Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak skutecznie planować i realizować cele?

Jak skutecznie planować i realizować cele?

Wyznaczenie i zaplanowanie celu to dopiero początek długiej drogi do jego osiągnięcia. Stworzenie odpowiedniej strategii działania może być jednak czynnikiem decydującym o tym, czy Twoje cele zostaną zrealizowane, czy po raz kolejny odłożysz je “na później”. Jak stworzyć skuteczny plan? Co możesz zrobić, aby zwiększyć szanse na jego realizację? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Kurs Jak skutecznie planować i realizować cele

Dowiedz się jak skutecznie planować i realizować swoje cele osobiste i zawodowe. Poznaj techniki motywacji, naucz się zarządzać czasem i doprowadź każdą pracę do końca. Dowiedz się więcej


1. Wyznacz cel

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć jest zidentyfikowanie swojego celu. Zastanów się dlaczego chcesz go osiągnąć i jakie korzyści da Ci jego realizacja. Daj sobie czas na zastanowienie i zapisz swój cel, aby móc do niego wracać. Dobre efekty może przynieść zastosowanie metody SMART, zgodnie z którą cel powinien być:

 • konkretny (Specific),
 • mierzalny (Measurable),
 • osiągalny (Achievable),
 • istotny (Relevant),
 • określony w czasie (Time-bound).

realizacja celu checklista

2. Podziel duże cele na mniejsze

Bardzo częstym błędem jest wyznaczanie celów, które są mało precyzyjne i trudne do zmierzenia. Jeżeli Twoim celem jest np. zmiana zawodu na programistę, dużo lepiej będzie wyznaczyć kilka mniejszych celów niż jeden ogólny - “chcę zostać programistą”. Ten cel możesz podzielić np. na:

 • ukończenie kursu z konkretnego języka programowania,
 • wykonanie projektu do portfolio,
 • stworzenie CV,
 • rozesłanie aplikacji na staż,
 • podjęcie pracy na stanowisku juniora.

W ten sposób perspektywa osiągnięcia Twoich celów nie będzie tak odległa i łatwiej będzie Ci zaplanować poszczególne etapy realizacji.

realizacja celu

3. Określ czas realizacji i opracuj harmonogram

Sporządzenie konkretnego planu działania wraz z terminami na realizację kolejnych etapów jest bardzo ważne. Dzięki temu będziesz miał pełną kontrolę nad realizacją swoich planów, a odhaczanie kolejnych etapów pomoże Ci utrzymać motywację na wyższym poziomie.

Świetnym pomysłem będzie też stworzenie harmonogramu, w którym uwzględnisz wszystkie zadania wraz terminami w jakich musisz je wykonać. Określ ile czasu powinno zająć Ci każde z zadań i zadbaj o to, aby dotrzymać deadline’ów, które sobie wyznaczyłeś. Jeśli zabraknie Ci czasu na wykonanie wszystkich, mniej ważne zadania będziesz mógł przesunąć nieco w czasie. Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego zbyt często bo…

4. Bądź konsekwentny

…największym wrogiem każdego planu jest prokrastynacja, czyli odwlekanie zamierzonych działań w czasie. Jeżeli zaczniesz ciągle przekładać realizację kolejnych etapów planu na później, dużo łatwiej będzie Ci zrezygnować z osiągnięcia celu, bo poziom Twojej matywacji zacznie spadać. To właśnie konsekwencja w działaniu jest najważniejszym aspektem, decydującym o tym, czy dany cel uda się zrealizować czy nie.

planowanie celu

Dlatego zawsze staraj się wykonywać wszystkie czynności zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Buduj nawyki, które zwiększą Twoją efektywność i pozwolą wykonywać niektóre powtarzalne czynności automatycznie. Zadbaj o motywację - planuj, odhaczaj kolejne etapy w Twoim harmonogramie, nagradzaj się za sukcesy i nie trać celu z oczu, a na pewno uda Ci się go zrealizować.

Jak widzisz odpowiednie wyznaczanie celów i planowanie poszczególnych etapów może mieć decydujący wpływ na to, czy uda Ci się odnieść sukces, czy znowu odłożysz realizację swoich planów na później. Jeżeli często tracisz zapał i nie kończysz tego co zacząłeś, a masz do zrealizowania mnóstwo celów związanych z Twoją karierą, czy życiem prywatnym, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Jak skutecznie planować i realizować cele.

Co da Ci Kurs Jak skutecznie planować i realizować cele?

 • nauczysz się tworzyć plany możliwe do realizacji,
 • dowiesz się jak wpływać na poziom swojej motywacji,
 • zobaczysz jak zbudować optymalny plan dnia,
 • nauczysz się tworzyć dobre nawyki i przełamywać złe,
 • nauczysz się mądrze zarządzać swoim czasem i zadaniami.

Kurs prowadzi Agata Bijak, psycholog biznesu, która swoją pierwszą firmę założyła przed ukończeniem 20 roku życia i z powodzeniem prowadzi ją do dziś. Za najlepszą zabawę uważa zdobywanie nowej wiedzy, a jej pasją jest zgłębianie psychologii człowieka w procesach biznesowych.


Kurs Jak skutecznie planować i realizować cele

Dowiedz się jak skutecznie planować i realizować swoje cele osobiste i zawodowe. Poznaj techniki motywacji, naucz się zarządzać czasem i doprowadź każdą pracę do końca. Dowiedz się więcejOpublikowane 29 grudnia 2021 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!