Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
TOP 5 - Najlepsze aplikacje mobilne do nauki języków

TOP 5 - Najlepsze aplikacje mobilne do nauki języków

Nauka języka obcego może się kojarzyć z długimi, nużącymi godzinami, spędzonymi nad książką, uzupełnianiem ćwiczeń i wkuwaniem. Nie jest to ani pociągająca wizja, ani skuteczny sposób na rozwijanie umiejętności lingwistycznych. Ciekawą alternatywą są tu aplikacje mobilne, z którymi możesz się uczyć języka w dowolnym miejscu i czasie. Zebraliśmy i opisaliśmy najlepsze aplikacje mobilne do nauki języków, aby ułatwić Ci wybór. Przekonaj się, że nauka może być łatwa i przyjemna!


Kurs Angielski dla początkujących - poziom A1
5.0
star star star star star
(1 ocen)

Opanuj podstawy języka angielskiego dzięki praktycznym ćwiczeniom online. Poznaj najczęściej używane zwroty, słownictwo oraz gramatykę i zacznij swobodnie komunikować się po angielsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej


nauka języków obcych na smartfonie

1. Duolingo - bezpłatna aplikacja mobilna do nauki języków

Duolingo jest rozbudowaną platformą, dostępną zarówno w wersji mobilnej, jak i na desktopy. Możesz wymiennie logować się i uczyć się na smartfonie lub komputerze, a Twoje postępy są zapisywane. Wybór języków obcych jest tu bardzo szeroki, ale niestety jedynie wówczas, gdy w miarę biegle posługujesz się językiem angielskim. Poza najpopularniejszymi językami europejskimi, znajdziesz tu imponującą listę języków z całego świata. Przykładowe, to: hindi, arabski, japoński, koreański, chiński, turecki, hawajski, a nawet esperanto. Dla użytkowników polskojęzycznych jedyną opcją wyboru jest nauka języka angielskiego.

Lekcje w aplikacji podzielone są na grupy tematyczne, w obrębie których stopniowo zdobywasz kolejne poziomy, a wraz z każdym poziomem zyskujesz punkty. Bardzo dużym plusem jest możliwość wypełnienia testu umiejętności dla każdej grupy tematów, dzięki czemu nie musisz zaczynać nauki od samego początku.

Aplikacja prowadzi użytkownika przez zróżnicowane typy ćwiczeń - tłumaczenie słówek i wyrażeń, uzupełnianie tekstu ze słuchu, układanie wyrazów w zdania, a nawet nagrywanie wymowy. Możesz ćwiczyć swoje umiejętności, kontaktując się z innymi użytkownikami, są też krótkie historyjki, których tekst możesz śledzić z czytającym je lektorem. Aplikacja jest przy tym prosta, przyjazna i atrakcyjna graficznie.

Duolingo - aplikacja do nauki języków obcych

2. Busuu - angażująca aplikacja mobilna do nauki języków

Busuu udostępnia kursy mniej i bardziej popularnych języków, między innymi włoskiego, niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, chińskiego, czy też tureckiego. Na początku korzystania z aplikacji możesz ustawić swój plan nauki - określić docelowy poziom, częstotliwość nauki i długość lekcji - a aplikacja poda Ci termin, w którym osiągniesz zamierzony cel. Otrzymasz również o ustalonej porze powiadomienie o oczekującej lekcji. Materiały są tu bardzo zróżnicowane - od typowych uzupełnianek, układania zdań, testów wyboru, aż po scenki rodzajowe video. Możesz też nagrywać własną wymowę i skorzystać z pomocy native speakerów w sprawdzeniu poprawności napisanego tekstu. Co więcej, sam takim mentorem możesz się stać, ponieważ Busuu angażuje swoją społeczność we współpracę.

Nauka języków obcych z Busuu

3. Babbel - prosta aplikacja do nauki języków

Babbel w wersji polskojęzycznej umożliwia naukę jedynie dwóch języków: angielskiego lub niemieckiego. Znając język angielski, masz o wiele więcej możliwości - włoski, francuski, portugalski, szwedzki, turecki, norweski i inne. Kurs jest podzielony na kilka części, w których znajduje się seria lekcji i ćwiczeń. Dla urozmaicenia programu nauki, użytkownik ma tu możliwość praktykowania swoich umiejętności, biorąc udział w warsztatach, słuchając podcastów i nagrań audio. Sukcesywnie, wraz z każdą kolejną lekcją, automatycznie uzupełnia się słowniczek, gromadzący poznawane słownictwo. Babbel jest mniej rozbudowana i atrakcyjna graficznie niż Duolingo lub Busuu, jednak śmiało można powiedzieć, że to jedna z najlepszych aplikacji do nauki języka.

Nauka języków obcych z aplikacją babbel

4. Hello Talk - nauka języków poprzez komunikację

Wszystkie trzy aplikacje, zaprezentowane powyżej, działały na bardzo podobnych zasadach - zestaw uporządkowanych lekcji i ćwiczeń. Hello Talk to zupełnie inna metoda nauki - tutaj zdobywasz i utrwalasz umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w konwersacjach z native speakerami. Rozmówców możesz wyszukać według najbliższej lokalizacji (tylko w wersji płatnej), wybranego miasta, płci lub korzystając z udostępnionej listy. Zanim rozpoczniesz rozmowę z wybraną osobą, możesz zapoznać się z jej profilem, gdzie użytkownicy zamieszczają kilka słów o sobie, o swoim celu nauki i posiadanych umiejętnościach lingwistycznych. Ciekawą opcją jest grupowy chat, gdzie możesz napisać post na dowolny temat, a inni użytkownicy udzielą odpowiedzi i poprawią popełnione przez Ciebie błędy.

Aplikacja Hello Talk - nauka języka przez komunikację

5. LyricsTraining - ucz się języków z muzyką

Świetnym uzupełnieniem Twojego planu nauki języka może stać się właśnie ta aplikacja mobilna. Słuchając swojej ulubionej muzyki możesz się uczyć języków: angielskiego, hiszpańskiego, tureckiego, szwedzkiego, japońskiego, niemieckiego i innych - łącznie do wyboru masz 12 języków. Jak to działa? Wraz z odtwarzaną muzyką wyświetla się tekst, który musisz uzupełnić usłyszanymi słowami. Możesz skorzystać z wbudowanego tłumacza, opcji karaoke i dopasować poziom do swoich umiejętności. Co więcej, jeśli w zasobach aplikacji nie znajdziesz piosenki, na której Ci zależy, masz możliwość ją dodać na dedykowanej stronie internetowej.

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow
Kurs Japoński dla początkujących - gramatyka i słownictwo (N5)

Kurs Japoński dla początkujących - gramatyka i słownictwo (N5)

Zobacz kurs Arrow
Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Kurs Francuski dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow

Jak widzisz, najlepsze aplikacje mobilne do nauki języków nie mają nic wspólnego z nudą, wkuwaniem i mechanicznym powtarzaniem regułek. Każda z zaprezentowanych aplikacji umożliwia dopasowanie materiału do własnych umiejętności, każda oferuje również szeroki zakres funkcji nawet w wersji bezpłatnej. Która stanie się Twoją ulubioną? Sprawdź!


Opublikowane 20 kwietnia 2022 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!