Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak szybko nauczyć się francuskiego

Jak szybko nauczyć się francuskiego

Dlaczego warto nauczyć się języka francuskiego?

Francuski to piękny język kojarzący się z romantyzmem, erudycją i inteligencją. Co najistotniejsze jego znajomość jest bardzo przydatna i opłacalna na rynku pracy. Językiem francuskim, posługuje się około 230 milionów ludzi na świecie. Większość z nich stanowią oczywiście Francuzi, poza nimi głównie mieszkańcy Belgii, Szwajcarii oraz Kanady, Luksemburga i Monako.


Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Opanuj francuski na poziomie A1 w kilka godzin, dzięki praktycznym ćwiczeniom. Poznaj przydatne zwroty, słownictwo i gramatykę. Zacznij swobodnie komunikować się w tym języku w życiowych sytuacjach. Dowiedz się więcej


Ponadto dla wielu ludzi z rozmaitych zakątków globu jest to język wyboru, którego uczą się dodatkowo. Chcąc zatem być tzw. obywatelem świata, czy to w kwestii podróży, czy biznesu i kontaktów zawodowych warto samemu również poznać język francuski, gdyż z dużym prawdopodobieństwem spotkamy na swojej drodze osoby posługujące się nim. Umiejętność ta otwiera drzwi do wysokiej jakości edukacji, kultury, ciekawej kariery oraz inspirujących kontaktów towarzyskich.

Flaga francji

Jak szybko nauczyć się języka francuskiego?

Czy nauka francuskiego jest dużym wyzwaniem? Co zrobić, żeby nauczyć się go stosunkowo szybko i skutecznie? Przedstawiamy kilka sposobów:

1. Ustal plan i cel

Zacznij od określenia jaki poziom znajomości języka chcesz osiągnąć i w jakim czasie ten cel ma zostać zrealizowany. Inny plan i metody nauki wdrożysz planując B1 w rok, a inny jeśli ma to być A2, ale w 3 miesiące. Między innymi od tego będzie zależało, czy w Twoim przypadku sprawdzi się nauka samodzielna, na własną rękę, czy może wskazane będzie skorzystanie z kursu lub zajęć pod okiem lektora.

2. Osłuchuj się z językiem

Francuski ma swój bardzo charakterystyczny akcent, który wielu osobom, zwłaszcza na początku wydaje się skomplikowany i trudny do przyswojenia. Dlatego proces nauki warto zacząć od intensywnego osłuchiwania się z prostymi treściami mówionymi. Codziennie przez co najmniej kilkanaście minut słuchaj radia, wiadomości, piosenek czy podcastów. Mimo że z początku prawie niczego nie zrozumiesz, sam kontakt z językiem i przyzwyczajanie się do jego brzmienia i prawidłowej wymowy znacznie ułatwi dalszą naukę.

Kobieta, która robi notatki podczas nauki języka francuskiego online

3. Oglądaj tematyczne kanały na YouTube

Nie od dziś wiadomo, że YouTube to kopalnia wiedzy i ogrom merytorycznych, edukacyjnych treści. Na temat nauki języka francuskiego również bez problemu znajdziesz tam wiele ciekawych materiałów. Niektóre poświęcone są słownictwu, inne gramatyce, a jeszcze innych znajdziesz ciekawe dialogi oraz dużą dawkę wiedzy o kulturze i tradycjach. Bez względu na to jaka forma nauki najbardziej Ci odpowiada i czego potrzebujesz w danym okresie z pewnością znajdziesz to w tym konkretnym serwisie.

4. Opanuj podstawy gramatyki

Zasady gramatyczne to etap nauki, którego obawia się większość osób uczących się danego języka. I o ile nie jest to obszar, od którego warto rozpoczynać naukę, o tyle całkowite jego pomijanie też nie ułatwi opanowania języka na poziomie chociażby komunikatywnym. Jeżeli znasz już podstawowe słownictwo, przyswoiłeś zasady poprawnej wymowy, warto pochylić się także nad gramatyką. Wbrew powszechnej opinii w przypadku języka francuskiego, nie jest ona szczególnie trudna. Do swobodnej komunikacji wystarczy opanować rodzajniki, odmianę czasowników oraz cztery czasy gramatyczne (teraźniejszy, dwa przeszłe i przyszły).

Gramatyka języków obcych

5. Skorzystaj z kursu

Samodzielne opanowanie języka od podstaw z pewnością jest możliwe, stanowi jednak spore wyzwanie – wymaga ogromnej samodyscypliny i wytężonej pracy. Najskuteczniejsze będzie połączenie nauki we własnym zakresie z dobrym kursem językowym. Udział w zajęciach wraz z profesjonalnie przygotowanym materiałem, a do tego stałe mierzenie postępów motywuje do nauki i czyni ją znacznie bardziej efektywną.

Jeżeli ogranicza Cię czas lub środki finansowe, świetnym wyborem będzie skorzystanie z kursu online, którego koszt jest znacznie niższy niż typowe zajęcia w szkole językowej. Z jego pomocą możesz uczyć się gdzie chcesz i kiedy chcesz, nawet w drodze do pracy lub szkoły, korzystając ze swojego smartfona. Kursy online zawierają też bardzo dużo zadań, ćwiczeń i materiałów edukacyjnych w różnej formie, które pomogą Ci regularnie podnosić Twoje umiejętności językowe.


Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Opanuj francuski na poziomie A1 w kilka godzin, dzięki praktycznym ćwiczeniom. Poznaj przydatne zwroty, słownictwo i gramatykę. Zacznij swobodnie komunikować się w tym języku w życiowych sytuacjach. Dowiedz się więcej


6. Obserwuj odpowiednie profile w mediach społecznościowych

Wielu indywidualnych nauczycieli języka francuskiego, a także szkoły językowe aktywnie prowadzą swoje profile na Facebooku i Instagramie. Dzielą się tam wiedzą, ciekawostkami i trikami dotyczącymi nauki. Nierzadko prowadzone są także merytoryczne webinary i szkolenia. Warto zaobserwować takie konta i czerpać z nich wiedzę.

Nauka języków obcych a social media

Podsumowanie

Zdobywanie nowych umiejętności, również tych językowych to szereg procesów i metod, z których nie wszystkie są uniwersalne i perfekcyjne dla każdego. Mamy odmienne upodobania, własny styl pracy, inny poziom percepcji oraz tempo przyswajania wiedzy. Jeżeli podjąłeś się nauki języka w oparciu o określoną metodę i czujesz, że efekty nie są zadowalające, a co za tym idzie Twoja motywacja słabnie, nie rezygnuj, tylko zmień system, przetestuj inne sposoby przyswajania wiedzy.

Język francuski bywa wymagający szczególne w mowie i pisowni, ale jeśli wykażesz się pracowitością i cierpliwością osiągniesz swój cel. Warto przełamać początkowe trudności, gdyż znajomość tego języka jest niezwykle satysfakcjonująca.


Opublikowane 26 czerwca 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!