Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Kiedy matura z matematyki 2024?

Kiedy matura z matematyki 2024?


countdownmail.com

Matura z matematyki w 2024 roku to jeden z tych momentów, który zapisze się złotymi zgłoskami w kalendarzu każdego ucznia kończącego szkołę średnią. Dla wielu z Was, drodzy maturzyści, to właśnie ten egzamin otwiera drzwi do dalszej edukacji i kariery zawodowej. Dlatego niezwykle ważne jest, abyście znali dokładne daty i godziny egzaminów. Egzamin na obu poziomach trwać będzie 180 minut, co daje Wam 3 godziny na rozwiązanie wszystkich zadań.

Kurs Jak zdać maturę z matematyki na 30%

Poniżej znajdują się dokładne daty i godziny rozpoczęcia egzaminów:

 • 8 maja (środa) o godzinie 9:00 - matematyka na poziomie podstawowym
 • 15 maja (środa) o godzinie 9:00 - matematyka na poziomie rozszerzonym
 • 24 maja (piątek) o godzinie 9:00 - dodatkowe zadania egzaminacyjne w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych, poziom podstawowy.

Dla uczniów, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli przystąpić do egzaminu maturalnego, zaplanowany jest dodatkowy termin, 4 czerwca (wtorek) o godz. 9.00.

Notatki do matury z matematyki

Jakie wymagania stawia przed Tobą matura?

Standardy egzaminu maturalnego z matematyki mogą się różnić, zależnie od konkretnego rocznika, w którym egzamin jest przeprowadzany. Jednak istnieje kilka podstawowych kryteriów, które się powtarzają:

1. Standardy egzaminu maturalnego z matematyki mogą się różnić, zależnie od konkretnego rocznika, w którym egzamin jest przeprowadzany. Jednak istnieje kilka podstawowych kryteriów, które się powtarzają:

2. Zakres materiału na maturę z matematyki obejmuje poniższy zakres tematów.Skupcie się na solidnym opanowaniu podstawowych zagadnień, takich jak:

 • liczby rzeczywiste,
 • wyrażenia algebraiczne,
 • równania i nierówności,
 • funkcje,
 • ciągi,
 • optymalizacja,
 • planimetria,
 • geometria analityczna,
 • stereometria,
 • kombinatoryka,
 • rachunek prawdopodobieństwa i statystyka.

3. Egzamin może składać się z różnych typów zadań, takich jak zadania zamknięte (jednokrotnego wyboru), zadania otwarte wymagające szczegółowych rozwiązań, a czasem zadania na rozumowanie i dowodzenie. Znajomość formatu egzaminu jest kluczowa dla skutecznego przygotowania.

4. Podczas matury z matematyki nie możesz zapomnieć o długopisie lub piórze z czarnym tuszem lub atramentem. Pamiętajcie o zabraniu co najmniej jednej dodatkowej sztuki na wypadek awarii. Kluczowe pomoce, które powinny znaleźć się w Waszym zestawie to linijka, cyrkiel i kalkulator prosty. Te narzędzia są niezbędne do precyzyjnego rysowania i szybkich obliczeń. Sprawne zarządzanie tymi pomocami zapewni płynność pracy i pozwoli skupić się na rozwiązywaniu zadań, minimalizując ryzyko niespodziewanych trudności.

Pamiętaj, że wszystkie rysunki i konstrukcje geometryczne powinny być wykonane długopisem lub piórem, co oznacza, że ołówek pozostaje poza zestawem egzaminacyjnym!


Matura z matematyki - poziom podstawowy

Przygotuj się do matury z matmy bez stresu! Opanuj cały materiał we własnym tempie, naucz się rozwiązywać typowe zadania pojawiające się w arkuszach maturalnych i zapomnij o poprawce! Dowiedz się więcej


5. Tablice matematyczne stanowią nieocenione źródło wzorów, definicji oraz twierdzeń, które mogą być kluczowe podczas rozwiązywania zadań na egzaminie maturalnym z matematyki. To swoista "ściągawka" dozwolona podczas egzaminu, która pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia wsparcie w momentach, gdy z pamięci trudno przypomnieć sobie konkretne formuły. W tablicach matematycznych znajdziecie między innymi:

 • Wzory algebraiczne: Od podstawowych wzorów skróconego mnożenia, przez wzory na pierwiastki i potęgi, aż po logarytmy.

 • Wzory geometryczne: Obejmujące obliczenia dotyczące figur płaskich (np. pole i obwód trójkąta, prostokąta) oraz brył (np. objętość i pole powierzchni kuli, stożka, walca).

 • Wzory trygonometryczne: W tym podstawowe tożsamości, wzory na sumę i różnicę kątów, a także wzory redukcyjne.

 • Elementy rachunku prawdopodobieństwa: Takie jak wzory na obliczanie prawdopodobieństwa, wzory kombinatoryczne (permutacje, kombinacje, wariacje).

Rozwiązywanie zadań matematycznych przy tablicy - powtórka do matury

4 sposoby na powtórkę do matury

Jednym z najskuteczniejszych sposobów przygotowań do matury z matematyki jest praca z testami próbnymi oraz materiałami edukacyjnymi, które symulują rzeczywiste warunki egzaminacyjne. Przygotowania do matury wymagają czasu i skupienia, ale również skutecznych metod nauki. Ustalcie sobie harmonogram nauki, który będzie obejmował regularne powtórki i rozwiązywanie zadań. Aby ułatwić Wam ten proces, zebraliśmy informacje o najlepszych dostępnych zasobach, które pomogą Wam osiągnąć sukces.


Matura z matematyki - poziom podstawowy

Przygotuj się do matury z matmy bez stresu! Opanuj cały materiał we własnym tempie, naucz się rozwiązywać typowe zadania pojawiające się w arkuszach maturalnych i zapomnij o poprawce! Dowiedz się więcej


Oficjalna strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) - to tutaj znajdziecie arkusze z poprzednich lat wraz z odpowiedziami i rozwiązaniami. Analiza tych materiałów pozwoli Wam zrozumieć, jak konstruowane są zadania i jakie metody rozwiązania są preferowane przez egzaminatorów.

Edukacyjne portale internetowe - strony internetowe, które oferują nie tylko testy próbne, ale również liczne zadania wraz z rozwiązaniami krok po kroku, co może być nieocenioną pomocą w nauce.

Książki i poradniki - na rynku dostępne są specjalne zbiory zadań do matury, które zawierają testy próbne, zadania tematyczne oraz omówienia zagadnień maturalnych. Szukajcie publikacji cenionych autorów i wydawnictw specjalizujących się w materiałach edukacyjnych.

Kursy online - dobrym wyborem mogą być również kursy online, które oferują interaktywne formy nauki. Każdy kurs jest starannie opracowany, aby dostarczyć dokładnie tego, czego potrzebujesz aby zdać maturę z matematyki. Co więcej, materiały podzielone są na tematyczne filmy, dzięki czemu możesz skupić się na konkretnych zagadnieniach, które wymagają dodatkowego powtórzenia lub które po prostu chcesz lepiej zrozumieć.

Dzięki możliwości oglądania filmów osobno, masz pełną kontrolę nad tempem i kierunkiem swojej nauki. To Ty decydujesz, kiedy i co chcesz przyswoić, a nasza platforma jest dostępna 24/7, co pozwala na dostosowanie nauki do własnego harmonogramu.

Rozwiązywanie zadań maturalnych

Jak wykorzystać ostatnią chwilę przed maturą?

Ostatnie dni przed maturą z matematyki to kluczowy czas, który można wykorzystać na ostateczne dopracowanie swoich umiejętności i wiedzy. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać ten okres:

 1. Przejrzyj swoje poprzednie testy próbne i ćwiczenia, aby sprawdzić, które zadania sprawiają Ci najwięcej problemów. Ostatnie dni przed maturą to idealny moment, aby wzmocnić swoje słabe punkty.

 2. Zamiast próbować przyswajać nowe informacje, skup się na przypomnieniu kluczowych wzorów, definicji i teorii, które są fundamentem dla wielu zadań matematycznych.

 3. Ogranicz naukę do rozwiązywania zadań, które są typowe dla egzaminu maturalnego. To pozwoli Ci utrwalić format egzaminu i typy pytań, z którymi możesz się spotkać.

 4. Pamiętaj, że odpoczynek jest równie ważny jak nauka. Upewnij się, że śpisz wystarczająco długo i dajesz sobie czas na relaks. Dobrze wypoczęty umysł działa znacznie wydajniej.

 5. Wypróbuj sposoby na odstresowanie, takie jak głębokie oddechy, chwile ciszy czy szybkie przerwy na spacer. Zachowanie spokoju i luzu jest bardzo ważne, aby zachować jasność umysły podczs egzaminu.

 6. Dzień lub dwa przed maturą zrób ostatni przegląd materiału. Skoncentruj się na przypomnieniu sobie kluczowych informacji, ale unikaj wprowadzania nowych treści, aby nie przeciążać umysłu.

 7. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz na dzień egzaminu: długopisy z czarnym tuszem, legitymację szkolną, dozwolone pomoce naukowe oraz ewentualnie przekąski i wodę.

 8. Przemyśl, jak podejdziesz do wypełnienia arkusza egzaminacyjnego. Ustal, czy zaczniesz od łatwiejszych zadań, aby zbudować pewność siebie, czy może od tych, za które możesz uzyskać więcej punktów.

 9. Zachowaj pozytywne nastawienie. Wizualizuj swój sukces na egzaminie i przypominaj sobie wszystkie godziny ciężkiej pracy, które Cię do tego przygotowały.

Matura z matematyki - przybory szkolne, kalkulator i tablica

Gdzie szukać porad i informacji?

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy pytań dotyczących matury, kluczowym źródłem informacji jest Komisja Egzaminacyjna. Ta instytucja nie tylko odpowiada za organizację i przeprowadzenie egzaminów, ale również oferuje wsparcie i wyjaśnienia dla maturzystów i ich opiekunów. Aby uzyskać odpowiedzi na pytania, wyjaśnić niejasności dotyczące zakresu materiału, formatu egzaminu czy procedur, warto bezpośrednio skontaktować się z odpowiednimi organami.

Większość komisji egzaminacyjnych dysponuje kilkoma kanałami komunikacji:

Telefonicznie: Komisje zazwyczaj udostępniają numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje w godzinach pracy urzędu.

E-mail: Wysłanie zapytania mailowego to dobry sposób, aby otrzymać oficjalną odpowiedź, którą można zachować dla własnych potrzeb.

Strona internetowa: Na oficjalnych stronach komisji egzaminacyjnych często znajduje się dział FAQ (najczęściej zadawane pytania), a także formularze kontaktowe.

Biuro Obsługi Klienta: W niektórych przypadkach możliwe jest osobiste odwiedzenie punktów informacyjnych lub biur komisji.


Matura z matematyki - poziom podstawowy

Przygotuj się do matury z matmy bez stresu! Opanuj cały materiał we własnym tempie, naucz się rozwiązywać typowe zadania pojawiające się w arkuszach maturalnych i zapomnij o poprawce! Dowiedz się więcej


Przed skontaktowaniem się z Komisją Egzaminacyjną, warto przygotować konkretne pytania i zebrać wszystkie niezbędne informacje, które mogą być potrzebne do udzielenia odpowiedzi, np. szczegóły dotyczące Waszego egzaminu. Pamiętajcie, że instytucje te są po to, aby Wam pomóc, więc nie wahajcie się z nich korzystać, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Niech nadchodzący egzamin będzie dla Was okazją do pokazania pełni swoich możliwości. Pamiętajcie, że każdy problem matematyczny, podobnie jak wyzwania życiowe, ma rozwiązanie. Trzymamy za Was kciuki i życzymy, aby ta matura była jednym z wielu Waszych sukcesów. Powodzenia!


Opublikowane 25 marca 2024 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!