Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Kurs Joomla 3.0 - cz. 1

Kurs Joomla 3.0 - cz. 1

Co nowego w Joomla 3.0?


Joomla 3.0 to najnowsze wydanie tego bardzo popularnego systemu CMS. Twórcy wprowadzili cały szereg zmian i usprawnień w tej wersji. Oto najciekawsze z nich:


Responsywność


Jedną z kluczowych nowości jest integracja Joomla z frameworkiem Twitter Bootstrap. Zapewnia on bogaty zestaw stylów i funkcjonalności, które z pewnością docenią osoby tworzące dodatki i szablony. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że domyślny szablon strony frontowej i zaplecza administracyjnego jest w pełni responsywny.


Kurs Joomla - rozwiązania dla biznesu
4.8
star star star star almost-star
(37 ocen)

Wykorzystaj niezwykłe możliwości Joomla w swojej firmie. Dowiedz się więcej


Nowa grupa użytkowników: Goście


Jeżeli odpowiednio powiążemy nową grupę użytkowników z prawami dostępu, to będziemy mogli przygotować zawartość, która będzie widoczna tylko dla NIEZALOGOWANYCH użytkowników, dzięki czemu zyskujemy więcej możliwości w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu.


Inne ciekawe nowości to nowy moduł statystyk, zaktualizowany edytor TinyMCE czy instalacja pakietów językowych w panelu administratora.


Niektóre nowości mają bardziej techniczny charakter i z pewnością zostaną docenione przez zaawansowanych użytkowników oraz developerów. Dobrym przykładem jest możliwość użycia baz danych typu PostgreSQL.


Warto pamiętać o tym, że Joomla 3.0 jest edycją tymczasową i docelowo ma być zastąpiona przez Joomla 3.5.


Następna część kursu dotycząca instalacji już wkrótce! Nie przegapcie kolejnego odcinka!
Opublikowane 31 lipca 2013 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!