Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak szybko nauczyć się angielskiego

Jak szybko nauczyć się angielskiego

Język angielski = bazowa umiejętność współczesnych czasów

O tym, że znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym jest obecnie czymś absolutnie niezbędnym, nikogo już raczej nie trzeba przekonywać. O ile w przypadku innych języków można pod różnym kątem analizować czy w ogóle i dlaczego warto się ich uczyć, tak angielski nie pozostawia żadnych wątpliwości. Nieumiejętność posługiwania się nim utrudnia życie niemal w codziennych sytuacjach, nie wspominając już o tym jak wiele zawodowych szans zaprzepaszcza.


Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1
5.0
star star star star star
(1 ocen)

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej


Nauka angielskiego w porównaniu z jakimkolwiek innym językiem ma jedno zasadnicze ułatwienie – język ten jest obecny wszędzie. Nieważne co robisz na co dzień, z całą pewnością każdego dnia masz choćby niewielką styczność z angielskim – media społecznościowe, hasła reklamowe, Internet, telewizja czy nawet korporacyjny slang, który na dobre zakorzenił się w naszej kulturze i stosowany jest także w mowie potocznej.

Nie ma więc sensu argumentować, że warto znać angielski. Jest to absolutnie oczywiste. Postawić możemy jedynie pytanie jak nauczyć się go w miarę szybko i skutecznie. Mamy kilka podpowiedzi:

  • Naucz się 1000 najczęściej używanych słów i zwrotów. Czy wiesz, że angielski obejmuje ponad milion słów? Spokojnie, nie musisz znać ich wszystkich. Zdecydowana większość używana jest bardzo rzadko – to słownictwo specjalistyczne, branżowe, literackie itp. Do codziennej komunikacji wykorzystuje się średnio między 2, a 3 tysiące słów, które odpowiedzialne są za co najmniej 90% zrozumienie języka. Jeśli więc na początku postawisz na naukę tysiąca najpopularniejszych słów z powodzeniem dogadasz się w wielu sytuacjach.

Naucz się angielskiego - od podstaw i skutecznie

  • Otocz się językiem. Tak jak wspominaliśmy powyżej – w przypadku angielskiego nie będzie to duże wyzwanie, bowiem jest on stale wokół nas. Zacznij zwracać większą uwagę na angielskie słowa i wyrażenia, które trafią do Ciebie na co dzień. Notuj, powtarzaj, układaj zdania. Dodatkowo warto zmienić ustawienia telefonu, komputera oraz używanych aplikacji tak, żeby obsługiwać je w języku angielskim. Nawet nie spostrzeżesz jak szybko nowe słowa wpadną Ci dzięki temu do głowy.

  • Słuchaj oryginalnych materiałów. Znaczna część (jeśli nie większość) oglądanych przez Ciebie filmów, seriali czy programów to produkcje anglojęzyczne. Zacznij oglądać je w oryginalnej wersji, nie włączając polskiego lektora. Początkowo zrozumienie treści bardzo ułatwią Ci napisy, ale oczywiście również angielskie. Rób pauzy, wypisuj część nowych słówek wraz z kontekstem. Następnie obejrzyj ten sam materiał już bez napisów, próbując zrozumieć jak najwięcej treści mówionej. To doskonały sposób nie tylko na naukę nowego słownictwa, ale także szlifowanie akcentu i poprawnej wymowy.

  • Kieruj się logiką. Z uwagi na wiele wyjątków i odstępstw od zasad gramatycznych angielski miewa opinię mało logicznego, a przez to trudnego do nauki. Tego typu nastawienie na pewno nie jest sprzyjające, raczej demotywuje. Zamiast narzekać, warto podejść do tematu metodycznie i potraktować angielską gramatykę jako zagadnienie ścisłe, analityczne. Z uwagi na ograniczoną odmianę czasowników ważny jest szyk zdania. Duża ilość czasów gramatycznych pozwala z kolei na precyzyjne wyrażenie myśli. Odpowiednie podejście do nauki sprawi, że szybko dostrzeżesz tu logikę, a dalsze przyswajanie wiedzy stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Nauka języków obcych i jak się z tym obchodzić aby osiągnąć sukces?

  • Rozmawiaj jak najwięcej. Doskonałym rozwiązaniem będą kluby konwersacyjne i kontakt z native speakerami. Języka uczymy się przecież nie tylko po to, by go rozumieć, ale także mówić, musimy więc pracować nad przełamaniem bariery językowej, którą odczuwa większość osób na różnym stopniu zaawansowania.


Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1
5.0
star star star star star
(1 ocen)

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej  • Skorzystaj z kursu. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w dobry kurs, znacznie szybciej osiągniesz założone rezultaty. Opieka wykwalifikowanych lektorów, program nauczania przygotowany przez metodyków oraz opcjonalne zajęcia grupowe zmotywują Cię do nauki, a także pozwolą na bieżąco monitorować postępy. Świetną alternatywą są także kursy online. Zazwyczaj są one zdecydowanie tańsze, a do tego pozwalają na naukę w dowolnym miejscu i czasie np. na smartfonie podczas podróży autobusem do pracy lub szkoły. Kursy online zawierają też mnóstwo pomocy dydaktycznych, zadań i ćwiczeń różnego typu. To świetny sposób na rozwijanie i regularne sprawdzanie swojego poziomu znajomości języka.

  • Nie przejmuj się błędami. Ostatnia, ale niezwykle ważna rada. Pamiętaj, że zrobione jest lepsze od doskonałego. Staraj się, idź do przodu, nie pozwól, żeby obawa przed popełnieniem błędu blokowała Twój wysiłek włożony w naukę. Naprawdę nikt oprócz Ciebie nie zwraca uwagi na Twoje błędy – liczy się wyłącznie komunikacja.

Naucz się języka angielskiego stosując nasze rady!

Podsumowanie

Znajomość języka angielskiego to lepsze perspektywy zawodowe, wolność podróżowania, nieograniczony dostęp do wiedzy i rozrywki, wartościowe znajomości i szereg innych korzyści. Mimo że większość z nas ma za sobą wieloletnią, ale niestety kompletnie nieskuteczną naukę w systemie edukacji szkolnej, nie warto się zniechęcać i rezygnować z nabycie cennej umiejętności komunikacji w tym języku. Jak widać, sposobów na efektywną naukę jest sporo. Testuj, sprawdzaj, próbuj różnych metod. Jeżeli postawisz sobie odpowiedni cel, siła motywacji z pewnością Cię do niego zaprowadzi.


Opublikowane 26 czerwca 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!