Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak stworzyć stronę bez programowania?

Jak stworzyć stronę bez programowania?

Strona internetowa jest w dzisiejszym świecie jedną z pierwszych potrzeb nowo powstającej firmy. Możesz jej potrzebować również, by dzielić się swoją pasją i umiejętnościami. Jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami, by zatrudnić profesjonalnego programistę, możesz ją zbudować o własnych siłach od podstaw. Jak stworzyć stronę bez programowania? Poznaj trzy kreatory stron, które Ci na to pozwolą - bez znajomości choćby podstaw HTML, CSS i PHP.


Kurs Tworzenie stron internetowych bez kodowania

Zbuduj dowolną stronę bez znajomości HTML, CSS, JavaScript i jakiekolwiek umiejętności kodowania. Wykorzystaj narzędzia no-code już dziś! Dowiedz się więcej


1. WIX - nowoczesne strony bez programowania

Pierwsza pozycja na naszej liście to WIX. Przejrzysty i intuicyjny interfejs jest prostszy w obsłudze niż MS Word lub Exel, a z jego pomocą możesz stworzyć dowolną witrynę. Nie musisz również martwić się o miejsce na serwerze, czy też instalację systemu - wystarczy, że utworzysz konto na platformie WIX i możesz zacząć pracę nad własną stroną internetową.

wix

Jak wygląda budowanie strony w WIX?

Kreator oferuje szeroki wybór szablonów graficznych, posegregowanych według kategorii. Każdy z nich składa się z elementów, które możesz dowolnie edytować, usuwać lub dodawać własne. Modyfikacje wprowadzasz jedynie klikając w wybrane elementy, bez potrzeby zaglądania na serwer, szukania właściwych plików i edycji kodu.

wix

Jakie możliwości daje Ci WIX?

Choć możesz tu stworzyć stronę bez programowania, nie oznacza to wcale, że musi to być uboga, minimalistyczna wizytówka:

 • Możesz podpiąć domenę zakupioną u innego operatora lub kupić ją za pośrednictwem WIX.
 • Możesz stworzyć stronę w dowolnych wersjach językowych.
 • Favicon - możesz dodać ikonkę, wyświetlającą się na pasku zakładek przeglądarki.
 • Możesz utworzyć dowolny adres e-mail z własną domeną.

To jedynie część z wszystkich możliwości, jakie ma do zaoferowania WIX. Nie wszystkie są dostępne w wersji bezpłatnej, jednak do stworzenia podstawowej strony bez programowania nie musisz korzystać z planu płatnego.


2. Elementor - bezpłatna strona bez programowania

Z Elementora na pewno chętnie skorzystasz, jeśli jesteś fanem WordPress. Jest to bowiem wtyczka, która właśnie dla tej platformy została stworzona. Nie jest to jedyny page builder dla WordPress, ale ma nad pozostałymi dużą przewagę - jest kreatorem bezpłatnym i dostępnym bezpośrednio w repozytorium WordPress. Oznacza to, że możesz ją zainstalować w najprostszy z możliwych sposobów. Jedyna trudność, jaka Cię czeka, to zakup miejsca na serwerze i instalacja WordPress. Nie jest to jednak zadanie karkołomne, ponieważ obecnie instalację często można przeprowadzić w panelu zarządzania hostingiem.

Elementor

Jak wygląda budowanie strony z Elementorem?

Kreator działa na zasadzie przeciągnij i upuść - stronę tworzysz tu bez konieczności programowania, układając wybrane bloki w dowolnej konfiguracji. Można to porównać do budowania z klocków. Nie musisz więc się obawiać, że Twoja strona na WordPress będzie wyglądać jak tysiące innych, ponieważ samodzielnie nadasz jej niepowtarzalnego charakteru - bez szablonów i edycji kodu.

Elementor

Jakie możliwości daje Ci Elementor?

Poza intuicyjną i prostą obsługą masz tu wszystkie zalety WordPress:

 • Tworzysz stronę pod własną domeną.
 • Możesz tworzyć formularze kontaktowe.
 • Możesz podpiąć narzędzia analityczne (np. Google Analytics, Google Search Console).
 • Masz szeroki wybór świetnych wtyczek - płatnych i bezpłatnych.
 • Możesz w prosty sposób pracować nad SEO.

Lista zalet jest naprawdę długa, jednak ta, która jest najważniejsza - możesz stworzyć własną stronę bez programowania.


3. Webflow - kreator stron bez programowania

Trzeci, prezentowany, serwis jest propozycją mniej popularną niż WIX i Elementor od WordPress, jednak równie godną uwagi. Kreator jest bardziej wymagający i mniej intuicyjny, ale bez znajomości kodu również sobie poradzisz. Na Webflow często decydują się osoby rozpoczynające naukę programowania, ponieważ kreator pozwala na sprawdzenie umiejętności praktycznych i eksperymentowanie.

Webflow

Jak wygląda budowanie strony w Webflow?

Rozpoczynanie pracy z Webflow przebiega bardzo podobnie do WIX. Należy utworzyć na platformie własne konto, udzielić odpowiedzi na kilka pytań i kreator jest już gotowy do działania. Można wybrać jeden z wielu, gotowych szablonów i na zasadzie przeciągnij i upuść poddać go modyfikacji. Szablony podzielone są na kilka kategorii pod względem tematyki (restauracja, biznes, fotografia, blog) oraz budowy strony (landing page, one page, ecommerce). Edycja poszczególnych bloków wymaga jedynie kilku kliknięć.

Jakie możliwości daje Ci Webflow?

Bezpłatny i nie wymaga programowania, jednak sporo może zaoferować:

 • Budowa dowolnej strony - w tym sklepu internetowego.
 • Podpięcie własnej domeny - w wersji płatnej.
 • Tworzenie formularzy kontaktowych.
 • Wysyłanie newslettera.

Webflow, choć nie jest najprostszym kreatorem, pozwala na stworzenie darmowej, nowoczesnej strony bez programowania.

Title course

Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Title course

Fundamenty języka HTML - kodowanie stron od podstaw

Zobacz kurs Arrow

Teraz już wiesz, że w pełni funkcjonalną, nowoczesną i responsywną stronę bez programowania można stworzyć. Wiesz też jak możesz to zrobić o własnych siłach bez potrzeby uczenia się kodu HTML, CSS lub PHP. Czego potrzebujesz? Wygodnego fotela, dobrej kawy i kilku wolnych chwil.


Opublikowane 28 lipca 2021 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!