnych technik relaksacyjnych i medytacji.

medytacja jako sposób na stres

Bardzo istotne jest również zrozumienie swoich emocji i błędów w myśleniu, które mogą negatywnie wpływać na samopoczucie. Aby skutecznie zarządzać stresem i emocjami konieczna będzie też zmiana nawyków, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i wypracowanie odpowiedniego podejścia do różnych spraw i sytuacji.

Jeżeli chciałbyś poznać skuteczne techniki na radzenie sobie ze stresem i emocjami, które bazują na wiedzy popartej naukowo mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje.

Co da Ci kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

W kursie poznasz sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem i emocjami. Rozwiniesz swoją inteligencję emocjonalną i lepiej zrozumiesz siebie i swoje reakcje na stres. Poznasz skuteczne techniki relaksacyjne, a także podstawy medytacji i podejścia mindfulness które pozwolą Ci na bieżąco zerować wysokie poziomy stresu. Nauczysz się skutecznego zarządzania emocjami oraz budowania relacji z innymi ludźmi.

Szkolenie prowadzi Agata Bijak, doświadczona psycholog biznesu, która swoją pierwszą firmę założyła jeszcze przed 20 rokiem życia. Autorka kursu uwielbia zdobywać nową wiedzę, a jej pasją jest zgłębianie psychologii człowieka, szczególnie w procesach biznesowych.


Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje

Poznaj praktyczne metody, które pomogą Ci zapanować nad stresem i kontrolować emocje. Rozwiń swoją inteligencję emocjonalną i nie pozwól, by emocje przejęły nad Tobą kontrolę w trudnych sytuacjach. Dowiedz się więcejOpublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Rozwój osobisty


Kompleksowe szkolenie dla Skutecznego Managera
Users icon 3061 uczestników
Watch icon 17.5 godzin
Video icon 131 wykładów

Dobre zarządzanie zespołem to klucz do osiągnięcia sukcesu. Dowiedz się jak skutecznie nim kierować, motywować oraz poznaj narzędzia, które Ci w tym pomogą. Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!