Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

Emocje i stres to naturalne zjawiska w życiu każdego człowieka, jednak zbyt duże ich nasilenie i brak umiejętności radzenia sobie z nimi może powodować negatywne skutki dla naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Właśnie dlatego tak ważne jest zrozumienie swoich emocji i umiejętne ich kontrolowanie.


Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje

Poznaj praktyczne metody, które pomogą Ci zapanować nad stresem i kontrolować emocje. Rozwiń swoją inteligencję emocjonalną i nie pozwól, by emocje przejęły nad Tobą kontrolę w trudnych sytuacjach. Dowiedz się więcej


Stres - wróg czy przyjaciel?

Stres jest naturalną reakcją organizmu na różnego rodzaju sytuacje, głównie nieprzyjemne. Powoduje przyspieszenie przepływu krwi, zwiększa natlenienie organizmu, napina mięśnie i dodaje siły. W ten sposób mobilizuje organizm do pokonywania wyzwań, które są przed przed nim stawiane. Silny i długotrwały stres może być jednak bardzo szkodliwy i prowadzić do wielu poważnych chorób m.in.:

  • nadciśnienia
  • miażdżycy
  • cukrzycy
  • bezsenności
  • depresji

stres w pracy

Co gorsza, przewlekły stres o dużym natężeniu może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia zawału serca.

Jak radzić sobie ze stresem i silnymi emocjami?

Stresu doświadczamy każdego dnia - często nie da się go po prostu uniknąć. To co możemy jednak zrobić, aby zmniejszyć jego negatywne skutki, to opanować umiejętność wyładowania napięcia, ćwiczyć odpoczynek umysłowy i poprawić naszą zdolność do prawdziwego relaksowania się. Dobrym sposobem na zerowanie swojego poziomu stresu i napięcia emocjonalnego może być zastosowanie różnych technik relaksacyjnych i medytacji.

medytacja jako sposób na stres

Bardzo istotne jest również zrozumienie swoich emocji i błędów w myśleniu, które mogą negatywnie wpływać na samopoczucie. Aby skutecznie zarządzać stresem i emocjami konieczna będzie też zmiana nawyków, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i wypracowanie odpowiedniego podejścia do różnych spraw i sytuacji.

Jeżeli chciałbyś poznać skuteczne techniki na radzenie sobie ze stresem i emocjami, które bazują na wiedzy popartej naukowo mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje.

Co da Ci kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje?

W kursie poznasz sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem i emocjami. Rozwiniesz swoją inteligencję emocjonalną i lepiej zrozumiesz siebie i swoje reakcje na stres. Poznasz skuteczne techniki relaksacyjne, a także podstawy medytacji i podejścia mindfulness które pozwolą Ci na bieżąco zerować wysokie poziomy stresu. Nauczysz się skutecznego zarządzania emocjami oraz budowania relacji z innymi ludźmi.

Szkolenie prowadzi Agata Bijak, doświadczona psycholog biznesu, która swoją pierwszą firmę założyła jeszcze przed 20 rokiem życia. Autorka kursu uwielbia zdobywać nową wiedzę, a jej pasją jest zgłębianie psychologii człowieka, szczególnie w procesach biznesowych.


Kurs Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje

Poznaj praktyczne metody, które pomogą Ci zapanować nad stresem i kontrolować emocje. Rozwiń swoją inteligencję emocjonalną i nie pozwól, by emocje przejęły nad Tobą kontrolę w trudnych sytuacjach. Dowiedz się więcejOpublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!