Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Najbardziej przyszłościowe języki obce - czego warto się uczyć?

Najbardziej przyszłościowe języki obce - czego warto się uczyć?

Umiejętność posługiwania się biegle językiem obcym jest od kilku już lat umiejętności, która otwiera drzwi na nowe możliwości na wielu płaszczyznach. Od możliwości studiowania za granicą, po szansę na bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia. Chociaż opanowanie dowolnego języka wymaga czasu i systematyczności, to bez wątpienia warto ten wysiłek podjąć. Ilość zalet wynikających z tej umiejętności jest bardzo duża, podobnie jak ilość języków, których używa się na świecie. Nie wszystkie będą przydatne w równym stopniu. Które języki są najbardziej przyszłościowe?


Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1
5.0
star star star star star
(1 ocen)

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej


Jakie języki obce są najbardziej przyszłościowe?

Nauka języków obcych umożliwia praktycznie nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych, oglądania ulubionych seriali bez lektora bądź śledzenia zagranicznych blogów. Będzie też nieoceniona, jeśli interesują nas śledzenie trendów w modzie, muzyce i każdej innej dziedzinie. Język angielski jest aktualnie bardziej rozpowszechnionym językiem obcym, którego znajomość uznawana jest już za umiejętność podstawową. Ten międzynarodowy język biznesu jest najczęściej używany na wielojęzycznych stronach internetowych. Aby wyróżnić się na rynku pracy, warto posługiwać się biegle również drugim językiem obcym. Wiedza ta jest pożądana w takich branżach jak zakupy, IT, administracja czy doradztwo i consulting. Jeśli chodzi o najbardziej przydatne aktualnie języki, które warto poznać, by zwiększyć swoje perspektywy na rynku pracy i nie tylko, to wygląda to następująco:

  • język niemiecki,
  • język francuski,
  • język niderlandzki,
  • język hiszpański.

nauka języka obcego

Co wpływa na popularność języka obcego?

Jeśli chodzi o czynniki, które wpływają na popularność języka obcego, to na pierwszym planie wymienia się możliwość rozwoju osobistego. W języku angielskim dostępna jest przeważająca część książek, podcastów czy innych środków edukacyjnych, umożliwiających rozwijanie swoich umiejętności w dowolnej dziedzinie. Kolejną kwestią jest położenie. Często jako język obcy wybiera się ten, którym władają obywatele kraju sąsiadującego, odgrywającego dużą rolę w polityce i rozwoju gospodarczym. Mieszkańcy krajów bałtyckich i Finlandii stawiają na naukę rosyjskiego. Podobnie większość sąsiadów Niemiec podejmuję naukę właśnie tego języka, którego używa się w najważniejszych gospodarkach europejskich – w Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu. Co również ważne, Niemcy są aktualnie trzecim co do wielkości dostawcą w zakresie badań i rozwoju. Zatem chcąc czerpać wiedzę ze źródeł, warto rozważyć naukę tego języka. Wydawać się również może, że francuski został wyparty przez język angielski na dobre. Nic bardziej mylnego. Jest to wciąż język najistotniejszy w najszybciej rozwijających się gospodarkach na rynku afrykańskim. Tym samym, biznesy chcące rozwijać się na tym kontynencie, będą musiały postawić właśnie na znajomość francuskiego. Angielski jest tam na bardzo niskim poziomie. Podobnie sytuacja wygląda z językiem holenderskim.

nauka języków obcych

Czy warto postawić na egzotyki?

Dobrym posunięciem może być nauka języka egzotycznego – chińskiego, japońskiego czy koreańskiego. Posługiwanie się którymś z nich wciąż należy do rzadkości, a może nieść za sobą wiele korzyści. Coraz więcej firm otwiera swoje siedziby w odległych krajach, a co za tym idzie, wzrasta zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością wymienionych języków. Chińska gospodarka jest obecnie najprężniej rozwijającą się gospodarką na świecie. Możliwości outsourcingu rosną, ale znajomość angielskiego w Chinach nie idzie z tym w parze. Dlatego, mimo że nauka chińskiego do łatwych nie należy, to biorąc pod uwagę fakt, że jest to najczęściej używany język na świecie, z pewnością się opłaci. Jest to język z dużym potencjałem, podobnie jak pozostałe języki krajów Dalekiego Wschodu.

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow
Kurs Japoński dla początkujących - gramatyka i słownictwo (N5)

Kurs Japoński dla początkujących - gramatyka i słownictwo (N5)

Zobacz kurs Arrow
Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow
nauka języków obcych

Inwestycja w naukę kolejnego języka obcego to zawsze dobre posunięcie. Dzięki dodatkowym umiejętnościom zyskuje się nie tylko nowe perspektywy, ale też pewność siebie i otwartość na inną kulturę. Znajomość, któregoś z egzotycznych języków to szansa na wyróżnienie się na wymagającym rynku pracy.


Opublikowane 29 września 2021 r. w kategorii: Inne


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!