Co nowego w Joomla 3.0?

Joomla 3.0 to najnowsze wydanie tego bardzo popularnego systemu CMS. Twórcy wprowadzili cały szereg zmian i usprawnień w tej wersji. Oto najciekawsze z nich:

Responsywność

Jedną z kluczowych nowości jest integracja Joomla z frameworkiem Twitter Bootstrap. Zapewnia on bogaty zestaw stylów i funkcjonalności, które z pewnością docenią osoby tworzące dodatki i szablony. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że domyślny szablon strony frontowej i zaplecza administracyjnego jest w pełni responsywny.

Nowa grupa użytkowników: Goście

Jeżeli odpowiednio powiążemy nową grupę użytkowników z prawami dostępu, to będziemy mogli przygotować zawartość, która będzie widoczna tylko dla NIEZALOGOWANYCH użytkowników, dzięki czemu zyskujemy więcej możliwości w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu.

Inne ciekawe nowości to nowy moduł statystyk, zaktualizowany edytor TinyMCE czy instalacja pakietów językowych w panelu administratora.

Niektóre nowości mają bardziej techniczny charakter i z pewnością zostaną docenione przez zaawansowanych użytkowników oraz developerów. Dobrym przykładem jest możliwość użycia baz danych typu PostgreSQL.

Warto pamiętać o tym, że Joomla 3.0 jest edycją tymczasową i docelowo ma być zastąpiona przez Joomla 3.5.

Następna część kursu dotycząca instalacji już wkrótce! Nie przegapcie kolejnego odcinka!