Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
8 Najlepszych narzędzi do pracy zdalnej

8 Najlepszych narzędzi do pracy zdalnej

Wraz z nadejściem pandemii wiele osób musiało „przesiąść się” na zdalny model pracy. Kluczowym czynnikiem, który pomaga ją usprawnić, jest korzystanie z nowych technologii, a konkretnie – z dostępnych na rynku narzędzi. Które z nich zapewnią Ci przejrzystą i efektywną komunikację ze współpracownikami? A które pozwolą Ci na sporządzanie notatek oraz podpisywanie umów online? Poniżej przygotowaliśmy listę 8 aplikacji, które uczynią Twoje życie zawodowe łatwiejszym.


Kurs Praca zdalna - techniki i narzędzia

Poznaj sprawdzone techniki i narzędzia, które umożliwią Ci sprawną pracę zdalną. Ten kurs to idealny przewodnik dla każdego, kto chce zmienić swój sposób pracy lub musi pracować z domu. Dowiedz się więcej


1. Microsoft Teams

Naszą listę funkcjonalnych narzędzi otwiera Microsoft Teams – aplikacja, z której korzysta obecnie mnóstwo firm i korporacji. I nic dziwnego, daje ona mnóstwo możliwości: pozwala organizować wideokonferencje oraz czaty i rozmowy, umożliwia tworzenie tematycznych kanałów, a nawet zapewnia wspólną przestrzeń dyskową dla całego zespołu – to z kolei znacznie usprawnia obieg dokumentów. Istotne jest również to, iż narzędzie jest kompatybilne z pakietem Office, co gwarantuje jeszcze więcej udogodnień jego użytkownikom.

laptop i kawa

2. Slack

Kolejną aplikacją, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest Slack – główny konkurent Microsoft Teams. Podobnie jak i on, zaprojektowany został z myślą o zespołach pracujących zdalnie. Narzędzie umożliwia komunikację tekstową, ale także połączenia wideo oraz rozmowy 1:1. Pozwala też tworzyć kanały dla odpowiednich zespołów, jak również udostępniać pliki multimedialne innym użytkownikom. Warto dodać, że istnieje możliwość synchronizacji Slacka z dyskiem Google, Gmailem a nawet Asaną - to znacznie ułatwia wykonywanie różnych obowiązków.

praca zdalna

3. Trello

Szukasz intuicyjnej aplikacji, która ułatwia zarządzanie projektami w zespole? Jeśli tak, zainteresuj się Trello. Narzędzie to bazuje na systemie kartek i tablic projektowych, które pozwalają wymieniać myśli i pomysły z współpracownikami. Pozwala ono notować zadania, umieszczać checklisty i daty, jak również załączać rozmaite linki – wszystko to ułatwia wypracowanie indywidualnego systemu planowania i organizacji, utrzymanie kontroli nad wykonywaną pracą, a także przypisywanie zadań innym członkom zespołu.

4. Krisp

W czasach pandemii koronawirusa wiele spotkań ze współpracownikami odbywa się zdalnie. Problem pojawia się wtedy, gdy w mieszkaniu przebywają dzieci, inni domownicy, jak również zwierzęta – wówczas, chcąc nie chcąc, dochodzą do nas odgłosy z różnych zakątków domu. Co więcej, czasem przeszkadzają nam nawet sąsiedzi. Aby sobie z tym poradzić, warto skorzystać z aplikacji Krisp. Umożliwia ona skuteczne wyciszanie głosów w tle podczas rozmów wideo.

mężczyzna przy komputerze

5. Loom

Loom to kolejna, znakomita aplikacja, która została stworzona do nagrywania filmów wideo oraz tworzenia zrzutów ekranu. W zależności od swoich potrzeb, możesz ją wykorzystywać zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego, udostępniając swoje pliki wybranemu współpracownikowi. Wykonane nagrania i zrzuty przechowywane są w aplikacji, bibliotece na Twoim koncie, a także na dysku lokalnym. Ważne jest również, że narzędzie to jest darmowe – podobnie zresztą jak inne, opisane naszej liście.

6. Adobe Sign

Adobe Sign to bardzo przydatne narzędzie, które pomoże Ci w pełni legalnie i bezpiecznie podpisywać umowy online. Do ich zatwierdzenia wykorzystywany jest podpis cyfrowy, powiązany bezpośrednio z adresem e-mail. W Adobe Sign można odpowiednio przygotowywać również same dokumenty, a następnie rozsyłać je do odpowiednich podmiotów oraz śledzić zachodzące w nich zmiany. Jeśli chcesz, możesz wykorzystywać również te funkcjonalności, które pozwolą Twoim kontrahentom np. zaznaczać w umowie określone pola. Dzięki tej aplikacji możesz uzyskać podpis już w ciągu kilku minut, bez potrzeby wychodzenia na pocztę czy też organizowania specjalnego spotkania biznesowego.

Title course

Kurs Microsoft Teams - efektywna praca zdalna

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs Evernote - zwiększ swoją produktywność

Zobacz kurs Arrow
Title course

Kurs Organizacja pracy i zarządzanie zadaniami z Trello

Zobacz kurs Arrow

7. Evernote

Zależy Ci na narzędziu, które pomoże Ci robić notatki oraz zbierać pomysły w jednym miejscu? Jeśli tak, prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu Evernote. Jest to, innymi słowy, notes w formie cyfrowej – możesz dodawać do niego nie tylko klasyczne wpisy, ale też uzupełniać całość obrazkami czy nawet fragmenrami witryn internetowych. Co więcej, bez problemu wgrasz do niego notatki głosowe oraz wpisy odręczne. Evernote pomoże zwiększyć produktywność Twoją, ale i całego zespołu, z którym dzielisz się swoimi notatkami.

Evernote

8. Dropbox

Często wyjeżdżasz i korzystasz z różnych komputerów, a potrzebujesz mieć wybrane pliki w jednym miejscu? Jeśli tak, zwróć uwagę na Dropbox. Dzięki temu narzędziu Twoje oferty, zdjęcia, pdfy będą dla Ciebie dostępne z każdego miejsca globu, co jest – jak pewnie sam doskonale wiesz – bardzo istotne podczas pracy zdalnej. Jeśli założysz bezpłatne konto, do Twojej dyspozycji będą aż 2 GB pojemności oraz dedykowana aplikacja na komputer, która pozwoli Ci zsynchronizować wybrane foldery z chmurą. Warto dodać, że przechowywane pliki możesz w następnej kolejności udostępniać i wspólnie pracować nad nimi z innymi członkami zespołu.


Opublikowane 12 sierpnia 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!