Dowiedz się jak za pomocą makr i VBA przyspieszyć i zautomatyzować swoją pracę w Excelu. Zapomnij o żmudnym przeklejaniu danych i ręcznym tworzeniu raportów!

Czego się nauczysz:

  • automatyzowania powtarzalnych zadań w arkuszu
  • zaawansowanych technik pracy w MS Excel
  • tworzenia niestandardowych funkcji do obsługi arkusza
  • pracy z funkcjami wbudowanymi w VBA
  • samodzielnego tworzenia praktycznie dowolnych makr
  • programowania w języku VBA
  • wykorzystywania makr do pracy z wykresami i pocztą
  • szybszej pracy dzięki skrótom klawiszowym
Dowiedz się więcej: Kurs Excel - makra i VBA dla początkujących Zobacz kurs

Kurs powstał z myślą o osobach, które pracują na co dzień w programie Microsoft Excel i chcą przyspieszyć oraz zautomatyzować zadania, które wykonują w arkuszu. Wykorzystamy do tego makra, co oznacza to, że potrzebna będzie znajomość języka VBA. Nie musisz się jednak martwić, jeżeli jeszcze go nie znasz lub zdobyłeś dopiero podstawy. Zadbałam o to, aby ten kurs przeprowadził cię przez pracę z VBA i makrami od absolutnych podstaw do zagadnień bardziej zaawansowanych.

Automatyzacja absolutna:

Męczy Cię ciągłe ręczne kopiowanie wartości do arkuszy? Musisz się tym zajmować niemal każdego dnia? Po tym kursie zamiast wykonywać te same czynności kilkanaście razy dziennie, będziesz mógł usiąść z kubkiem kawy i patrzeć jak Twoja praca wykonuje się sama. Tak, sama! Pomogą Ci w tym zarówno proste jak i bardziej złożone makra, które nauczysz się tworzyć w trakcie tego kursu. Po tym kursie, wystarczy jeden przycisk i Excel wykona pracę, która Tobie wcześniej zajmowała długie godziny!

Makra przydatne w codziennej pracy:

W trakcie kursu poznasz język VBA, więc bez problemu przygotujesz takie makro, jakiego w danym momencie będziesz potrzebował. Jeżeli jednak oczekujesz gotowych rozwiązań, to te również znajdziesz w tym kursie. Skupimy się przede wszystkim na praktycznych przykładach makr, które już po każdej lekcji będziesz mógł wdrażać w swojej pracy. Pracując na co dzień w Excelu, wiem z jakimi problemami możesz się zetknąć i jak je skutecznie rozwiązywać. Dowiesz się więc, jak wykorzystywać makra w pracy z całymi skoroszytami, kolumnami, wierszami, obsługiwać za ich pomocą wykresy, a nawet pocztę!

VBA dla zielonych

Język Visual Basic for Applications, programowanie, wprowadzanie kodu. Dla kogoś kto z makrami w Excelu nie miał jeszcze do czynienia, może to brzmieć trochę strasznie. Nie pozwól jednak, aby cię to zniechęciło, zwłaszcza, że wcale nie musisz znać VBA, aby rozpocząć ten kurs. To w jego trakcie będziesz stopniowo uczył się tego języka. Poznasz najważniejsze definicje, wbudowane w niego funkcje (liczbowe, tekstowe, daty, czasu), dowiesz się jak pracować z zakresami, czy przyspieszać wprowadzanie kodu.

Rozwijaj się zawodowo, zobacz ścieżkę kariery: Specjalista MS Excel Rozpocznij naukę

Image by janjf93 from Pixabay