Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Niezbędnik Social Media Ninja - 7 przydatnych narzędzi social media

Niezbędnik Social Media Ninja - 7 przydatnych narzędzi social media

Media społecznościowe odgrywają dzisiaj ogromna rolę. To jeden z najważniejszych kanałów komunikacji i podstawa marketingu internetowego. Umożliwiają one prezentację swojej firmy i oferty szerszemu gronu odbiorców, a także ułatwiają dotarcie do nowych klientów oraz kontakt z obecnymi. Każdemu, kto zajmuje się prowadzeniem profili w serwisach społecznościowych potrzebne są narzędzia usprawniające komunikację, publikację materiałów oraz realizację celów marketingowych. Bez względu na to czy prowadzisz profil firmowy, czy też jesteś influencerem, jeśli chcesz poprawić swoją wydajność i uczynić pracę przyjemniejszą i bardziej efektywną, pewną automatyzację obsługi mediów społecznościowych powinieneś uznać, nie tyle za co udogodnienie, co za konieczność.


Kurs Jak prowadzić komunikację w social media i zwiększać sprzedaż

Zadbaj o skuteczną komunikację swojej marki w mediach społecznościowych. Buduj zaangażowanie, przyciągaj odbiorców i zwiększaj sprzedaż! Dowiedz się więcej


Praca w social mediach

Poniżej przygotowaliśmy listę narzędzi, które warto lepiej poznać i wdrożyć w swoją pracę, gdyż znacząco usprawniają poruszanie się po social mediach.

1. Hootsuite

Bazowe narzędzie pozwalające zarządzać kilkoma profilami z jednego panelu. Platforma jest wielofunkcyjna, umożliwia planowanie postów, tworzenie harmonogramów publikacji oraz monitorowanie i analizowanie aktywności. Dzięki Hootsuite zawsze możesz mieć oko na to, jakie treści są interesujące dla Twoich odbiorców, by móc na bieżąco reagować i tworzyć najlepiej klikany kontent. Aplikacja jest jedną z najczęściej używanych w tej kategorii. Oprócz powyższych funkcji oferuje także zarządzanie wiadomościami, konta zespołu zarządzającego, współpracę z klientami i wiele innych.

2. BuzzSumo

To swoisty bank inspiracji, dzięki któremu nie zabraknie Ci pomysłow na kontent. Aplikacja monitoruje internet, a następnie pokazuje jakie treści są najpopularniejsze i najchętniej udostępniane w Twojej branży. Wystarczy wpisać hasło kluczowe, aby otrzymać odpowiednio posortowane wyniki. Dzięki temu narzędziu, doświadczeni marketerzy potrafią wychwycić nadchodzące trendy i doskonale wykorzystać je w swojej komunikacji, wyprzedzając konkurencję. BuzzSumo to także niezbędne narzędzie w obszarze influencer marketingu, ułatwia bowiem dopasowanie do kampanii odpowiedniego twórcy, który najlepiej zrealizuje cel marketingowy.

zasięgi w social media - grafika

3. Canva

Jedno z najważniejszych narzędzi graficznych. Oferuje tysiące szablonów, fontów, zdjęć i mnóstwo innych funkcji, za pomocą których nawet laik stworzy piękne i profesjonalne grafiki do social mediów (i nie tylko). Posty, karuzele, infografiki, instastories – to tylko kilka przykładowych materiałów, które z powodzeniem przygotujesz w Canvie. Ogromnym atutem platformy jest prostota i intuicyjna obsługa.

4. Mojo

W tej aplikacji z łatwością przygotujesz treści multimedialne na Tik-Toka, instastories, czy reels. Tworzenie zapadających w pamięć filmików w całym gąszczu innych materiałów jest obecnie dużym wyzwaniem. Aplikacja ułatwi montowanie godnych uwagi treści, bez konieczności zgłębiania tajników grafiki oraz edycji filmów. Podobnie jak w Canvie, do dyspozycji jest wiele gotowych szablonów zaprojektowanych dla poszczególnych branż, a także efektów tekstowych, naklejek i elementów grafiki.

Kurs Jak zdobywać klientów w social mediach

Kurs Jak zdobywać klientów w social mediach

Zobacz kurs Arrow
Kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie

Kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie

Zobacz kurs Arrow
Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku

Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku

Zobacz kurs Arrow

5. Sendible

To niezbędnik, dla osoby, która na co dzień zarządza profilami wielu klientów. Aplikacja pozwala zaplanować posty w różnych serwisach lub zintegrować je z platformami społecznościowymi i blogami. Atutem jest także opcja połączenia narzędzia z komunikatorem Slack, co znacznie ułatwia proces komunikacji w firmie.

treści w mediach społecznościowych

6. Brand24

Lider monitorowania Internetu w Polsce. Aplikacja prześwietla nie tylko media społecznościowe, ale cały internet w czasie rzeczywistym. Pozwala to śledzić trendy i dyskusje zarówno w Twojej branży, jak również wokół interesujących Cię tematów. Przekłada się to na cenną możliwość reakcji, wyciągania wniosków i wdrażania nowych pomysłów do swojej strategii oraz w celu podniesienia jakości oferty.

7. Postplanner

Narzędzie łączy się z najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi i pozwala na zaplanowanie postów przy użyciu wygodnego kalendarza. Znacznym usprawnieniem pracy jest także integracja z Canvą i możliwość tworzenia przyjaznych graficznie treści.

planowanie postów w social media

Podsumowanie

Profesjonalne prowadzenie profili w mediach społecznościowych jest bardzo absorbującym i wymagającym zadaniem. Oprócz pomysłu na ciekawy kontent niezbędne jest przygotowywanie materiałów tekstowych i graficznych, właściwe reagowanie na komentarze odbiorców, monitorowanie trendów i umiejętne podążanie za nimi. To wszystko wymaga ogromu czasu oraz pracy. Każdy serwis rządzi się swoimi prawami, ma inną specyfikę, korzysta z innych technologii i kładzie nacisk na inne rzeczy. Codzienna aktywność, ciągłe przełączanie się między profilami i tworzenie jakościowych treści na wielu platformach to duże wyzwanie logistyczne i ogrom poświęconego czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą między innymi przedstawione powyżej narzędzia, które w znacznym stopniu optymalizują pracę, czyniąc ją łatwiejszą i przyjemniejszą.


Opublikowane 21 listopada 2022 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!