Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak żyć bardziej eko? 11 sposobów!

Jak żyć bardziej eko? 11 sposobów!

Bycie eko w ostatnich latach stało się szalenie modne. Troska o poprawę życia na naszej planecie musi wychodzić od nas wszystkich, dopiero wówczas działania proekologiczne będą miały sens. Redukcja emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie produkcji plastiku, wykorzystywanie energii słonecznej dla domu i przemysłu to swoisty ratunek dla Ziemi, która woła o pomoc. Jak możesz odpowiedzieć na ten wymowny sygnał S. O. S. w zaciszu swojego domu? Możliwości jest wiele, oto kilka z nich:

1. Segreguj śmieci

Od kilku lat stało się to tak intuicyjne, że już czterolatki doskonale wiedzą, do którego koloru kosza przypisany jest wybrany odpad. Nie udawaj daltonisty i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!

plastikowe butelki po wodzie

2. Ograniczaj drukowanie papierologii

Jeśli sytuacja tego nie wymaga, daj wolne drukarce, a wszelkie niezbędne dokumenty podpisuj podpisem elektronicznym.

3. Pij wodę z kranu

Tym bardziej, jeśli w Twojej okolicy jest ona zdatna do spożycia, w przeciwnym razie zamontuj specjalny filtr bezpośrednio do baterii kuchennej lub zaopatrz się w dzbanek filtrujący.

4. Polub się z bawełnianym torbami

Zabieraj je na każde zakupy, nie tylko udźwigną więcej ale też zapobiegną bezsensownemu kupowaniu foliowych, destrukcyjnych zamienników.

5. Porzuć ręczne zmywanie

Oszczędzanie wody nigdy nie było prostsze! Zakup zmywarki z funkcją oszczędzania wody to strzał w dziesiątkę, który w przyszłości zaprocentuje!

krajobraz z drzewem

6. Zwracaj uwagę na daty ważności

Jeśli jesteśmy przy sprzęcie AGD – produkty z lodówki spożywaj według ich daty ważności, rozsądnie planuj posiłki by uniknąć marnowania jedzenia.

7. Wybieraj pojemniki zbiorcze

W przypadku oleju do smażenia, mydła w płynie lub płynu do naczyń sięgaj po ich 3- lub 5-litrowe opakowania, które eliminują potrzebę ciągłego kupowania ich odpowiedników o mniejszej pojemności. Pokochaj ich przelewanie do wygodniejszych butelek, które niech już na stałe zagoszczą w Twoim mieszkaniu.

8. Zbieraj deszczówkę

Wszyscy doskonale wiemy jak wysokie są rachunki za zużycie wody, zwłaszcza dla posiadaczy ogrodów. Co powiesz na darmową wodę, która niczym biblijna manna z nieba odpowie na potrzeby przydomowej zielonej oazy? Wystarczy odpowiednich rozmiarów zbiornik z doprowadzonym drenażem z rynien byś mógł cieszyć się w pełni ekologicznym podlewaniem!

9. Omijaj kioski

Poranną gazetą lub ulubioną krzyżówką możesz cieszyć się w wersji elektronicznej, przyczynisz się w ten sposób do ograniczenia produkcji kolorowej makulatury.

10. Wspieraj rodzimy biznes

Owoce i warzywa kupuj u lokalnych dostawców, prosto z ekologicznych sadów i warzywników. Ograniczenie importu towarów z odległych krańców świata przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego w powietrzu.

11. Korzystaj z second hand’ów

Ile zjawiskowych, stylowych perełek można odnaleźć w tego typu sklepach, wie tylko ten kto choć raz je odwiedził! Nie trzeba wydawać tysięcy złotych by dościgać współczesne trendy! Tutaj ubierzesz się za przysłowiowe grosze pozostając w trendzie eko!

Eco

Podarujmy naszej planecie kolejne tysiące lat, by nasze praprawnuki mogły korzystać z jej widoku. W tej chwili tylko od nas zależy, jaki będzie to krajobraz. Weźmy sprawy w swoje ręce i edukujmy się wzajemnie, by nie utracić tego co najcenniejsze – swojego miejsca na Ziemi.


Opublikowane 12 października 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!