Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Poznaj Aurelia JS i twórz nowoczesne aplikacje webowe

Poznaj Aurelia JS i twórz nowoczesne aplikacje webowe

Poznaj Aurelia JS i twórz nowoczesne aplikacje webowe


JavaScript jest od dawna pionierem, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji webowych. Od niej zależy dynamiczne działanie z dużą wydajnością, a także bogata funkcjonalność i pełna interaktywność stron. Żeby ułatwić sobie pracę z JavaScript możemy użyć tzw. frameworków.


Framework jest niejako szkieletem, na którym oparta jest aplikacja. Pokazuje jej strukturę i zarys mechanizmu działania. Dostarcza również biblioteki i zbiory funkcji przydatne do projektowania strony czy aplikacji. Korzystanie z frameworku wpływa na efektywność pracy, ponieważ programista nie musi pisać wiele linijek kodu. Zwiększa się także jakość kodu, ze względu na to, że frameworki oparte są o wzorce projektowe, czyli najlepsze techniki programistyczne. Napisane przez profesjonalistów, stanowią szkielety aplikacji. Można polegać na ich niezawodności.


Jednym z frameworków jest Aurelia. Stanowi jeden z wielu dostępnych frameworków do JavaScript.


Nowoczesne aplikacje klienckie w JavaScript
4.9
star star star star star
(30 ocen)

Twórz nowoczesne aplikacje klienckie w frameworku AureliaJS... Dowiedz się więcejjs

Główną zaletą Aurelii jest obustronne bindowanie, które polega na automatycznej aktualizacji interfejsu z powodu zmian modelu danych użytkownika. W odróżnieniu od innych frameworków w Aurelii liczą się bardziej konwencje niż konfiguracje. Dzięki temu struktura aplikacji jest prostsza i bardziej przyjazna użytkownikowi. Aurelia nie jest monolityczną strukturą jak większość jej pobratymców. Jest podzielona na konkretne moduły skupione na funkcjach. Każdy z modułów jest napisany przy użyciu ECMAScript lub TypeScript. Moduły te mogą być wykorzystywane do wielu celów, ale przy wykorzystaniu ich razem możemy stworzyć nowoczesne i wciągające aplikacje. Dzięki wielu komponentom takich jak: różnorodny zestaw wtyczek, routing i dynamiczny skład UI masz pełną dowolność w tworzeniu responsywnych interfejsów. Framework Aurelia jest kompleksowym narzędziem, które zapewnia w sobie wszystko, co inne frameworki mają tylko po pobraniu odpowiednich bibliotek czy wtyczek. Dodatkowo Aurelia uważany jest za jeden z szybciej renderujących się frameworków co przekłada się na mniejsze wykorzystanie pamięci. Co więcej, Aurelię wyróżnia również dobry poziom stabilności. Nie interweniuje bowiem w API, które od lipca 2016 roku, a więc od wydania platformy, pozostaje niezmienne. Aurelia jest jedyną platformą, w której możesz programować w czystym JavaScript, a jednocześnie nie psuje struktury Twojego kodu nie naruszając jego przejrzystości.


Kolejną zaletą są proste konwencje, które pozwalają skupić się programistom na swojej aplikacji niż na tym, że muszą jeszcze poznać zawiły framework. Aurelię można łatwo zintegrować z innymi bibliotekami, które mogą nam być potrzebne przy projekcie np. jQuery, React, Polymer, Bootstrap i wiele innych. Platforma ta pozwala nam na używanie wielu sieciowych języków programowania. Posiada ona również rozszerzalny kompilator HTML, który służy do dodawania niestandardowych atrybutów do już gotowych szablonów czy elementów z pełnym wsparciem dla dynamicznego ładowania i tworzenia kopii zapasowych.


Framework Aurelia mimo że niegdyś niepopularny, zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Dzięki jej prostym konwencjom, programiści mogą się skupić bardziej na aplikacji, niż na poznawaniu platformy. Aurelia jest jednym z bardziej kompleksowych frameworków, który zawiera w sobie dużo więcej niż reszta narzędzi. Dzięki temu nie musimy trudzić się pobieraniem dodatkowych bibliotek czy wtyczek. Możliwe, że i Ty wybierzesz ten framework jako swoje dalsze narzędzie do pracy nad projektem.Opublikowane 4 października 2018 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!