Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak wydajnie zarządzać firmą?

Jak wydajnie zarządzać firmą?

Wiele zakładanych przedsiębiorstw upada w pierwszych latach działalności z powodu złej organizacji. Pomimo początkowych chęci, wiele osób nie radzi sobie z efektywnym rozwijaniem własnego biznesu. Z czego może wynikać krótki okres działalności i nietrwałość młodych firm? Niekiedy powodem mogą być czynniki, na które nie mamy większego wpływu - kryzys gospodarczy, silna konkurencja lub załamanie popytu. Często okazuje się, że problemem może być zarządzanie. Sprawdź co zrobić, by Twoja firma utrzymała się na rynku i była wydajna przez wiele lat!


Kurs Jak skutecznie motywować i budować zaangażowanie pracowników

Poznaj sprawdzone sposoby na zwiększenie motywacji i zaangażowania pracowników. Spraw, by Twój zespół był bardziej efektywny i pracował na sukces firmy! Dowiedz się więcej


Zarządzanie - najważniejsze wskazówki

Organizacja pracy, zarządzanie pracownikami, współpraca z partnerami i klientami, niespodziewane sprawy wymagające nagłego rozwiązania czy dynamiczny rozwój na rynku - to tylko kilka kwestii, które obrazują codzienne życie każdego przedsiębiorcy. Umiejętne zarządzanie jest bardzo istotne nie tylko z perspektywy pracy zawodowej, ale również w życiu prywatnym. Trzeba umieć zapanować nad niespodziewanymi wydarzeniami, stresem towarzyszącym dynamicznym zmianom, tak aby nie popaść w chaos.

zebranie firmowe

Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, o których trzeba pamiętać w przypadku zarządzania firmą. Te porady mają charakter uniwersalny, będą pomocne zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie.

Planuj i sprawdzaj

Korzystając z Internetu mamy właściwie nieograniczony dostęp do danych. Przed podjęciem decyzji pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić działania konkurencji. To pomoże uniknąć błędów. Regularnie planuj działania i bądź w kontakcie z zespołem. W wielu firmach świetnie sprawdza się codzienny krótki brief oraz cotygodniowe spotkania, monitorujące progres.

Ludzie - bez nich firma nie może istnieć

W pracy spędzasz większość swojego czasu, obliczono, że nawet 2 tysiące godzin rocznie. Twoi współpracownicy, z którymi spędzasz długie godziny w pracy, stają się nieodłączną częścią otoczenia. Ważne jest, aby cały zespół był zgrany i umiał ze sobą współpracować. Taka umiejętność mobilizuje do pracy i umożliwia pokonywanie kolejnych wyzwań i trudności. Manager, który ma zaufanie podwładnych to dobra inwestycja w relacje międzyludzkie. Warto pamiętać, że polegając na kompetencji innych osób, możesz znacząco ułatwić sobie swoje codzienne obowiązki. Regularnie organizuj szkolenia z umiejętności miękkich oraz z budowania zespołu, aby inwestować w swoich współpracowników.

puste biuro w firmie

Efektywnie deleguj działania

Nie ma na świecie osoby, która jest idealna, nigdy się nie myli i nie popełnia żadnych błędów. Jeśli często towarzyszy Ci myśl, że uważasz się za profesjonalistę, to w pracy zawsze musisz być rzetelny, zorganizowany i umiejący podejmować szybkie decyzje. Błędne jest myślenie, że jesteś we wszystkim najlepszy. Warto zastanowić się, czy są jakieś zadania, których wykonanie możesz zlecić komuś innemu - współpracownikowi lub firmie zewnętrznej. Przykładowo, jeżeli prowadzisz sklep internetowy to możesz skorzystać z usług firmy copywriterskiej oraz zewnętrznego grafika. Dzięki temu sam będziesz miał czas na bezpośredni kontakt z klientem lub przemyślenie strategii rozwoju firmy.

Kurs Wydajne zarządzanie firmą - automatyzacja i optymalizacja zadań

Kurs Wydajne zarządzanie firmą - automatyzacja i optymalizacja zadań

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak skutecznie rekrutować pracowników

Kurs Jak skutecznie rekrutować pracowników

Zobacz kurs Arrow
Kurs Skuteczny menedżer - kluczowe kompetencje

Kurs Skuteczny menedżer - kluczowe kompetencje

Zobacz kurs Arrow

Pogłębiaj swoją wiedzę

Osoby zarządzające przedsiębiorstwem muszą posiadać szeroką wiedzę na temat danej branży. Jest to niezbędne, by właściwie reagować na zmieniającą się sytuację rynkową. Wiedza ta powinna być na tyle szeroka, by zmieniać produkty do aktualnie panujących potrzeb. Ważne jest, aby nabyć umiejętność analizowania strategii działań konkurencji. Warto raz na kwartał wziąć udział w szkoleniu, prowadzonym przez renomowaną firmę lub pójść na konferencję branżową. Dobrze jest także śledzić nowinki na rynku wydawniczym - ksiażki stanowią nieocenione źródło wiedzy!

Jak postępować, aby firma osiągała wysokie wyniki?

Podsumowując, chcąc wydajnie zarządzać firmą, planuj dokładnie swoje działania oraz rób rzetelny research przed podjęciem ostatecznej decyzji. W obecnych czasach niezwykle istotny jest też stały rozwój pod względem technologicznym - korzystaj z dostępnego oprogramowania, które będzie wspierać efektywną organizację pracy. W ten sposób łatwo zautomatyzujesz wiele monotonnych, rutynowych czynności. Sprawdź popularną Asanę czy zacznij pracę na dzielonych dyskach od Google. Z pomocą zaufanego zespołu będziesz łatwiej delegować zadania. Pamiętaj również o rozwijaniu kompetencji miękkich i twardych u siebie oraz wszystkich współpracowników. To wszystko pozwoli Wam iść do przodu!

luźne spotkanie firmowe

Najważniejsze - pamiętaj, że nie wszystko trzeba robić samodzielnie. Czasem warto skorzystać z pomocy specjalisty, firmy consultingowej, profesjonalnej księgowości czy usług zewnętrznej agencji marketingowej. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który możesz przeznaczyć na efektywniejsze generowanie dochodu w swojej firmie!


Opublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!