Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Najlepsze darmowe motywy WordPress

Najlepsze darmowe motywy WordPress

Decydując się na budowę strony w oparciu o WordPress, pierwszą kwestią, jaka będzie Cię interesowała, stanie się wybór motywu. To od niego bowiem zależy wygląd, a także niezwykle istotna funkcjonalność serwisu internetowego. Pomińmy w niniejszym artykule kwestie płatnych motywów, których jest bardzo dużo i zastanówmy się czy warto oprzeć swój projekt o coś bezpłatnego. Czy istnieją jakieś najlepsze darmowe motywy WordPress? Oczywiście, że tak.


Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Stwórz samodzielnie nowoczesną stronę z WordPress i naucz się nią zarządzać. Dowiedz się jak wykorzystać najlepsze wtyczki, instalować motywy i wdrożyć stronę na serwer. Dowiedz się więcej


Gdzie szukać darmowych motywów WordPress?

Ze względów bezpieczeństwa źródeł motywów powinno się szukać na oficjalnych stronach WordPress. Znajdują się tam bezpłatne motywy dwojakiego rodzaju.

Domyślne darmowe motywy WordPress

Pierwszą grupę bezpłatnych motywów stanowią domyślne motywy WordPress, które są publikowane każdego roku. Stąd można znaleźć nazwy motywów takie, jak np. Twenty Twenty One (2021 - najnowszy motyw domyślny), Twenty Seventeen (2017) czy Twenty Eleven (2011).

domyślne motywy WordPress

Motywy te są bardzo przydatne dla kogoś, kto zna się na programowaniu, a w szczególności na PHP, CSS, HTML, Javascript. Podstawową, największą wartością tych motywów jest fakt, że ich kod można dowolnie modyfikować. Zanim się jednak to uczyni, trzeba utworzyć z danego motywu motyw potomny. Jest to bardzo ważne, gdyż podczas aktualizacji podstawowego motywu, nadpisywane są wszystkie zmiany, które wprowadziliśmy. W ten sposób, jeśli nie utworzymy motywu potomnego, cała praca pójdzie na marne.

Inne darmowe motywy WordPress

Drugą grupę darmowych motywów stanowią bezpłatne wersje motywów, pochodzących od developerów. Nie można w nich korzystać z pewnych opcji, które są dostępne dopiero po wykupieniu wersji PRO. Jednakże bezpłatna wersja często pozwala również na dobre funkcjonowanie strony.

Przykładowe bezpłatne motywy WordPress, pochodzące od developerów

Warto dodać, że to, co widzimy na zdjęciach obrazujących dany motyw, jest tylko jedną z możliwości, które możemy uzyskać. Kiedy włączymy dany motyw, najczęściej otrzymamy "surowy" wygląd strony, który zazwyczaj wcale nie przypomina reklamującego motyw obrazka.

Darmowe motywy WordPress - czy warto z nich korzystać?

"Darmowe motywy" nie znaczy "złe motywy". Korzystanie z nich jest zasadne w przynajmniej kilku sytuacjach. Darmowy motyw jest przydatny, jeśli:

  • prowadzenie bloga jest Twoim hobby,
  • prowadzisz działalność gospodarczą, w której zbędne są wszelkie rozbudowane strony internetowe,
  • w każdej sytuacji, gdy chcesz zaoszczędzić pieniądze.

Które bezpłatne motywy poza domyślnymi są najlepsze?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jakich funkcji motywu potrzebujesz. Na stronie WordPress, tam, gdzie znajdują się motywy, można wyszukiwać je za pomocą opcji "Filtrowanie po funkcjach". Funkcje te znajdują się w trzech kolumnach zatytułowanych: Układ, Właściwości, Temat. Można zaznaczyć te funkcje, które są nam potrzebne i włączyć wyszukiwanie. W wynikach znajdziemy różne motywy, posiadające konkretne cechy. Przy ostatecznym wyborze możemy kierować się np. ilością aktywnych instalacji i gwiazdek lub sprawdzić osobiście, jak działa dany motyw.

Przykładowe najlepsze darmowe motywy WordPress

Istnieją na WordPress motywy, które zainstalowano setki tysięcy razy i posiadają one ocenę 5 gwiazdek. Niewątpliwie są one najlepsze dla pewnej grupy użytkowników WordPress.

Bezpłatny motyw Hestia

Hestia posiada ponad 100 tysięcy aktywnych instalacji oraz ocenę 5 gwiazdek. Motyw ten jest łatwy w konfiguracji. Przeznaczony jest dla m.in. małych przedsiębiorstw, firm i sklepów internetowych. Oprócz tego motyw jest responsywny, posiada przejrzysty widok i opcję jednej strony. Stronę główną oraz gotowe projekty bloga można zmienić bezpośrednio poprzez opcję "Dostosuj" w panelu zarządzania stroną WordPress.

bezpłatny motyw - Hestia

Powyżej można zobaczyć, jak wygląda przykładowa strona, na której jeszcze nic nie zmieniliśmy. W przeciwieństwie do motywów przedstawionych poniżej, w przypadku Hestii otrzymujemy gotowy możliwy obraz witryny już chwilę po włączeniu.

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs WooCommerce - tworzenie motywów w praktyce

Kurs WooCommerce - tworzenie motywów w praktyce

Zobacz kurs Arrow

Bezpłatny motyw Generate Press

Kolejny darmowy motyw posiada ponad 400 tysięcy aktywnych instalacji oraz ocenę 5 gwiazdek. Motyw ten jest stworzony z myślą o szybkości i użyteczności. Współpracuje ze wszystkimi głównymi programami do tworzenia stron oraz wtyczkami do WordPress.

Wyróżnia się pełną responsywnością. Twórcy motywu obrazują witrynę zbudowaną na Generate Press tak, jak można zobaczyć poniżej.

bezpłatny motyw - generate press

Darmowy motyw Neve

Motyw Neve, który posiada ocenę 5 gwiazdek, może się także pochwalić ponad 200 tysiącami aktywnych instalacji. Jego minimalistyczny styl zdobył sobie uznanie użytkowników. Można łatwo rozszerzyć jego możliwości. Współpracuje z popularnymi kreatorami stron oraz wtyczkami.

Ten w pełni responsywny motyw idealnie nadaje się np. do prowadzenia blogów, dla małych firm, czy sklepów internetowych. Aby zobaczyć przykładową stronę, po włączeniu motywu należy wybrać jedną z gotowych stron (szablonów), dostarczonych przez twórców.

Darmowy motyw - Neve

Opublikowane 6 października 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!