Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Power BI: Co to jest i do czego służy?

Power BI: Co to jest i do czego służy?

Power BI jest prostym w obsłudze, a jednocześnie bardzo potężnym narzędziem służącym do analizy danych. Umożliwia prowadzenie zaawansowanych analiz biznesowych, a przy tym jest naprawdę prosty w obsłudze. Do czego służy Power BI? Jakie możliwości daje użytkownikom? Za chwilę wszystkiego się dowiesz.


Kurs Power BI - podstawy analizy i wizualizacji danych

Opanuj podstawy analizy danych w Power BI i zacznij pracować w Excelu jak profesjonalista. Pobieraj, przekształcaj, wizualizuj dane, twórz interaktywne raporty i wykresy. Dowiedz się więcej


Czym jest Power BI?

Power BI to nie tylko program komputerowy. To kompleksowe narzędzie, które uwzględnia aplikację desktopową, portal internetowy oraz aplikację mobilną:

 • Power BI Desktop - wersja programu do zainstalowania na komputerze. Daje najwięcej możliwość analizy danych i raportowania. Jest najważniejszym narzędziem pracy wielu analityków i osób pracujących z danymi.
 • Power BI Service - portal internetowy, wykorzystywany najczęściej do publikacji gotowych raportów. Umożliwia automatyczne odświeżanie danych i udostępnianie raportów innym np. poprzez link, czy wiadomość e-mail.
 • Power BI dla urządzeń mobilnych - aplikacja przeznaczona na smartfony i tablety. Przede wszystkim daje możliwość wygodnego przeglądania raportów w każdym miejscu i czasie.

wizualizacja danych w PowerBI

Do czego służy Power BI?

Power BI jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, a jego wykorzystanie zależy m.in. od poziomu zaawansowania użytkowników. Z jego pomocą możesz w łatwy sposób pobierać i łączyć dane z różnych źródeł takich jak pliki excela, pliki tekstowe, czy bazy danych.

Dzięki Power BI w łatwy sposób oczyścisz swoje dane, dostosujesz ich format, czy pozbędziesz się błędów i duplikatów. Do dyspozycji masz również narzędzia filtrowania i sortowania danych oraz liczne funkcje, ułatwiające i automatyzujące pracę z danymi.

Power BI daje też niezwykle szerokie możliwości wizualizacji danych. Możesz wykorzystać m.in. tabele, macierze, karty i mapy. Są one szczególnie pomocne przy tworzeniu raportów i interaktywnych dashboardów, wykorzystywanych do prezentowania analiz innym, np. kadrze zarządzającej. Niezwykle przydatna jest tu możliwość ustawienia automatycznego odświeżania raportów, tworzenie widoków mobilnych i łatwe udostępnianie.

Funkcje w PowerBI

Zaawansowane możliwości Power BI

Na tym możliwości Power BI się jednak nie kończą. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać m. in. język M, który pozwala jeszcze wydajniej obrabiać dane i zarządzać ich importem. Innym językiem przydatnym w pracy z danymi jest DAX. Jego możliwości skupiają się na zaawansowanym przetwarzaniu danych i obliczeniach. Poza tym znajomość środowiska Power BI na wysokim poziomie pozwala m.in. na:

 • tworzenie własnych funkcji i parametrów
 • pisanie zaawansowanych i rozbudowanych zapytań
 • wizualizacje danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
 • optymalizowanie importu i obróbki danych

import z bazy danych w power BI

Power BI jest jednym z najczęściej wybieranych narzędzi dla analityków danych. Jego największą zaletą jest połączenie zaawansowanych możliwości i prostej obsługi. Jeżeli zajmujesz się analizą danych lub wiążesz swoją przyszłość z zawodem analityka, koniecznie powinieneś zapoznać się z tym narzędziem, przynajmniej w stopniu podstawowym. Jeżeli szukasz dobrego źródła wiedzy możesz skorzystać z naszego kursu Power BI - podstawy analizy i wizualizacji danych.

Co da Ci Kurs Power BI - podstawy analizy i wizualizacji danych?

 • Nauczysz się tworzyć wizualizacje i interaktywne dashboardy
 • Dowiesz się jak automatyzować raportowanie
 • Poznasz techniki oczyszczania, pivotowania i agregacji danych
 • Opanujesz udostępnianie i publikację raportów oraz automatyczne odświeżanie danychZnasz już podstawy Power BI i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności? W takim razie skorzystaj z kursu Kurs Power BI - zaawansowane techniki analizy danych.

Co da Ci Kurs Power BI - zaawansowane techniki analizy danych?

 • Nauczysz się praktycznego wykorzystania języka M i języka DAX
 • Nauczysz się tworzyć własne funkcje i parametry
 • Poznasz tematy wizualizacji danych z wykorzystaniem AI
 • Opanujesz tworzenie dynamicznych dashboardów i zaawansowanych raportówSzkolenia prowadzi Dominik Trznadel, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z danymi i ich analizą. Autor kursu zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z narzędzi pakietu MS Office, a jego zamiłowaniem jest tworzenie i usprawnianie procesów analitycznych.


Kurs Power BI - zaawansowane techniki analizy danych

Wykorzystaj zaawansowane możliwości Power BI, języka DAX i M w analizie. Naucz się optymalizować zapytania, tworzyć rozbudowane raporty i wizualizacje ułatwiające podejmowanie decyzji biznesowych. Dowiedz się więcejOpublikowane 14 stycznia 2022 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!