Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs CI/CD od podstaw - dobre praktyki DevOps

Premiera: Kurs CI/CD od podstaw - dobre praktyki DevOps


Kurs CI/CD od podstaw - dobre praktyki DevOps

Poznaj proces CI/CD, który pomaga automatyzować tworzenie i wydawanie oprogramowania. Opanuj kluczowe narzędzia i koncepcje, które powinien znać każdy DevOps Engineer. Dowiedz się więcej
Zastanawiałeś się, czym jest Continuous Integration/Continuous Delivery? Słyszałeś, że to coś związanego z integracją i wdrażaniem, ale nie wiesz do końca, o co w tym chodzi?

Dobrze trafiłeś! Nasz nowy Kurs CI/CD od podstaw - dobre praktyki DevOps rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości związane z Continuous Integration i Continuous Delivery.

Zaczniesz od konfiguracji job-ów w Jenkinsie i uruchomienia aplikacji ze skryptów ansible. Tak przygotowaną infrastrukturę przeniesiesz do konfiguracji w Terraform, która pozwoli Ci tworzyć i utrzymywać konfigurację Twojej infrastruktury w kodzie.

Na przykładzie z OVH i lokalnej infrastruktury poprzez konfigurację Twoich własnych rekordów DNS, zobaczysz jak zarządzać kodem.

W chmurze DigitalOcean uruchomisz Twoją aplikację WWW. Całość konfiguracji przygotowanej przez Ciebie aplikacji będziesz trzymać w kodzie, dzięki czemu będzie ona czytelna i przejrzysta dla każdego, kto będzie pracował z tym repozytorium.

W szkoleniu nie zabraknie przedstawienia dobrych praktyk w pracy. Poznasz również narzędzia, które usprawnią Twoją pracę i będą wspierały Cię podczas prac konfiguracyjnych i DevOps-owych, takich jak Docker swarm, mikro serwisy, narzędzia do monitorowania i wspomagania procesów Continuous Integration/Continuous Delivery.

Jeżeli interesuje Cię ta tematyka i szukasz kursu, który wszystko wyjaśni Ci w prosty i przejrzysty sposób, to do zobaczenia w kursie!

Szkolenie prowadzi Piotr Kośka, Virtualization & Cloud Engineer z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat i wielki entuzjasta środowiska Linux/GNU.


Kurs CI/CD od podstaw - dobre praktyki DevOps

Poznaj proces CI/CD, który pomaga automatyzować tworzenie i wydawanie oprogramowania. Opanuj kluczowe narzędzia i koncepcje, które powinien znać każdy DevOps Engineer. Dowiedz się więcejOpublikowane 13 lutego 2023 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!